Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon zavaró. Mit lehetne...

Nagyon zavaró. Mit lehetne tenni? Az anyját miért nem zavarja?

Figyelt kérdés

A bátyám meg a menyasszonya velünk laknak, van egy 10hónapos lányuk. És a gyerek rászokott arra hogy nagyon hangosat sikít és visítozik, de mindenért! Ha megkap valamit akkoris ha nem akkor még hisztizik is hozzá, legörbiti a száját és ordit, de könny nem jön. És mindig sikít mondhatni, hogy reggel amikor felkel elkezdi és egész álló nap max 2perc megszakítással nem áll le.

Az apja leállítja, amikor ő itthon van a gyerek nem nagyon visitozik, mert hangosan rászól vagy esetleg lecsititja hangosabban és a gyerek elhallgat.

De az anyja nem hajlandó rászolni csak suttogva, még röhög is azon hogy a gyerek folyton ordit, nem szólna rá, néha még direkt cukkolja és őis visit neki. Nem tudja nevelni

Annyira idegesítő már, ma lefeküdtem aludni a szobámba mert nagyon rosszil lettem és nemtudtam aludni se mert a gyerek sivitott komolyan 10percig egyfolytába még levegőt sem vett!

Tegnap is még este 10kor fentvolt és sikitozott:S Nagyon zavaró már.

Ja egyébként az unokahúgom. Én 17vagyok, nekem ráadásul megint elkezdődött a suli szóval így még tanulni is nehéz:S


2010. szept. 1. 13:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
ha csak az apukáját meg téged zavar akkor "fogjatok össze" xd Mármint úgy gondoltam,hogy próbáljatok meg leülni a családdal és megbeszélni.Azért ez engem is idegesítene : /
2010. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%
Bocs, most olvastam azt az ölbenlevős részt. Amint járni tud majd leszokik arról is. A gyerekek sajnos ilyenek. Szeretnek a középpontban lenni, és azonnal megkapni,ami számukra érdekes. Nehéz ezt 17 évesen tolerálni, de majd ha te is szülő leszel rájössz, hogy elméletben minden nagyon megy, de a gyakorlat teljesen más.
2010. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Más gyerekére nem nagyon van jogod rápirítani, illetve nem is igazán illik, hacsak nem kérnek fel rá. A gyereknevelési elveikbe meg sztem különösen. Még ha ez neked rossz is. Óvatosan megpróbálkozhatsz, mondjuk mintha csak viccnek szánnád, hogy lassan Jancsi-bohócot csinál belőlük a lányuk. De ne vidd túlzásba, mert tuti közellenség leszel a házban.
2010. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%
A kisgyerekek általában ilyenek.Sokat hangoskodnak és nem értik még, hogy ez milyen idegölő.Sajnos nincs mit tenni.Az én lányomnak 5 millószor mondom el ugyanazt, mégse hajlandó viselkedni.Majd kinövi.Verni, ordítozni nincs értelme és nem is tisztességes dolog.
2010. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%
Érett. Mások kétévesen szoktak visítozni.
2010. szept. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
29%
"Más gyerekére nem nagyon van jogod rápirítani"--> Más gyerekének nem nagyon van joga akárkit is zavarni az életében! Igenis állj ki magadért és szólj nekik! Felháborító hogy a legtöbb anyuka azt képzeli hogy neki és a kölykének mindent szabad. Persze ha nem tudsz miatta tanulni és reossz jegyet hozol akkor is te leszel lecseszve... Mondd meg nekik hogy ha gyereket csinálni tudnak akkor tudjanak önállóak is lenni ahelyett hogy élősködnének...
2010. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
84%
Három nemzedék együtt mindig nehéz. Minden korosztálynak meg van a saját idegesítő tulajdonsága. A kicsik visitoznak, sírnak hangosan, nagyon hangosan. Ez elemi ösztön , a túléléshez kell. Minden bizonnyal Te is ezt tetted, és a bátyád is. Édesanyádat azért nem idegesíti az unokahugod, mert már rutinos, mert már tudja, hogy ez így normális. Viszont az is normális, hogy ha aludni szeretnél, vagy tanulni. Ha nem őket bírálod, hanem a saját igényeidet fejezed ki nagyobb esélyed van hogy figyelembe vegyenek. Addig, pedig próbálj segíteni magadon. Fülhallgatóval hallgatott zene, füldugó. Én így alszom a szomszédok miatt. Egészen jó.
2010. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Mar bocs, de hogy akarjatok megertetni egy 10 honapos gyerekkel, hogy zavarja masokat, amit o csinal? Teljesen termeszetes dolog, hogy visitozik, probalgatja a hangjat. Az en fiam is 10 honapos, o is mindenfelevel probalkozik, de ami nem veszelyes a testi epsegere, azt nem is tiltom neki. Bar lehet, hogy ezt 17 evesen nehez megerteni, ezt alairom.
2010. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!