Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám meghalt. Hazahozzuk...

Édesapám meghalt. Hazahozzuk az urnáját. Volt hogy más is hazahozta rokonáét?

Figyelt kérdés
2021. nov. 4. 13:32
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk a papa van a szekrény tetején. Én ebben semmi rosszat nem látok, de hát ahány ház annyi szokás. (Én a magam részéről is szívesebben lennék a szeretteim körében halálom után, mint egy hideg, kietlen temetőben. Persze ha a rokonaimnak ez megterhelő, nem dobom fel majd utolsó kívánságként, de ha a saját halálomra gondolok, nekem megnyugtató kép, hogy otthon vagyok egy díszes ládikóban.)
2021. nov. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
76%
Rosszat én se látok benne, csak felhoztam a családi példát, ahol bizony az volt a motiváció, hogy minél kevesebbe kerüljön eltüntetni a halottat. Szomorú, de ez tényleg így történt.
2021. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
93%
Egy barátom sem helyezte el temetőben, hanem szétszórta egy helyen, ahol sok időt töltött el az elhunyt.
2021. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is hazahoztam a férjemet. Nem anyagi okokból, hanem azt akartam, hogy továbbra is ott legyen, ahol velem élt. Tudom, sokaknak ez bizarr, a temetőnek is megvan a maga szépsége, de nekem ez így volt jobb.
2021. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki maga érzi,hogy a legjobb neki. Mindenki máshogy gyászol .Testvérem Nagymamájának az urnáját is hazavitték. Ők így érezték jónak.

Nekem májusban halt meg a Nagypapám. Ő mindigis ilyen szökőkutas temetést szeretett volna,az is lett. Mi így láttuk jónak. Ők pedig így,és ez így van jól.

2021. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom ami apukáddal történt! Én inkább szétszórnám vhol a hamvait. Az neked se jó ha állandóan látod a lakásba
2021. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
27%
Nem igazán értem miét kell porfogót csinálni a halottakból, de ha valakinek ez kell a lelki békéjéhez, hát tegye, senkinek sem árt vele.
2021. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
96%
Egyik barátnőmék vitték haza a papája urnáját, de ők a kertben eltemették, csináltattak neki rendes kis sírhelyet
2021. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
90%

Részvétem!

Én elképzelni sem tudom, hogy egy szerettem hamvait kerülgessem, porolgassam, míg élek. Rettegnék, hogy leverem, nem tudnék mit kezdeni vele és örökké a fájdalmamra emlékeztetne.

Személy szerint ezt nagyon morbid dolognak tartom. De lehet, hogy csak azért, mert az ismerősök körében volt egy ilyen. Az átment teljen beteges dolgokba. Az ismerős (idősebb, egyedül élő nő) a fiát vitte így haza, mondván, így még együtt lehetnek. Napközben kapcsolt neki tévét, hogy ne "unatkozzon", ünnepelte a szülinapját, névnapját, sose tudott normális életet élni utána...

2021. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
76%
Hát engem a hideg rázna, de ti tudjátok. Részvétem!
2021. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!