Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki megbolondult, mit...

Mindenki megbolondult, mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
Kicsit olyan, mintha egyik családtagom sem lenne egészen normális. Anyám folyamatosan nagyanyám ellen hangol, de sikerrel jár nálam, mert nagyanyámnak elég sok stiklije van, nagyon nehéz természet, de egyébként azon lenne, hogy összetartsa a családot. Nagyanyám meg állandóan Anyám ellen hangol, hogy rossz anya volt, nem tartja össze a családot, ezekben is van igazság, meg hát Anyám egy hisztéria. Apám meg maga a sértett önérzet, őt mindenki bántja, kicsi az önbecsülése, és mindent személyes támadásnak vesz, semmit nem felejt el, mostanában mindenre robban, szerintem az alkoholizmus határát súrolja, és minden munkahelyén tönkremennek az emberi kapcsolatai, mert folyamatosan megsértődik. Sokáig azt hittem ő az áldozat, de rájöttem, ő gerjeszti maga körül a káoszt. Már egy normális családi ünnep sincs, szó szerint! Karácsonyt sem ünnepeltük együtt, szülinapomat se. Ha nekik van szülinapjuk, átmegyünk párommal, rendelünk kaját hogy főzni ne kelljen, viszünk ajándékot. Olyan, mintha Apám már nem látna szívesen, vagy nem tudom. Régen én voltam a szeme fénye. Nem tudom mi változott, mi tette őt ilyenné. Én megfeszülök ebben a családi hangulatban, teljesen hazavág. A nagyanyám napi egy órát panaszkodik nekem minden hülyeségről, de engem meg sem hallgat, Anyám meg másról sem hajlandó beszélni, csak a múltat hánytorgatja. Közben én vagyok a csicska, mindenki dróton rángat, mindent intézzek el mindenkinek, és kábé bandaháború robban, ha valakinek ellent mondok. Nem tudok senkinek megfelelni, ha megszakadok se. 30 körül járok, és alig jut idő magamra, azt veszem észre, hogy állandóan az én véremet szívja mindenki.

2021. okt. 27. 21:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és azt nem írtam le, hogy mindenki lelki terhét cipelem, gyerekkorom óta öntik rám ezeket. Az önbecsülésem oda, szorongok, és egyre több kényszerbetegségem van. Állandóan ellenőrizgetek mindent, a zsebemet, telefonomat, kulcsomat, bezártam-e az ajtót, elzártam-e a sütőt, többször ellenőrzök mindnent. Teljesen ki fognak készíteni.
2021. okt. 27. 22:08
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Miért csinálod, nincs saját életed? 30 évesen már rég meg kellene tudni mondani, hogy ebben nem akarsz részt venni.
2021. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy az első mondja! Állj a sarkadra és tanuld meg az alábbi szót:


NEM!!!


Éld a saját életedet és tojd le őket, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy 70 éves vagy és az egész életedet elrontottad!

2021. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Ideje hogy kiállj amgadért.
2021. okt. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Azt hittem, max 18-20 vagy, de 30???
2021. okt. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:
100%

"Olyan, mintha Apám már nem látna szívesen"


Nem tudom, hogy ki hogy van ezzel, de én nem megyek olyan helyre, ahol nem látnak szívesen. Ha hiányzol majd, akkor úgyis keresnek. Ha nem keresnek, akkor (bármilyen nehéz is lesz) el kell ezt engedni.

2021. okt. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt mindent elenörzök nekem is meg van pedig nekem saját családom van már.
2021. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 1Léna ***** válasza:
100%

Úgy tűnik a család minden tagja nagyon szeretet hiányos.

Mindenki szeretetre vágyik, de senkinek nincs többlete amiből adhatna.

Sajnos nagyon sok ember életében felismerhető probléma. A pénzkeresés került a fókuszba. Hátérbe került az egymás igényeinek megismerése, az egyén változásának követése, és kevés az együtt tölthető idő.

Nehéz kezelni, mert mindenki mástól várja a szeretetet, a törődést. A közös problémafelismerés, és közös változtatási igény, a változtatásra való hajlandóság hozhat változást.

A családtagoktól való elszigetelődés tovább ronthatja mindenki állapotát.

2021. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!