Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk ebben a helyzetben?

Mit tegyünk ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Próbálom röviden összefoglalni. A menyem most kezdett dolgozni tanárként egy általános iskolában. Voltak itt vendégségben a nővérem és a férje, és szóba hozták, hogy a tanárok milyen rosszul keresnek, milyen sz*r meló, stb. Erre kiakadt a menyem, hogy de neki ez az álma, menyire szereti. A nagy vita közben szóba került, hogy a gyerekvállaláshoz is sok pénz kell. Erre mondta a fiam, hogy dehát ő jól keres, és azért a menyem se vészesen. Végül a menyem sírva elrohant, és a fiam is utána. Azóta nagyjából béke van, de a menyem tavolságtartó lett, és most nemtudom, mi tévő legyek. Tényleg a nővérem mellé álltam, mert végülis igaza van. Nemtudom, helyre lehet-e hozni ezt valahogy? Nem akarjuk tönkretenni a fiam házasságát, most nekem is rossz, a nővéremnek is, a menyemnek is, mindenkinek. Szeretnék unokát is majd, mi van, ha most ezért tényleg nem lesz? A menyem mindig pattintja ezt a témát, nem lehet vele beszélni.
2021. okt. 5. 12:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
92%
Ott a gond, hogy szerinted a nővérednek igaza van. Jobban örülnél, ha a menyed napi 12 órában dolgozna egy multinál mondjuk millió közeli fizetésért, de vagy soha nem lenne gyereke, mert nem férne bele, vagy vigyázhatnál te az unokára látástól mikulásig, meg minden iskolai szünetben, ha tetszik ha nem. Ha meg nem, akkor táborokban töltené a nyarat.
2021. okt. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
1%

Semmit sem kell tenned, te semmi rosszat nem csináltál, kérdező!

Az, hogy van véleményed és ki is mondod egy téma kapcsán, természetes. Az, hogy a nővéred mellé állsz, amikor igaza van, még inkább az. Ha a menyed nem bírja az őszinte véleményt, akkor ne beszélgessen. Az meg hogy a menyed egy biztos P!csa... hát arról nem ti tehettek.

2021. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
98%

Amennyiben nem troll vagy:

Ha tudták a nővéredék, hogy a menyed tanár és nagyon szereti a munkáját, akkor hatalmas tapintatlanság volt részükről leszólni a tanárokat.

"Szeretnék unokát is majd, mi van, ha most ezért tényleg nem lesz?"

Hogy lesz-e gyerek, azt majd a fiad és a felesége eldöntik, bár kétlem, hogy ha igen, akkor azért, hogy neked unokád legyen. Ez csak rájuk tartozik. Maximum ha bunkón viselkedsz velük, akkor kevesebbet fogod látni az unokádat.

Hogy mit tegyél? Kérjetek bocsánatot a menyedtől a nővéreddel együtt és ezután gondolkodjatok, mielőtt beszéltek.

2021. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
85%

Legalább van egy diplomája és azt csinál amit szeret. Ha gyereke lesz, sokat lehet vele otthon, teljesen szuper. Nem a nőnek kell eltartania a családot.

Én gyesen voltam, mert a munkahelyem vidéken volt, és nem akartuk ott nevelni a gyereket, 200 km-re a szüleim, 400 km-re a férjem szüleitől. Elköltöztünk a közelükbe, viszont így fel kellett mondanom a munkahelyemen, és a nullához közelítő gyes volt a bevételem. Mégse szólt meg senki. A férjem jól keresett, és a gyerkőc ahogy 2 éves lett, már mentem is dolgozni. Elváltunk közben, mégis 1 fizetésből eltartottam magunkat, a világválság közepén, mikor rengeteg volt a munkanélküli.

Én a helyedben nem szólnám meg a menyedet, kereső ember, klassz végzettséggel. Majd később több is lesz a fizetése, de ahhoz gyakorlatot kell szereznie, viszont biztos nem adnám fel a nyári szabadságot azért gyerek mellett, hogy havi 20 ezerrel többet keressek.

2021. okt. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%
Milyen jogon álltál te ki a nõvéred mellett?Van egy személy,aki szivbõl szereti a munkáját, az ilyen személyiségü embernek nem a pénz számit mint nektek..Gratulálok nektek nagyon lehuztátok a menyedet, pénzéhesek vagytok.Ha bocsánatot kérnél sem viszonyulnék már ugy hozzád mint elõtte.Ja és nem a menyed tehet arról,hogy a fizetése annyi amennyi.
2021. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem miért szóltátok le a tanárokat, főleg hogy a menyed is az. Másokhoz képest igen sok szabadidejük van. Mifelénk a legtöbb tanár több lábon áll. Többnek vendéglátó üzlete van a strandon. Szezonálisan. Van aki kürtöskalácsozik. De ugye alkalmazottakkal. Sokan szezonálisan is dolgoznak szintén a nyáron.

Az meg hogy mennyit keres a menyed az se rád sem a nővéredre nem tartozik. Kár is volt ebbe a vitába belemenned. Szereted te a menyed? Nem bírod igaz, azért volt ez az egész.

2021. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%

12

Hiába van véleménye a kérdezőnek ha senki nem kérdezte. Nem kérdezte a meny a véleményt a szakmájáról, a pénzügyeiről.

Mindenki tud véleményt köpködni. Biztos neked is jól megtudnàm mondani valamiről a magamét.

Elmegy hozzád a menyed és a fiad vendégségbe, ti meg a nővéreddel jól neki estek a szakmàja miatt. Milyen ember vagy te? Ezek után nem kell csodálkozni ha többet rád se nyitják az ajtót. Neked egy lusta ingyenélő meny kellett volna. Azt érdemelnéd.

Amúgy szabad megkérdenünk, hogy neked és a nővérednek mi a szakmája? Mennyit dolgoztatok benne? És mennyit kerestek vele?

2021. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is szarul keresnek a pedagiógusok. Nem tanár vagyok, de ped. besorolás alapján béreznek, így eléggé közelről látom.

Ettől függetlenül könnyű úgy érezni, ha valaki ilyeneket vagdos a fejemhez, hogy a döntésemmel együtt engem nem fogad el / utasít el, és mélységesen rosszul érintene, ha megkérdőjeleznék a választásomat, vagy becsmérelnék a hivatásomat, ami az identitásom szerves része.

Érthető, ha megbántódott ő is.

Érzékenyen és hevesen reagált, talán elege van abból, hogy egy ilyen nyomorult országban elünk, ahol a tanárnál a kukás is jobban keres. Gondolom unja, hogy folyamatos lehülyézésnek van kitéve, mert tanítani szeretne, és emiatt folyton védekeznie kell.

Talán besokallt attól, hogy a család sem egy védett közeg ilyen szempontból: ott is támadják, kritizálják.


Gondolom, terveztek babát, mert volt válaszuk arra, hogy hogyan oldanák meg a gyereknevelést, család eltartását. Ha mégsem lesz gyerekük, aligha a ti tolakodó és primitív viselkedésetek lesz az oka.

Az sem kizárt, hogy egy ideje próbálkoznak, de még nem jött össze - ilyenkor ez pláne aknamezős terület, és nem szívesen avat be mást az ember a honapról hónapra megélt kudarcába.


Hogy mit tehettek? Talán tisztázzátok ezt vele, miután átgondoltátok, hogy mire is reagáltatok így és hogy kinek szólt mindez.

A fiad klassz ember, mert a felesége mellett állt, és nem lapult meg az össztűzben, hanem mert konfrontálódni.

Rajtad sem rosszindulatot érzek, inkább csak meggondolatlanságot és tapintatlanságot (persze tudja a fene).

2021. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
95%

Tanács: vegyél vissza, kérj elnézést, mondd azt, hogy nem gondoltál bele, hogy ő szereti a hivatását, ezt tiszteletreméltónak tartod, és különben is a béke a legfontosabb.

És most hadd tegyelek helyre: valószínűleg a te generációd vagyok, ötvenes nő, és látom, hogy sokan a korosztályomban olyan lehetetlen elvárásokat támasztanak a fiatal nők felé, amilyenek felénk voltak érvényben nagyon helytelenül: a nő dolgozzon teljes állásban, keressen annyit, mint a férje, közben vezesse a háztartást, mert az a nő dolga, nevelje a gyerekeket, mert az a nő dolga, de közben vigyázzon arra, hogy kívánatos maradjon a férje szemében, szakítson időt a szépségápolásra, meg hogy kettesben is tudjanak lenni a férjjel. És ha bármelyik nem teljesül, akkor nyugodtan lehet savazni, mert ha kevesebbet keres, mint a férj, akkor eltartott, ingyenélő, ha a férj is besegít a háztartásba, akkor kihasználja, ha elhanyagolja magát, akkor lusta, igénytelen, és így tovább. Nincs ember, nincs nő, aki mindezeknek meg tudna felelni, de ha mégis akadna ilyen, annak van annyi esze, hogy ne menjen bele egy ilyen házasságba, ahol kifacsarják, mint egy citromot, legtöbb esetben pedig negyvenéves kora körül el is dobják. A menyednek egy igazi társkapcsolata van a fiaddal, gondolom nem az alapján kötötték össze az életüket, hogy előbb összemérték, ki mennyit keres. Gondolj bele, mennyi előnye van annak, hogy általános iskolai tanár: van keresete (ha nem is annyi, mint amennyit te elvárnál, de biztos pénzforrás), a keresete az évekkel emelkedik, szükség esetén tud korrepetálást vállalni, az iskolai szünetek nagy részében meg tudja oldani a gyerek felügyeletét, ismeri és szereti a gyerekeket (ha már szereti a hivatását, akkor ez logikus), a munkaideje egy része rugalmas, el tud intézni napközben dolgokat. Nagyon jó kis hivatás ez, legalábbis a család szempontjából. Az, hogy a pedagógusokat nem becsülik meg, a társadalom szégyene, többek között az ilyen embereké is, mint te, meg a nővéred, akik szerint ez nemes egyszerűséggel csak egy sz.r meló. (Az igazság kedvéért hozzáteszem, hogy sajnos vannak kiégett, lefáradt, nem a pályára való pedagógusok, és ezekre én rendkívül mérges vagyok, mert azokkal szemben is előítéleteket alakítanak ki, akik szívvel-lélekkel végzik a munkájukat, mint a menyed.)

2021. okt. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
94%

Nektek mi a fene kozotok van hozza, hogy ki mennyit keres?!

Jo nagy pofa kell ahhoz, hogy valaki ilyenert belekosson a masikba!

Ahhoz, hogy valaki tanar legyen, be kell feheznie az egyetemet! Mellesleg teged ki tanitott az iskolaban anno? Tanar, vagy a sarki boltos?!

En a helyeben tobbe hozzazok sem szolnek.

2021. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!