Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugy érzem magam mintha a...

Ugy érzem magam mintha a feleségem rabszolgája lennék. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szoval a feleségem amikor hazajövök a munkábol egészen addig amig másnap elnem megyek folymatosan pampog nekem és tiszteletlenül beszél hozzám. Pedig én teljesen normálisan viselkedem vele. A bolhábol ellefántot csinál a legtöbbször. Volt olyan is nem egyszer hogy megütöt már csak mert hibáztam valamiben (kis dolog volt pl nem hoztam valamit a boltbol ilyesmi...) Gondolom ezt mondják papucs férjnek ... de nemtudok mit csinálni egyszerüen ez van :S Terrorizál (egyszerüen uralkodik rajtam) de mégis szeretem és nem szeretném elhagyni hogyan tudnék változtatni rajta hogy engem is "emberszámba" vegyen és tiszteljen ?
2010. szept. 3. 09:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja igen , és a válaszaitokhoz , tanácsaitokhoz kérlek nemet és kort irjatok ha lehetséges. Köszi
2010. szept. 3. 09:25
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, ez nem szeretet, hanem függés. Akkor fog emberszámba venni, ha te magad is emberszámba veszed magad.

Mert akinek van elég önbizalma, azzal ezt nem lehet megcsinálni.

Addig fogja ezt csinálni, amíg tűröd.

2010. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Hát, az izagság az, hogy jól elcs..szted! Ezt már visszafordítani nagyon nehéz lesz.

Csak egy módon teheted meg. Állj a sarkadra! Ha megüt, akkor fogd le a kezét, mondd meg neki, hogy "na, ezt nem tűröm." Ha pampog és tiszteletlenül beszél, akkor állj ki magadért és közöld, hogy rosszul esik, nem szeretnéd, fejezze be. Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Különben meg azért csinálja ezt veled, mert egy puha..pcsként viselkedsz vele.

2010. szept. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem hozzászólókkal!

Ki kell állnod magadért, ez a szitu általában fordítva szokott lenni. Ha te nem adsz hangot nála nem tetszésednek ne csodálkozz. 25/F

2010. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy nem fog tetszeni,de te szoktattad hozzá ahhoz,hogy tiszteletlen lehet veled.

Megértelek,mert én is békességpárti vagyok,de van nálam is határ ami tágabb mint az átlagembernél,de ezen a házastársam nem léphet át,mert akkor kettéharapom.

Én nő vagyok,de a sógorom pont ilyen helyzetben van,mint te.Tipikus "papucsférj".Szerintem nagyon csúnya dolog amikor a felesége mások előtt leugatja apróságokért,mint egy taknyos gyereket.Ezzel MEGALÁZZA.Nincs mit szépíteni rajta.

Én azt javasolnám neked,hogy kezdj el fokozatosan ellent mondani.Nem kell veszekedni,csak szépen a szemébe nézel,és közlöd,hogy :nem beszélhetsz így velem...

Ettől majd Ő is el kezd gondolkodni,hogy hátha változtatni kellene a hozzáállásán.

Fogsz olyan válaszokat kapni,hogy hagyd ott stb...,de az igazság az,hogy ettől még működhet a kapcsolatotok.Bár Ő erősebb parancsolóbb jellem,te meg alkalmazkodó vagy akkor miért is ne illenétek ettől még össze?!Pont jó a felállás.

A sógoromék házassága is működik (sok más ideálisnak tűnővel ellentétben),mert rémes,de kiegészítik egymást.

Csak állíts fel egy határt,amin nem léphet túl,és ne félj közölni vele.

Minden jót kívánok!

2010. szept. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
30%

L/17

Edz, ha mulya vagy, de ne üss vissza, viszont fogd le, ha bántani akar. Vagy egyszerűen tettetesd azt, hogy naplót írsz... vagy levelet vagy bármit, amibe egy lehetőleg Rokonnak (nehogy még Rád fogja, hogy megcsalod)írsz, és hagyd a szeme előtt. Lehetőleg a levél vagy bármi amolyan szomorkás hangvételű legyen. Vagy ahogy érzed.... Heh.

2010. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Látom, más is olvas itt Csernus-t! :-D

Bizony, a sarkadra kell állnod: el kell mondanod neki őszintén, mi esik rosszul. Azt is mondd el, mit érzel ilyenkor! Ha nem hallgat végig, írd meg levélben. Kérd meg, hogy változtasson a hozzáállásán! Adj határidőt neki és magadnak is. Döntsd el, mit teszel, ha nem változtat. Olyat gondolj ki, amit meg is tudsz lépni!!!

Kezdj el foglalkozni magaddal: mit szeretnél elérni még az életben? Mikorra? Mit tehetsz meg ezért? Mit tettél eddig? A saját magad életéért/boldogságáért egyedül te vagy afelelős, tehát rajta!

Ééés: Olvasd el dr. Csernus A férfi című könyvét!

31/N

2010. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
35%
Üss vissza ,(csak akkorát amekkorát te kaptál)mondjuk a hátsójára és beszélj vele úgy ahogy ő veled..
2010. szept. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
19%

Én a helyedben nem mennék le a boltba vásárolni.

Menjen le ő, ő az asszony.

2010. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%
Ha pofázik, akkor meg mondd meg neki, hogy kapd, be, és hagyd magára.
2010. szept. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!