Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám meghalt. Hazahozzuk...

Édesapám meghalt. Hazahozzuk az urnáját. Volt hogy más is hazahozta rokonáét?

Figyelt kérdés
2021. nov. 4. 13:32
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk mielőtt mama, papa meghalt azt szerették volna, hogy a saját Balaton parti házunkban legyenek és ne egy temetőben, egy darab kő alatt több százezer másik halottal mert nem akartak ott lenni. Anya tavaly halt meg és ő pedig azt kérte, hogy kerüljön melléjük. Szóval ő is oda került. És szerintem is sokkal jobb így.


Részvétem.

2021. nov. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
92%

Jogilag azert lehetseges gondolom mert a hamvak nem bomlanak mar ugy tovabb mint egy holttest. Nem fertozesveszelyes. Egyebkent nem engednek szetszorni se.

Nekem nem szimpatikus dolog de alapvetoen nem tartom problemasnak. Ha le tudja zarni az ember akkor mind1 hol az az urna.

2021. nov. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 urnám van (a szüleim) és nincs abban semmi, ha magadhoz veszed... Láttam másoknál a kert végében egy sarkot leválasztanak, körbe bokorral és ott kialakítanak egy arraegfelelő alkalmatosságot. Részemről a temető nem jön be... Körülményes, személytelen és még a gyászban is lukat vágnak a zsebedre.
2021. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kedves és hasznos válaszokat. Egyik rokonunk is haza vitte a férjét anno és nem bánta meg azóta. Anyám is úgy véli akkor velünk marad az urna és később együtt lesznek elhelyezve a földbe.
2021. nov. 5. 19:28
 35/40 anonim ***** válasza:
45%

mamám is hazavitte papám hamvait, de ő szerintem majdnem bele is őrült... akkor léptek közbe apámék és lett a szülei sírhelyén külön urnában eltemetve. előtte külön szobát csinált otthon, a régi dolgozóból, mint egy ravatalozóban, beszélgettek minden nap... már kezdett besokallni.


Én kérdeznék azoktól, akik a kert végébe, ide-oda tették. Nem gondolkodtatok abba, mi lesz, ha eladjátok az ingatlant? Vagy ha ti is elhunytok, és a gyerekeitek eladják? Nem rossz, hogy még egy síremlék sincs a szerettetekről? elsőre nekem is nagyon megtetszett (ha lehet ezt a szót használni) az ötlet, de utána ezek is eszembe jutottak. Pedig valóban mennyivel jobb lenne a közelemben tudni, ha ilyen történik, mint egy rideg temetőben...

2021. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
86%
Hát szerintem egy urnát nem nagy dolog kiásni, ha eladásra kerül, én ezt tenném. De pl. sokan szetszorjak a hamvakat, emlek nekik se marad, valakinek ez nem rossz dolog.
2021. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
62%
Nekem a szórásos temetés morbid még. Szegény exemet így temették 2 éve. Nagyon rossz érzés hogy nem tudok kimenni a sírjához letenni egy csokor virágot, hanem egy márványtáblához kell mennem, ahova fel van vésve a neve a többi ember közé, és egy mécsesnek van elegendő hely.
2021. nov. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Anyukàm is hazavitte apàm urnàjàt, anyósom is tett a férje halàla utàn. Az urna mellett van egy kép a halottròl, és mindig van viràg is.
2021. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
80%

28: Hamvasztást kell kérni, és akkor 1-2 kg. körül van. Lehet választani neki urnát, ami lehet egyszerű, de lehet kerámia és akármilyen díszes is.

Azzal azt csinálhatsz, amit akarsz.

További szolgáltatásokat tudsz előfizetni: lehet sírhelybe tenni, meg urnatemetőbe (falba kis rekeszekbe), de van szóróparcellás temető is, ahol szétszórják a szertartás során.

És elviheted magaddal egy hajóútra, ahonnan beleszórod a vízbe. Vagy bármi.

2021. nov. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
80%
30: Meg az is, hogy az elhunyt ha beszélt erről, mit szeretne.
2021. nov. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!