Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyan párok, akik...

Vannak olyan párok, akik sosem szoktak veszekedni? És családok?

Figyelt kérdés
2021. nov. 13. 13:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%

Nincsenek, az emberek nem tökéletesek, vannak hibáink, néha rossz napunk van, néha minden túl sok, néha azokat bántjuk, akiket szeretünk.. néha szimplán hülyék vagyunk.

A lényeg azon van, hogy tudjunk bocsánatot kérni, tudjuk ezeket megbeszélni és tudjunk tanulni a hibáinkból. Ne ragadjunk meg a rossz szokásoknál.

2021. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
31%
Vannak. Olyanok mind, akik még csak nagyon rövid ideje párok, családok. :)
2021. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
36%
Miért ne lennének? Nemcsak retardált és primitív emberek élnek e Földön. Olyanok is vannak, akik kulturált, egyenes kommunikációval le tudják rendezni, ha valamiben nem egyeznek.
2021. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
82%

Hogyne. Mi 13 éve vagyunk együtt, soha nem veszekedtünk. Persze voltak/vannak dolgok, amikben nem értünk egyet. Ezekröl a dolgokról szoktunk vitázni. Ahol nem muszáj konszenzusra jutni, ott sokszor azzal zárjuk a vitát, hogy nem értünk egyet és ezzel nincs semmi baj.


Valószínüleg sokat segít, hogy mindketten nyugodt vérmérsékletüek vagyunk, tisztában vagyunk azzal, hogy hogyan kell vitázni és soha nem akarjuk bántani egymást.

2021. nov. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
82%
Veszekedések mindenhol vannak. Az nem mindegy, hogy hogyan tudják kezelni, meg tudják-e oldani a problémát, milyen sűrűn van ilyen, és meddig tart.
2021. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%

"soha nem akarjuk bántani egymást"

Oké, elhiszem. De azért mégiscsak sikerül időnként, lásd be. Mert van, hogy fáradtak, kimerültek, türelmetlenek, stb. vagytok. Úgyhogy...

2021. nov. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ. Nézeteltérések mindenhol vannak szerintem kivétel nélkül, de ha a veszekedés alatt ordibálást, fenyegetőzést, vagy esetleg verekedést értesz, akkor szerencsére az ritkább. Sajnos én ebben nőttem fel, nem kívánom senkinek.
2021. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%

#6 > De azért mégiscsak sikerül időnként


Igen, ezt jól látod. Viszont nálunk az a szokás, hogy ezeket a dolgokat megbeszéljük.


Ha az egyikünk mond valami bántót, akkor nem az van, hogy:

a) a másik nem szól semmit, csak gyüjti magában a feszültséget

b) a másik visszavág valami más szintén bántó dolgot


hanem valahogy úgy szokott menni, hogy:

- ez nem esett jól.

- Ne haragudj, nem akartalak bántani. Hosszú volt ez a nap és már elég feszült vagyok ez/az/amaz miatt.

2021. nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
65%
Mese habbal, hogy soha nincsenek "összeütközések" akár a párkapcsolatban, akár családon belül. Amúgy (ha utána jól fel tudják a tagok oldani a konfliktust) ez egészséges is, ha egynél több ember él együtt. Bár én néha magammal is vitatkozom 😅.
2021. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
91%
Szüleim és anyósomék is több, mint 40 éve házasok. Nem azt mondom, hogy mindig mindenben egyetértettek egymással, de nézeteltéréseiket kultúráltan intézték. Én 14 éve vagyok házas, mi is ritkán veszekszünk és akkor sem repkednek tányérok. Pro - kontra listát szoktunk írni általában.
2021. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!