Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pasim most mutat be a családna...

Pasim most mutat be a családnak, ha nyelvvizsga miatt nincs diplomám akkor érettségim van csak?

Figyelt kérdés
Decemberben államvizsgázom, viszont nyelvvizsgára még nem értem oda. Karácsonykor lesz a bemutatkozás, mondhatom, ha kérdeznek a képzettségről ezt hogy lehet ilyen esetben tálalni hogy ne legyen ciki?
2021. nov. 3. 15:36
 71/93 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem első bemutatáskor semmi köze a családnak hozzá, hogy neked most mi van a végzettséget igazoló papíroddal.

Ha nagyon és mindenáron ki akarnak csavarni belőled valamit azzal kapcsolatban, hogy ugyan mondd már meg, hogy mi a csuda van a diplomáddal, akkor mondanám csak meg, de valahogy úgy, hogy nézzék, nézzétek, nem sok közük, közötök van hozzá, de az van, hogy mint nagyon sokaknak, nem jött össze elsőre az a bizonyos nyelvvizsga, amit jó pár éve az 50 év alattiaknak (asszem) a törvény a diploma kiadásának - az államvizsga és azt megelőző összes szigorlat, kollokvium és gyakjegy abszolválása mellett - az adott jogszabály előír.

Rajta vagyok az ügyön.


Így hát ez van. Ha ezen megbélyegeznek, akkor szerintem - bocs - de semmi keresnivalód abban a családban, mert a későbbiekben is - mindegy miért - te leszel az a bizonyos fekete bárány, avagy az utálatos kép a zsidó templomban.

2021. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező le se meri írni az életkorát... lehet hogy ő 30+os. Úgy már tényleg ciki lenne 😂
2021. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:
90%

De én lehet bekamuznám, hogy megvan a diplomám. Végül is, a diplomaosztódon úgyse lesz ott a teljes pereputty nagy valószínűséggel (létszámkorlát, most meg aztán a COVID-19 miatt még jó pár évig tutira), addigra már lehet nem is lesz meg a pasid, vagy akinek ezen múlik, hogy kellesz-e neki, vagy sem, ott rég megette a fene/rosseb/penész az egész kapcsolatot.


Az én drágámnak még érettségije sincs, csak egy szakmája, nekem 3 diplomám, és remekül megvagyunk.

Párom fogadott tesójának épp a volt pasija kúrta el a doktoriját (a sztori botrányos és nem tartozik a nyilvánosságra), egyszer elmondta a párom mert épp olyanja volt (felesleges őszinteségi roham), de olyan sztori, hogy nemhogy nekem, de a jelenlegi párjának se lenne hozzá a világon semmi köze.


Na, ez is pont ilyen.

2021. nov. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom elképzelni azt a családi ebédet/vacsorát, bemutatást, beszélgetést, bármit (és nevezd bárminek), ahol a diplomádat fizikai mivoltában be kell mutatnod.

Még a munkáltató is fénymásolatot bőven köteles elfogadni. A pasid családjának meg aztán ehhez kb. pont annyi köze van, mint nekem itt Magyarországon ahhoz, hogy a párom szülei miért mártírkodnak meg miért feszítik meg maximálisra azt a bizonyos nadrágszíjat úgy, hogy közben 4500 eurót keresnek (inukat megfeszítve) külföldön úgy, hogy abból alig tudnak felmutatni valamit (értsd: hülyeségre szórják a pénzt, így a világ összes pénze se lenne elég) .

2021. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
74%

December már mindjárt itt van, erős másfél hónap, és legkésőbb dec.20-án vége van az I. félév idénre eső részének (hogy praktikusan január végén-esetleg február legelején van vége, az más tészta). Valamit bekamuznék.


Akkor van gebasz, ha valamiért elrántanak az államvizsgán, de arra mese nincs tanulni kell, és akkor nem lehet gond. Ott már nagyon hülyének kell lenni, hogy ott vérezzél el.

2021. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
84%

"első bemutatáskor semmi köze a családnak hozzá, hogy neked most mi van a végzettséget igazoló papíroddal"

Az első bemutatástól kezdve (sőt, már korábban is) igyekeznek egyre jobban megismerni, amihez az is hozzátartozik, hogy elkezdik szondázni, hogy mennyire őszinte. Ez pedig fontos lehet. Ha már az első találkozáskor is hazudik, mi lesz később?...

2021. nov. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, nekem mindig olyan párjaim voltak, akiknek nem volt diplomájuk (egynek AKKOR még nem, azóta lett), nekem 3 is van, ez engem nem frusztrál, nem feszélyez, semmi.

Párommal a legelején (még jóval a szex előtt) megbeszéltük, hogy ez van, én őt annak, azért és olyannak szeretem, amilyen, amiért és aki, másnak meg annyi köze van ehhez az egészhez, mint pl. nekem ahhoz, hogy a párom tesójáék miért költenek vagyonokat hülyeségek tömegére (minden héten háromszor jár a csaj szoliba, minden héten kozmetikus, körmös, stb. stb. fizetnek vagy 1000 televíziós csatornát több szolgáltatónál, fizetik az összes elképzelhető streaminget, amit csak itthon lehet fogni, stb. stb.)


Párom nevelőanyjának ("anyósom", az igazi anyja meghalt, ezért az idézőjel) ez állandó vesszőparipája, amiből nem bír kikeveredni, mint hörcsög a kerékből, de valójában amíg eltartják magukat, a világon semmi köze hozzá se neki, se nekem, se senkinek.

2021. nov. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
73%
Ketlem hogy a nyelvvizsga lenne a legfontosabb kérdés.
2021. nov. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
100%
Nem meri leirni a kérdező hogy ő hány éves vagy hogy a 40 éves pasija otthon lakik e még.
2021. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem mindenhogy ciki, ha valaki le tud diplomázni, de egy szimpla nyelvvizsgát nem tud összekalapálni.

De ettől függetlenül nem kell belőle ekkora ügyet csinálni, nem szakmai önéletrajzot kell benyújtani. Most végzel/végeztél az egyetemen és kész.

2021. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!