Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám meghalt. Hazahozzuk...

Édesapám meghalt. Hazahozzuk az urnáját. Volt hogy más is hazahozta rokonáét?

Figyelt kérdés
2021. nov. 4. 13:32
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
96%

Amennyiben nem válik betegessé, mint a 20-as ismerőse, mindenkinek joga van hozzá. Egy nagynéni is otthon tartotta a férjét, egy üres szobában. Amikor már ő is a végét járta, az volt a kívánsága, hogy őt is vigyék haza a férje mellé, és míg nem adják el a házat, addig hagy legyenek ott ketten. Így is lett, egy szűk évig ott voltak. Az urna helyet mikor meghalt a férje megvette, és csak nemrég kerültek ki együtt a temetőbe. Ő is volt hogy "beszélt hozzá" de nem volt beteges. És bár tőlünk és a közvetlen családjától is messze állt még a hamvasztás is, senki nem szólt bele, elfogadtuk, és annyi. Neki így volt jó.


Kérdező, amennyiben nem zavar, és nem érzed rosszul tőle magad, (vagy aki vele él) akkor nem kell aggódni. Viszont ha plusz teher, akkor inkább vigyétek ki a temetőbe.

2021. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
75%
Barátnőm a férjét vitte haza. Mikor még "friss" volt a dolog, a férj a dohányzóasztalon "figyelt", volt hogy ott szolgálta fel nekem a süteményt vagy üdítőt, nem messze az urnától. A hátamon futkosott a hideg. Nekem ez nagyon morbid dolog, mintha én meg a lakásomban kerülgetném az anyámat koporsóstul.
2021. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
62%
Szórjátok szét valahol. Duna, Tisza, Balcsi, Adria, ahol lenni szeretett.
2021. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
98%

Én majd anyukámat biztos el fogom hozni, de ez valószínűleg (illetve remélem) még vagy 40 év múlva lesz aktuális.

Azt beszéltük, hogy szép emléket állítana az neki, ha a kertben ültetnék egy fát, aminek a gyökereihez szórom a hamvakat. Én nem szeretnék kerülgetni egy úrnát, ő viszont nem akar a temetőben lenni, de így mégis lenne egy hely, ahol kifejezetten tudnék rá emlékezni.

2021. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
79%
ez nagyon szép gesztus utolsó. Szerintem messze emberibb mint a polcon tartogatni, időnként meg leporolni mint a többi csetrest...
2021. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
66%

Édesapámat a szülőföldjén temettük el (tőlünk 600 km-re)


Addig nálunk volt az urnája, a nappali asztalán, ahol ebédelni is szoktunk.


Ha elmentünk mellette, megsimítottuk, de egyébként nem volt semmi különös. Nem volt nyomasztó vagy ilyesmi (persze még aktívan gyászoltunk, de nem tette rosszabbá)

2021. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
31%
Egészségetekre... ha nektek jó nem lezárni a dolgot. Eszem ágában nem lenne ilyesmire.
2021. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
91%
Jogilag ez lehetséges? Mert én is ezt szeretném.
2021. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
4%

Persze, milyen jól mutat a nagypapi a Réka szekrénysor tetején a rég kiürült Seguin és a VAT69 -es üvegek közt...

Dehogyis, nem bírnék együtt élni vele. Szóróparcella lett a vége.

2021. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez csaka hozzátartozókra tartozik hogy nekik hogy a jobb, és hogy szeretnék.
2021. nov. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!