Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk ebben a helyzetben?

Mit tegyünk ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Próbálom röviden összefoglalni. A menyem most kezdett dolgozni tanárként egy általános iskolában. Voltak itt vendégségben a nővérem és a férje, és szóba hozták, hogy a tanárok milyen rosszul keresnek, milyen sz*r meló, stb. Erre kiakadt a menyem, hogy de neki ez az álma, menyire szereti. A nagy vita közben szóba került, hogy a gyerekvállaláshoz is sok pénz kell. Erre mondta a fiam, hogy dehát ő jól keres, és azért a menyem se vészesen. Végül a menyem sírva elrohant, és a fiam is utána. Azóta nagyjából béke van, de a menyem tavolságtartó lett, és most nemtudom, mi tévő legyek. Tényleg a nővérem mellé álltam, mert végülis igaza van. Nemtudom, helyre lehet-e hozni ezt valahogy? Nem akarjuk tönkretenni a fiam házasságát, most nekem is rossz, a nővéremnek is, a menyemnek is, mindenkinek. Szeretnék unokát is majd, mi van, ha most ezért tényleg nem lesz? A menyem mindig pattintja ezt a témát, nem lehet vele beszélni.
2021. okt. 5. 12:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Ha személyeskedésig ment, akkor elnézést kell kérni. És kerülni a témát. Ha a menyed túlérzékeny, akkor csak simán kerülni a témát.
2021. okt. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Kérj bocsánatot! Sem a méhében, sem a pénztárcájában sincs jogotok turkálni.
2021. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%

Lehet a menyed már most terhes 🤔

És baromi rosszul érintette a beszólás.


Egyébként pedig elnézést kell kérni tőle és ennyi.

Majd lehiggad

2021. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%

Azt, remélem, nem komolyan mondtad, hogy a tanárok éhen haltak.

Viszont egy korábbi hasonló kérdésre már válaszoltam, az enyém a 28.:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamas..

2021. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

1. Hogy mikor vállalnak gyereket, vagy vállalnak-e egyáltalán, ahhoz -bármilyen fájdalmas is- semmi közöd. Én sem beszélgetnék erről anyósommal, ez rám és a páromra tartozik, nincs szükség gyertyatartóra.

2. Leszóltátok azt a hivatást, amit valószínűleg szívből szeret. Mit vártatok, hogy tapsol majd és bólogat? Ez elég bunkó dolog volt, főként úgy, hogy gondolom információtok csak hallomásból van róla.


Teljesen helyénvaló, hogy rosszul érzitek magatokat. Bunkón viselkedtetek, nem is kicsit.

A menyed távolságtartása pedig teljesen jogos. Leszóltátok a hivatását, matattok a méhében és a pénztárcájában, bele akartok szólni az életükbe. Bunkóság.

2021. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
98%

Bocsánatkérés?


Utána pedig tudni megtartani a véleményeteket magatoknak.

2021. okt. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
39%
5. vagyok, miért kellett így lepontozni? Nem válaszoltam érthetően?
2021. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
69%
mert pedagógus létedre fel se fogtad, mit írt pl a 2-es... :D
2021. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
15%
Pedig világos, hogy mit írtam. Nem a pénz, a fizetés a baj a tanárokkal, hanem az, hogy jogfosztottak.
2021. okt. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

Bunkó faparasztok vagytok. Kérjetek bocsánatot, főleg a nővéred!


Valóban kereshetnének jobban a pedagógusok, azonban nem is egyszer emelték a bérüket a közelmúltban.

Ráadásul nekik van a legtöbb szabadságuk, amely idő alatt lehet pluszt is vállalni.

Ezenkívül örülhetnétek, hogy nem egy pénzhajhász nő a menyed, hanem szívből végzi a munkáját. Ilyen pedagógusok kellenének minden iskolába!


Mindenesetre illetlenül viselkedtetek, neveletlenek vagytok a nővéreddel együtt, szégyen ez rátok nézve, hogy a fiatalabb nemzedék jobban ismeri az illemet.


Megoldás: bocsánatkérés és máskor elszámolni 10-ig , mielőtt valami kétes megjegyzés kijönne a szátokon.

2021. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!