Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Családi erőszak?

Mit tegyek? Családi erőszak?

Figyelt kérdés
Hogy meneküljek ki bántalmazott kapcsolatból ha folyamatosan fenyeget ma is ok nélkül megvert mert beivott.3 kisgyermekkel én menekültem el csak nem tudom hova már most egy panzioba vagyunk de holnap hogy tovább nem tudom?.
2021. nov. 16. 22:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
71%
90 áldozathibáztatónak vagy bélyegezve ha egy pici felelősséget is raksz a kérdezőre :D Holott elég nagy felelőssége van benne, hogy hagyja magát bántalmazni...
2021. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim ***** válasza:
72%

#91, akit pl, gyerekkorában folyton ütlegeltek, és nem tanulta meg saját magát megvédeni, az nem fog tudni felnőttként sem kiállni magáért. Vagy legalábbis csak sokára, és segítséggel. Erre szocializálódtak, hogy ez így rendben van.

És ezért vagy áldozathibáztató, mert nem ismered a sorsát, az életútját, csak köpködöd a magad szubjektív igazságát.

Ez az ő legnagyobb tragédiájuk. Nem hogy megértést és segítséget nem kapnak, hanem még hibáztatják is őket.

2021. nov. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
56%

92-es 2021-ben élünk. Nem tartott volna semeddig akár titokban fogamzásgátlót szedni, ehelyett szült neki 3-at is, pedig tudta, hogy bántalmazó. Azt is tudta, hogy 3 gyerekkel nehezebb lesz lelépni.

Én nem akarok áldozatot hibáztatni, de ha már saját magát sem tudja megvédeni valaki, akkor ne tegyen ki 3 ártatlan emberi életet egy ilyen agresszív szarnak!

2021. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
80%
92 ez nem mentség. 3 gyermekért felel. Legyen akár mennyire balf@sz, és hagyja magát, de a 3 gyerekét NEM teheti ki egy alkoholista drogos ember terrorjának. Értük akkor lett felelős amikor a világra szülte őket. Vállalni és viselni kell a felelősséget és a következményeket.
2021. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:
52%

Nem ismerjük a konkrét helyzetet, lehet, hogy kamu, lehet, hogy nem, de akkor se ítélkezzünk, mert lehetnek olyan esetek, amikor a bántalmazás 3 gyerek után jön elő, pl. a tavalyi COVID karantén után. Ezt ettől az esettől függetlenül írom, van még számtalan másik családon belüli bántalmazott, minden eset más, bár vannak tipikus helyzetek.

És igen, gyakran a kapcsolatfüggő személy vonzza az agresszív partnert, létezik Stockholm-szindróma (ez persze annyiban más, hogy túszokra vonatkozik, de van némi közös vonás) de ettől még segítségre szorul.

2021. nov. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:
97%

A bántalmazók remekül tudják alkalmazni azt, hogy az ilyen balhék után jön a bocsánatkérés, virágözön, kézcsók, meg hasonlók, aztán "ideig-óráig" látszólag "minden rendben lesz" de ki tudja meddig.

Valahogy a szövegből úgy érzékeltem, hogy feljelentés nem történt és - csak feltételezés - hogy a válóper (ha tényleg beadásra kerül) végéig velük marad a bántalmazó.

Tudom hogy lepontozást kockáztatok dehát valahogy így érzem anélkül, hogy bárkit is meg akarnék bántani.

2021. nov. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
96%

Bizony, a feljelentést nem úszhatja meg, már csak azért sem, mert a távolságtartási végzés miatt kell. Illetve a válásnál is egészen más helyzetből indultok ki.


A #96 jól írja. Egyszer a gyakorin feltett egy nő egy kérdést, hogy ha a pasija többször megcsalja, van-e remény, hogy később hűséges legyen. Privátban leveleztem vele, és kiderült, hogy bizony megcsalás mellett van ott bántalmazás, stb. is. Iszonyat nehéz körülmények között élt, kevés önbizalma volt, de sikerült meggyőznöm, hogy ez nem fér bele egy kapcsolatba, és szakított is, azóta pedig összejött egy tisztességes pasival, aki gyerekkel együtt szereti.


Szóval vannak, akik tényleg azt hiszik, hogy a bántalmazás teljesen rendben van, ez a nő is azt írta nekem, hogy megérdemelte... vagy csak ideges volt a párja... közben az egész egy bántalmazó kapcsolat, amiben nem szabad benne maradni.

2021. nov. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, bátortalan vagy a feljelentéshez? Kérj segítséget a családsegítő szolgálattól!
2021. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!