Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Családi erőszak?

Mit tegyek? Családi erőszak?

Figyelt kérdés
Hogy meneküljek ki bántalmazott kapcsolatból ha folyamatosan fenyeget ma is ok nélkül megvert mert beivott.3 kisgyermekkel én menekültem el csak nem tudom hova már most egy panzioba vagyunk de holnap hogy tovább nem tudom?.
2021. nov. 16. 22:05
 71/98 anonim ***** válasza:
16%

"én ha tudtam volna így járok nyilván nem hazasodom meg."

Sejthetted az exből, csak szartál a figyelmeztető jelre, mert majd te megváltoztatod ugye.

2021. nov. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
24%

70 igen. ez a XXI. század új fogalma arról, hogy fogadjuk el ha valaki balf@sz.


És te ismered ezt?


"Segíts magadon, az Isten is megsegít"


Nem vagyok vallásos, de pontosan tudom mit jelent. Amíg te magad tojsz a problémádra és nem foglalkozol vele érdemben, ne várj segítséget mástól.

2021. nov. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
82%
#72, „Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet." Gabriel Garcia Marquez
2021. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 anonim ***** válasza:
85%
Na jó, #73, a kérdező nem át lett ejtve, pontosan tudta hogy ez a pasi ilyen, és belement, azért van különbség áldozat és áldozat között. Ismerem a bántalmazott kapcsolatok mechanikáját. A legtöbb esetben a bántalmazó szeretetbombázással kezdni, a másik fél gyanútlan, a kapcsolat egyre furcsább lesz, azt veszed észre, hogy állandóan próbálsz megfelelni, de valamin mindig megsértődik vagy dühöng, megy az érzelmi zsarolás, aztán megint a szeretetbombázás, azt hiszed, ha elég jó vagy,a kapcsolat újra olyan lesz mint az elején, aztán már csak a szeretet morzsák tartják benned a lelket, függő leszel tőle, teljesen szétzilálja az önképedet, nem veszed észre mit tesz veled, az ismétlődő periódusok lehet hogy feltűnnek, de eddigre már bántalmazás áldozata lettél, és fogalmad sincs hogyan lépjél ki, mert félsz, fenyeget, zsarol. Az ilyen bántalmazó emberek általában izolálják az áldozatot, leépítik az áldozat kapcsolatait, az a céljuk, hogy csak tőlük függjél anyagilag, és érzelmileg. Aki így jár, az valóban áldozat. Na de a kérdező pontosan tudta mibe megy bele, az ilyennek komoly problémái vannak, igen, nagyon sajnálom én is, de felismerem, hogy ő is tehet róla, valószínűleg komoly pszichológiai kezelésre lenne szüksége, mert legközelebb is egy ilyen mellett fog kijönni. Úgyhogy kérdező, ha a férjedet lecsukják és megmenekülsz, akkor keress fel egy pszichológust.
2021. nov. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 anonim ***** válasza:
27%
Remek, most már van egy áldozathibáztatónk is.
2021. nov. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/98 anonim ***** válasza:
27%

Anyagilag mennyire függsz ettől az állattól? Gondolom 3 gyerek mellett most nincs munkahelyed. Lehet durva amit most írok,de ha van rá lehetőség,add a gyerekeket egy átmeneti otthonba,te pedig keress munkát,és vágj alá ennek a rohadéknak. Kicsit szedd magad össze anyagilag,és lelkileg,hogy újra a gyerekeiddel lehess.

A közös házat pedig adjátok el. Biztos van erre is mód,ha ő nem akarja.

2021. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/98 anonim ***** válasza:
85%
#69 Sajnálom, hogy ennyire nincs más eszközöd, hogy jobban érezd magad! Talán majd egyszer neked is jobbra fordul az életed, lesznek más lehetőségeid. Talán majd egyszer el tudod ezt képzelni, és el tudsz indulni a gyógyulás útján! Drukkolok, hogy sikerüljön!
2021. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 anonim ***** válasza:
44%

A családsegítőbe el kell menni, ott adnak gondolom némi ruhát, és a gyereket is el tudod ideiglenesen helyezni. Ezzel még szó sincs arról, hogy el lennél marasztalva, és elveszik tőled, sőt. Méltányolni fogják, hogy segítséget kértél, és felelős szülőként viselkedtél a bajban. Sok infót adnak a segítséghez, de lehet, hogy továbbiakra is szükség lehet, ezért kell civil szervezetekhez is fordulni.



Az anyukáddal vedd fel a kapcsolatot, és békülj ki vele. Mondd el neki, hogy mi a helyzet, lépj túl a büszkeségeden, a gyerek és a te testi épséged fontosabb. Kérj orvosi igazolást, és a munkahelyeden jelents beteget - már ha van. Az anyukádnál csak addig kell maradnod, ameddig a távolságtartási végzés meg nem jön, el kell válni, és ki kell pattintani a fickót a lakásból. Ehhez adnak törvényes javaslatot a családvédelmisek.

2021. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/98 anonim ***** válasza:
0%
77-es te teljesen sötét vagy az 100% :D , úgyhogy akit sajnálni kell az pont hogy te vagy!
2021. nov. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 anonim ***** válasza:
97%
Sikerült intéznetek valamit? Szurkolok
2021. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!