Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire ragaszkodnak a nők...

Mennyire ragaszkodnak a nők és férfiak a nemi szerepükhöz?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy mennyire ragaszkodnak a nők a rájuk rót feladatokhoz pl.: gyereknevelés, főzés, kapcsolatok ápolása, illetve a férfiak a szereléshez, hivatalos tennivalók elvégzéséhez?

Van olyan aki egyszerűen azért nem foglalkozik a másik nem feladataival, mert nem érdekli, nem tud vele mit kezdeni?


2010. szept. 4. 17:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is nyírok füvet, amikor fát vágunk segítek becipelni, a férjem is elmosogat, takarít szóval megoszlik a a munka nincs olyan férfi vagy nő munka.. 22L
2010. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
87%
Ismerek egy nőt, akinek a hobbijai közé tartozik a fűnyírás, stresszoldó, azt mondja, nyáron meg napozik közben, sokszor csak pihenésként is beáll füvet nyírni, vagy csak ezért átmegy a szüleihez (kisiskolás gyereke van amúgy).
2010. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%

Ha annyira ragaszkodnánk, akkor egy nő már be sem tudna menni egy ajtón, ha egy férfi nem nyitja ki előtte:)

Összemodónak már egyre inkább, ez a helyzet.

2010. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Az azért érdekes, hogy az izgalmasabb feladatok, amit az ember hobbiként is szívesen csinál, az legtöbbször férfi munka, a monoton, unalmas munkák meg nőiek.
2010. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%
én mindent megcsinálok amit fizikailag megtudok. van amihez kevés az 50 kilóm, az marad a férfiaknak. valószínű azrét mert hozzászoktam, édesanyámmal élek, apu nincs, ha polc kellett akkor kalapácsotragadtam és megcisnáltam. Viszont abban biztos vagyok ha egyszer majd a párommal élek, elvárom tőle hogy ha én megcisnálom a "férfimunkát" akkor ő is segítsen be, és igenis fogja meg a mosogatószivacsot. szerintem egyébként hülyeség hogy ki van osztva férfi és női munkakörre, egyedül azok a dolgok a kötöttek amihez egy nő fizikailag gyenge.
2010. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, férfiként mindent megcsinálok ha kell. Gyereket nevelek, főzök, mosok, takarítok, autót, vizet, villanyt, gázt szerelek, építkezek.
2010. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem vagyok beskatulyázós típus.

Én vagyok a nő, de ugyanúgy elvárom a barátomtól, hogy 12 órás műszakom után ő pakolja el maga után a koszos tányért meg a cuccokat.

Hivatalos dolgokat ráadásul amúgy is én intézem folyton, nem csak neki, hanem az egész családnak.

Minden szerephez rátermettnek kell lenni. A párom pl. nagyon ügyes kezű, mindent megszerel, megold.

Én meg a rendre és a tisztaságra figyelek oda.

Ha gyerekem lenne majd egyszer a páromtól ugyanúgy elvárnám, hogy éjjel ő is felkeljen hozzá, kicserélje a szaros pelust, és alkalmanként vigyázzon rá, hogy én tudjak haladni a dolgaimmal, netán egy kis szabadidős tevékenység.

Szóval én nagyon olyan voltam mindig is, hogy a kapcsolat egy kétfülű kosár, amit mindkét félnek egyformán kell cipelnie, nem pedig az egyik emberből málhás szamár válik.

2010. szept. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
75%

Koedukáltak az iskoláink, koedukált az életünk!

Legalább a párkapcsolatokban lehessen valamelyest nő a nő, férfi a férfi, de csak amennyire jól esik. Nagyjából már mindenki ért mindenhez, kérdés, hogy ki csinálja inkább.

2010. szept. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Itt a végén elég szép vita alakult ki a nemek otthoni munkaköréről, pedig a kérdés nem is erre irányult :D én végigolvastam, vannak érdekes vélemények, kicsit ide vág. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2010. szept. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
44%

Mi ragaszkodunk a szerepeinkhez a férjemmel. És hihetetlenül jó az összhang közöttünk! Én háztartásbeli vagyok, ö dolgozik. Ennek az eredménye: amíg ö dolgozik, addig én itthon mindent megcsinálok, arra is van idöm, hogy csinosan várjam haza, így mire hazaér, van idönk egymással foglalkozni. Nem az van, hogy mindketten hazaesünk mint a másnapos hulla, aztán még ott a házimunka és a gyerek. Ö nem hagyja, hogy szereljek, pakoljak stb, én meg nem hagyom, hogy varrjon, kaját csináljon...mert egyszerüen elfogadtuk, hogy neki nincs érzéke a nöi dolgokhoz, nekem meg a férfi dolgokhoz. Az egyetlen amiböl mindketten egyformán részesülünk, az a kislányunkkal való teendök. Hiszen mindkettönkre szüksége van. És szerencsések vagyunk, hogy mi megtehetjük, hogy így éljünk a mai világban.

22/L

2010. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!