Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? (lent)

Mi a véleményetek? (lent)

Figyelt kérdés

Apámmal több balhé volt a családban, csinált dolgokat, még 14 éves koromban úgy döntöttünk nem tartjuk vele a kapcsolatot tovább. Több mint 5 évig nem beszéltem vele, de egy ok folytán hozzá kerültem lakni ( itt leírtam régebben részletesen : http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. ). Érdekes kijelentéseket tett, ami arra ad következtetni, anyámnak van igaza, pl: "ne foglalkozz velük, ha anyád neadjisten meghal, úgyis megkapod részed a lakásból", akkori barátnőmmel szerintem nem túl gyakran találkoztunk, 3 hónap alatt max kétszer volt olyan hogy egy héten 3 nap lássam, többbnyire délutánokat töltöttünk együtt, nem egy egész napot. Tesóm után minimálisan érdeklődött. Főként az után hogy ő nem e akar diplomát szerezni. Olyanokat kérdezett, hogy nem e tudok matekos csajt szerezni, aki segít nekem. 9 hónap múlva meg kiment Németo.-ba dolgozni. Itthon a feleségével az összjövedelmük minimum 420ezer volt. Kint most 350ezret keres, de múltkor is csak a hazaút 80ezer volt egy hétvégére. A 9 hónap alatt még addig se jutottam el, hogy apának szólítsam, mindig kerültem a megszólítást inkább, csak utaltam rá. Komoly lelki dolgokkal küszködök. Nem igen tudtam beszélni vele, sose hogy én hogy látom a dolgokat. Nem is tudom igazán mit mondanék, amivel tudtára tudnám adni, hogy mit érzek.

Ti is elfogadhatónak tartjátok ezt a tettet, ahogy a felesége?


2010. aug. 31. 23:33
 1/2 anonim ***** válasza:
ha egy kicsit érthetőbben fogalmaznád meg, akkor talán tudnék valami értelmeset válaszolni!
2010. szept. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elég zavarosan fogalmazol, de amit kihámoztam a két kérdésedből a következő: anyádat a pénztelenség idegileg megtépázta, meg is értem, ennyiből nem egyszerű két gyereket nevelni, ráadásul ő se szeretne mást, mint hogy egyetemet végzett legyél, csak nem látja a módját, hogy miből tudná fizetni, ezért sugallta neked azt, hogy inkább dolgozz és segíts be a háztartásba.

Ugyanakkor felvettek a villanykarra, s ez jó! Ha nem lenne ez a sok zűr, jobban tudnál koncentrálni az egyetemi feladataidra is.

Apád, bár 5 évig nem beszéltél vele, most mégis segít rajtad - szállást és ételt ad, neked csak a tanulásra kell figyelned, még azt is fizetné, ha matekból különórákat vennél, csak átmenj a vizsgákon. Hogy fenn tudja tartani a családját hajlandó messzire menni dolgozni. Nem hinném, hogy valami ködös öregkori tervei lennének veled, ezzel anyukád beszéli tele a fejed, mert frusztrálja, hogy ő nem tud téged egyetemre járatni, míg apád igen. Az, hogy apádék jó kajákat vesznek, s ezt kapod te is, nem megvetendő dolog pusztán azért, mert anyád nem tudta ezeket soha megfizetni. Fogadd el, legyél hálás. Anyádnak valószínűleg szüksége van lelki segítségre. A kialakult helyzet miatt pedig szerintem neked is. Sajnos, te már felnőttnek számítasz, tehát nem kevés pénzbe kerül egy pszichológus, de néhány beszélgetés lehet, hogy jót tenne, hogy tisztázd magadban a helyzetet.

2010. szept. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!