Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt anyám? Nem...

Miért csinálja ezt anyám? Nem látja mi bajom?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú leszek, nem várom el senkitől hogy végigolvassa. Anyámék kiskoromban elváltak, így apám nem sokat törődött velem. Így nem is nagyon kötődök hozzá. Havonta egyszer találkozunk, akkor elmegyek hozzájuk. Anyukám nevel, amióta elváltak. Van 2 testvérem, az egyik 17 éves, a másik 7. Mióta a kissebbik megszületett, anyám kevesebbet törődik velünk, de úgy érzem velem a legkevesebbet. Nincs egy férfi a háznál, egy olyan akiben megbízhatok, és akivel megbeszélhetném a gondjaimat. Apukám sajnos elég komolytalan, így vele sem tudok beszélni. Anyám nem enged sehová a haverokkal, pedig nem csinálunk egetverő dolgokat...nem cigizek, néha egy kis alkohol van, de szerintem ezzel semmi gond. Tudom hogy nem egészséges. Anyám kórházban dolgozik, így ami kicsit is veszélyes, az tilos. Elmennék este 8kor futni, (tényleg csak futni) és nem mehetek, mert "veszélyes". Titokban kell kimennem futni, amikor dolgozik, mert ennyire félt engem. Sosem ülne le velem 10 percre, hogy mi a helyzet velem, mi volt ma a suliban.... de ha mégis beszélgetnénk teljesen kiakadna a legkisebb dolgon is. Még abba is beleköt ha facebookon egy betűt elrontok a kommentemben. Ez nem normális!!! A legjobb barátom is mindig mondja hogy ez nagyon gáz, hogy anyám évente 2x elenged egy buliba, és akkor is hivogat este 8kor hogy menjek haza, késő van. Múltkor, augusztus 20.-án kimentünk az ünnepségre haverokkal, és este 8kor eljött értem kocsival!!! Mondom neki, hogy ez nem normális, és neki áll feljebb, hogy idézem: "csak az idióta drogos haverjaidnak" van ez megengedve. Miközben minden normális gyereket elengednek augusztus 20.án egész éjszakára... jó megértem hogy félt, de ! 11 ! en vagyunk haverok, akik ott lettünk volna...hogy a francba ne tudnánk megvédeni magunkat... Csak annyit szeretnék hogy engedékenyebb legyen egy kicsit, és ne csak a hugommal foglalkozzon.

Mit tegyek?


Egy 15 éves srác.


2010. aug. 31. 19:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Elképzelem, hogy nyolc év múlva mikor a hugod lesz ennyi idős, és ő kezd lázongani, "mellem-hasam-derekam kintvan" ruhákban járni, és hisztizni, hogy bulizni akar késő estig, anyátokat szidni, hogy nem engedi el azzal a fiuval, aki igaz, hogy a legvagányabb a suliban, de már öt lány akart miatta leugrani a hídról. Te mit mondasz majd?

Irtál olyat is, hogy vannak dolgaid, amit egy férfival kéne megbeszélned. Na ezt valódi problémának látom. Szerintem édesapádhoz kéne fordulnod. Vagy anyádhoz, hogy szóljon apádnak, hogy egy kicsit szánjon rád több időt, úgy hogy csak ketten legyetek. Szerintem érteni fogja.

2010. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

10:51 teljesen komolyan gondoltam. 8 után itt nem veszélyes kint lenni, polgárőrök kocsikáznak...meg nem is veszélyes városban lakunk.


"Ha beszélni akarsz valamiről anyáddal kérd meg, hogy hallgasson meg."


Az a probléma, hogy egyszerűen nem szeretnék vele beszélni semmiről. :S Biztos hogy csak a problémákat akarja megelőzni ezekkel a dolgokkal, de én csak azt látom, hogy körülöttem minden velem egykorú boldog, elengedik őket mindenfelé. És ez zavar engem, hogy én vagyok a "kivétel".


"Egy tipp, nálunk bevált: Öleld meg gyakran. És maradj a karjaiban egy kicsit."


Ezt nem szeretném...nem azért mert "ciki", otthon úgysem látja senki...de én eddig csak kamaszfejjel láttam a dolgokat, és úgy láttam hogy ő nekem rosszat akar :S

És én nem szoktam ölelgetni azt akire haragszom. Anyukám igazán észrevehetné hogy valami bajom van. És zavar hogy nem veszi észre. Ennyi a bajom. :S


11:23 a hugomból nem lesz ilyen lány, figyelni fogok rá amíg itt lakok, az biztos. :)

2010. szept. 1. 14:52
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A 10:51-es vagyok.

Szerintem édesanyád nem csak a problémákat akarja megelőzni, hanem a tragédiákat is. Én egy anyuka vagyok, most a 17 éves fiammal élek együtt. Érdekes itt olvasni a másik oldalt. És annyira szivesen segítenék. Mert tényleg lehet érezni az értéket, a szeretetet a családodban. Én a fiamat 15 és fél évesen engedtem el előszőr egy szilveszteri buliba egész éjszakára (olyan barátokhoz akinek a szüleit is nagyon jól ismerem). A nővére külföldön bulizott a barátaival, és én is elmentem egy buliba. Persze hivtam őket néhányszor, de hajnalban a nővére hivott fel ,hogy az öccse egy kicsit sokat ivott, de már minden rendben, lefektették alszik. Tényleg sokat ivott,teljesen kiütötte magát, annyira, hogy a többiek megijedtek, de nem mertek felhívni engem, vagy a saját szüleiket. Végül a házigazda barát a nagymamáját hivta fel, hogy, mit kell tenni. A nagymama pedig jó tanácsokat adott. Utólag azt gondolom, hogy ez a barát , ill. a nagymamája a fiam életét mentette meg, de legalább is egy komoly károsodástól mentette meg, és nagyon hálás vagyok nekik. Szégyelltem magam, hogy miközben én bulizok a fiam élete veszélybe került. És a fiam is szégyellte magát. De tanult belőle és azóta visszafogottan bulizik. Végül jól sült el minden. De akár tetszik akár nem bizonyos százalékban nem jól sülnek el az ilyen "balesetek", akár az alkohol, akár a kábítószer miatt, és fiatal életek szünnek meg, vagy válnak tartosan beteggé. És ugye minden anya naponta ezerszer is kimondja magában: Csak az én fiam/lányom NE! És tudják az anyák, hogy minden szigoruságuk, ügyességük ellenére balesetek bekövetkezhetnek. Lehet, hogy anyád nem a legbölcsebb, nem a legügyesebb anya, de téged ő szeret a legjobban. Pédául nálam jobban. Azt kérdezted , hogy miért csinálja, hát szerintem ezért.

2010. szept. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
szegény nagyon sajnállak:( ha akarsz írj privit ott dumcsizunk. puszi:)fel a fejjel♥♥♥
2010. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
10.51-nek teljesen igaza van.És én a helyedben örülnék ha ilyen remek anyám lenne.Az enyém sz@rt a fejemre, soha nem érdekeltem. Mellette, de nélküle nőttem fel és fogalmam sincs, h milyen érzés amikor félt és szeret valaki.
2010. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen normális,hogy nem enged és félt.

Futni lehet este 7-kor is.

A lpoások,hülyeségeid az a saját hibád,nemár anyádra akard kenni.Vannak,akiknek tényleg szvr anyjuk van,mégse csinálnak ilyeneket.Valószínű inkább a haverok azok,akik tehetnek róla.Mert nem egyedül csináltad gondolom.

Vérig vagy sértve,hogy anyád nem gondolatolvasó,de te annyira nem vagy képes,hogy kinyisd a szádat.Pár év múlva,amikor belefárad ebbe és tényleg elege lesz belőled,kegyetlenül meg fogod bánni.

A haverokat,ogy nem mered hazavinni,azt jelenti,hogy tudatalatt tisztába vagy vele,hogy nem igazán kellene a haverjaidnak lenni.

Nekem volt olyan,aki kinézetre szörnyű volt,amikor meglátták majdnem szívrohamot kaptak otthon,de miután elment,annyit mondtak nem értik,hogy ez az értelmes,udvarias fiú miért csúfítja így el magát,ha akar máskor is nyugodtan jöjjön fel...


Szóval összevetve nem anyáddal van a gond.Te látod önmagadat túl felnőttnek-ami életkori sajátosság is,de normális fiatal képes kezelni ezt a helyzetet.

2010. szept. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Kedves 16.15!


Mi az hogy én nem nyitom ki a számat? Szerinted az normális dolog ami velem történik? Mert ha az lenne, akkor nem írtam volna ki ezt a kérdést...

Nem tudom hogy te mennyi idős vagy, de gondolom 30+.


"A haverokat,ogy nem mered hazavinni,azt jelenti,hogy tudatalatt tisztába vagy vele,hogy nem igazán kellene a haverjaidnak lenni."


Tipikus felnőtt gondolkodásmód. A "haverjaim" egyszerűen azért nem mutathatom be, mert anyám meg se engedné hogy hazahozzam őket.Egyáltalán nem szégyenlem őket, és egyáltalán nem érzem úgy hogy más "haverokat" kéne szereznem.

Én nem azt akarom hogy azt csinálhassak amit csak akarok, hanem csak egy kis szabadságot.


"Teljesen normális,hogy nem enged és félt."

Egyetértek, de ne vigye túlzásba.


"Én a helyedben örülnék ha ilyen remek anyám lenne"

Erre nem tudok mit mondani, csak annyit hogy nem látod át a helyzetem rendesen.

2010. szept. 5. 18:29
 18/18 anonim ***** válasza:

15 éves srác?

Kicsit rossz lehet így fiú létedre.

De gondolj bele. Én nem alkoholizálok, nem cigizek, volt életembe 1 pasim azt sem nézték jó szemmel most volt nyáron. Nem mehetek el bulizni és az már a legnagyobb luxus ha 9ig kimaradok. 16 éves vagyok, igaz lány. Nem vagy egyedül, fel a fejjel. A szülőknek meg kell érteniük nem mindig maradunk 5-6 éves anyuci kicsi gyerekei.

2010. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!