Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire ragaszkodnak a nők...

Mennyire ragaszkodnak a nők és férfiak a nemi szerepükhöz?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy mennyire ragaszkodnak a nők a rájuk rót feladatokhoz pl.: gyereknevelés, főzés, kapcsolatok ápolása, illetve a férfiak a szereléshez, hivatalos tennivalók elvégzéséhez?

Van olyan aki egyszerűen azért nem foglalkozik a másik nem feladataival, mert nem érdekli, nem tud vele mit kezdeni?


2010. szept. 4. 17:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy vagyok vele, hogy ha egésznap nézegetnék egy nemműködő autót, meg akármit csinálnék vele, nem tudnám egyszerűen megcsinálni, mint ahogy fátvágni se tudnék, mert félek a fűrésztől, vagy egyszerűen nem lennék képes kergetni egy labdát a pályán, ellenben szeretek és tudok is főzni, sütni, takarittani is szeretek, ha rámjön a rendmánia, és a gyereknevelés az 2 emberen áll, szerintem. Igen, úgy érzem azért nem foglalkozok a "fiú dolgokkal",mert nem érdekel és nem is tudnék vele mit csinálni.
2010. szept. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szerencsére ilyen nincs. A párom is megfőz, vagy kitakarit ha nekem nincs időm, vagy beteg vagyok. A hivatalos ügyeket felváltva intézzük, és én is be tudok verni egy szöget a falba. Vásárolni is közösen járunk. Én nem ragaszkodom a női feladatokhoz. Persze azt nem bánnám, ha nem kéne dolgoznom, és eltartanának,:) de erre a mai világban esély sincs.
2010. szept. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Férfi létemre én szívesen nevelném a saját gyerekemet, és szívesen lennék szakács is, ergo szívesen főznék. Szerelni is szívesen szerelek, habár nem igazán értek hozzá, de szeretek problémákat megoldani. A hivatalos tennivalókat meg ki az aki szívesen megcsinálná?

Szerintem ha családom lesz, én egyenrangú félként fogom kezelni a feleségemet. Nem fog többet takarítani, mint én. A főzést bevállalnám, ha tudnék... De még meg lehet tanulni! Mindenesetre én úgy képzelek egy együtt élést, hogy amíg az egyik mosogat, a másik törölget, és mivel a mai világban a nők is ugyanúgy dolgoznak (szerintem jogosan, joguk van az általuk elképzelt élethez), ezért az élet többi részét is meg kell, és fogom osztani.

2010. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mi a férfi és női feladat, nagyrészt a társadali szocializáció eredménye.

Mert mi támasztja alá, hogy a nő csak takarítson és főzzön otthon a férjének, de például ne érdeklődjön a szerelés iránt?

Persze vannak tipikus dolgok, amik többnyire csak az egyik nemet érdeklik, de nem hiszem, hogy meg kellene kötni, ki mit csináljon, mert az nem vezet boldogsághoz.

Egy férfi éppúgy tisztába tudja rakni a gyermekét, ahogy egy nő felvágni a fát az udvaron.

2010. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azon az állásponton vagyok, hogy egy nő is nyírhat füvet, ha bírja vághat fát (én segítettem nagypapámnak sokat fátvágni). Ahogy egy férfi is mosogathat, vagy besegíthet az otthoniakban, nem fog letörni a kis kacsója. :) De amihez nem értek, pl: autószerelés, vagy amihez ő nem ért pl: főzés, azt meg leht hagyni a másiknak. A gyermek nevelése meg tényleg mindkét nemen múlik.
2010. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem eléggé.

Sok családban nem a férfi a családfő. Én ezt nem szeretem. nekem fontos (lenne), hogy a férfi FÉRFI legyen. Számomra akkor vonzó és férfias, ha úgy is viselkedik, értem ezalatt a munkát (tehát dolgozzon, bármit!), és a nők tiszteletét is.

Sok férfi ma nem tud a nőkkel nőként bánni. Talán ez a rohadt emancipáció az oka. Én simán lennék háztartásbeli mint régen. Csak kár, hogy a páromnak nem nagyon van munkája, így nem tehetem meg.

2010. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
19%
Mert így természetes. Ami ennek ellent mond, az természetellenes, és előbb utóbb a természet eltünteti a természetellenes devianciákat.
2010. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon. Ha egy nap, nem ülök le sörözve a tv elé, szétterülve, miközben a feleségem halálra gürizi magát otthon, munka után, már nem is érzem férfinak magam.
2010. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

Gyereknevelés mióta női szerep?

o_O

2010. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

Apám imád mosogatni, de rimánkodni kell neki, hogy megszereljen valamit (leginkább húzza az időt, míg baj nem történik), utál hivatalos ügyet is intézni, nagyon rágni kell a fülét, ha ilyen van, ha rossz méret egy ruha, és itthon derül ki, nem úgy működik egy műszaki cucc, ahogy kéne (lávalámpával volt ilyen), vagy hasonló, cikinek tartja visszavinni. Nagyon sok harcuk van emiatt anyuval, aki pedig teljesen pörgős, tűzrőlpattant.


A gyerekhez egy megfelelő társra is szükség van, anélkül nem vállalom, akárkinek nem szülök. Amúgy én pl. szeretek főzni, sőt, kitalálni új recepteket, amiket más nem tud úgy, és nem elárulni a titkos receptet, még jobban (amikor kérdezgetik, és azt válaszolom, hogy nem mondom el, az olyan jó, hogy tényleg nem tudja így más, és nagyon jól sikerült, és később akár megérné eladni a receptet).


Nem tudom, a munkát hova sorolod? Mert én nőként szeretem azt, amit most még csak tanulok (az informatika egyik kreatív része).

2010. szept. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!