Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám meghalt. Hazahozzuk...

Édesapám meghalt. Hazahozzuk az urnáját. Volt hogy más is hazahozta rokonáét?

Figyelt kérdés
2021. nov. 4. 13:32
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
74%
Őszinte részvétem. Nyilván volt. De ne tegyétek. Halottaknak a temetőben a helye.
2021. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
80%
De miért viszitek haza?
2021. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk nagypapám halt meg 12 éve, akkor az uránja hazakerült Mamihoz. Majd ha ő is meghal, együtt lesznek temetőben is eltemetve vagy urnafalba rakva. De anya azt mondta, hogy neki jó érzés tudni, hogy otthon van Maminál az apukája maradványai.
2021. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
84%
Nincs helye a temetőben amit kibéltetek vagy azért akarod haza vinni hogy ott legyen?Egyik ismerősöm haza vitte a férje urnáját mert úgy érezte helyesnek
2021. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
96%
Van ismerosom, akinek otthon van a férje, a kandalló párkányon. Ő így gyászol. Mindegy, ki mit csinál, te, ti azt tegyetek, ami nektek jó.
2021. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%
Volt egy rokonom, nem volt pénze a temetésre és a sirhelyre.
2021. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
97%
Van ismerősöm, aki hazavitte az édesanyját, mert úgy érezte jónak, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy gyászol, én személy szerint biztos, hogy nem vinnék haza senkit.
2021. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
79%

Hallottam én is ilyenről, hogy otthon őrizgették az urnát.

Szerintem is temetőben vagy altemplom urnatemetőjében lenne a helye, nem otthon.

2021. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
97%
Az én rokonaim között is volt ilyen. De utóbbb úgy döntöttek, mégis urnatemetőbe kerül.
2021. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
71%
nálunk az anyja hamvait vitte haza az unokanővérem: de nem tiszteletből, hanem mert egy sóher állat, és ezzel is spórolni akart hogy nem fizetett a helyért a temetőben. Amíg élt az anyja, ott dolgoztatta ingyen ahol csak tudta. Halálában meg ha tehette volna, elkaparta volna mint a kutya a csontot, hogy hamvasztatni se kelljen.
2021. nov. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!