Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon zavaró. Mit lehetne...

Nagyon zavaró. Mit lehetne tenni? Az anyját miért nem zavarja?

Figyelt kérdés

A bátyám meg a menyasszonya velünk laknak, van egy 10hónapos lányuk. És a gyerek rászokott arra hogy nagyon hangosat sikít és visítozik, de mindenért! Ha megkap valamit akkoris ha nem akkor még hisztizik is hozzá, legörbiti a száját és ordit, de könny nem jön. És mindig sikít mondhatni, hogy reggel amikor felkel elkezdi és egész álló nap max 2perc megszakítással nem áll le.

Az apja leállítja, amikor ő itthon van a gyerek nem nagyon visitozik, mert hangosan rászól vagy esetleg lecsititja hangosabban és a gyerek elhallgat.

De az anyja nem hajlandó rászolni csak suttogva, még röhög is azon hogy a gyerek folyton ordit, nem szólna rá, néha még direkt cukkolja és őis visit neki. Nem tudja nevelni

Annyira idegesítő már, ma lefeküdtem aludni a szobámba mert nagyon rosszil lettem és nemtudtam aludni se mert a gyerek sivitott komolyan 10percig egyfolytába még levegőt sem vett!

Tegnap is még este 10kor fentvolt és sikitozott:S Nagyon zavaró már.

Ja egyébként az unokahúgom. Én 17vagyok, nekem ráadásul megint elkezdődött a suli szóval így még tanulni is nehéz:S


2010. szept. 1. 13:42
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

egy darabig elviseltem, de már 1hete ez megy:S És csak engem zavar meg az apját. De mondom az apja legalább neveli és próbálja leszoktatni... de az anyja NEM!!!

Sokszor már úgy megyek el a gyerek előtt hogy ne lásson, meg amikor tesóm itthon van ugy beszélek vele halkan hogy a gyerek ne halljon meg mert még ezekre is visit. Ha beszélget valaki és vele 1percig nem foglalkoznak, csak ölbe van stb akkor addig sikit amig nem figyelnek rá. Pedig hozzáteszem nagyon el van kapatva mert az anyja éjjel-nappal ölbe hordja és dajkálja. Sem a kiságyában sem a járókában nem marad meg, mert jön a hiszti meg a sikitozás

2010. szept. 1. 13:46
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Elég gáz! Szólj rá Te a gyerekre, előbb utóbb hallgatni fog Rád, és szólj rá a sógornődre is, hogy változtasson a hozzáállásán!
2010. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Te vagy otthon, nem a menyasszony. Nyugodtan ülj le vele beszélni amikor tesód nincs ott és mondd meg neki h ez a te házad (is), és tanulnod/aludnod/élned kell ezért legyen szíves hallgattassa el a gyereket. Ha ellenkezik lehetsz te is bunkóbb, én olyat mondanék hogy szánalmas hogy már családja van de még mindig másokon lóg, stb. Ha még mindig nem megy, kiabálj rá te a gyerekre.
2010. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Pont ez a baj, hogy éjjel nappal babusgatva van! Nagyon rosszul neveli az Anyja (már bocsi) Tényleg vedd Te a kezedbe a dolgokat!
2010. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszi szépen.

És mielőtt vki azt irja hogy féltékeny vagyok előre közlöm ez NEM Féltékenység, az nem itt kezdődik!

Ez már Zavaró

2010. szept. 1. 13:48
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
ja ja igazad van...rázd pelenkába azt az elkényesztetett kisgyereket :D:D
2010. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Én anyukámnak szólnék, hogy beszéljen a tesómmal, vagy a menyasszonnyal, 17évesen úgysem vesz téged senki komolyan.(nem bántásból mondom) Én is csak 21éves vagyok, és ha elkezdenék a bátyámnak magyarázni a gyereknevelésről tuti nem hallgatna rám.
2010. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

köszi.

ááá most beszéltem anyámmal, erre leugatott, hogy megint rámjött a dili mert mindenért pofázok:O Mondom anyád.

2010. szept. 1. 14:00
 9/18 A kérdező kommentje:
itt senkinek nem lehet szólni, mert mindenki megsértődik a semmire
2010. szept. 1. 14:01
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Nekem van egy 14 hónapos gyerekem, ő ezt kb. 3 hete csinálja. Még pár hét és leszokik róla. Nehéz, és próbálom csitítgatni de 1. még nem érti. 2. Nem tud beszélni, tehát ha szeretne valamit nem tudja magát kifejezni. Ezt a módot találta ki, majd ha már megy másképp, akkor meg fogja tenni.

Biztos nem egyszerű ennyi emberrel egy házban élni. De hidd el, az nem megoldás, hogy leordítanak egy 10 hónapos gyereket hogy fogja be a száját. Fogalma sincs róla azt mit jelent hogy csendesebben legyen. Egyszerűen nem érti a fogalmat, és nem képes megcsinálni. HA megfélemlítik, akkor talán igen. De feltételezem, hogy nem akarsz a bátyádnak egy lelki sérült gyereket. Nyugi, egy pár hét és abbahagyja. Nem túl ötletes a tanács, de ha tanulni akarsz menj át egy barátnődhöz, vagy vegyél egy füdugót. Addig pedig kérd meg a sógornődet normálisan, hogy ha lehetne amíg a leckédet készíted, addig a szobátoktól egy kicsit távolabb legyenek, és próbálja meg nem visíttatni a gyereket.


(Egyébként ha odafigyelnének rá, akkor nem visítana rögtön, mert halkabban is elérné amit akar. Nekem 3 kicsivel nem egyszerű azonnal figyelni. Az első gyerekem nem is csinálta. :D)

2010. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!