Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám minél jobban...

Hogy tudnám minél jobban védeni a fiam érzelmeit?

Figyelt kérdés

Párommal két éve élünk együtt, közös megbeszélés után úgy döntöttünk, hogy elköltözik tőlünk.

A kisfiam 9 éves, nagyon extra érzékeny lelkű, sérülékeny,és azóta azon gondolkozom, hogy tudnám elmondani neki,vagy mit tudnék tenni annak érdekében, hogy minél kevesebbet sérüljön.

Elbucsuzzanak egyáltalán egymástól vagy csak úgy elköltözik amíg mi nem vagyunk itthon? :(

Kérlek bármilyen ötlettel segítsetek!

Köszönöm!


2021. szept. 13. 18:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

9 évest már nem lehet becsapni. Magyarázd el neki az ő szintjén, hogy mi miért történik, hogy nincs tragédia, de ketten maradtok.

És búcsúzzanak el, ha csak úgy eltűnik, akkor semmit se fog érteni, csak azt fogja érezni, hogy becsaptad.

2021. szept. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
14%
Már megint magadról beszélsz!
2021. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

5.ös vagyok.

Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy tényleg ne csak úgy titokban lépjen le.

Az még rosszabb, 9 évesen szerintem már megérti hogy nem volt minden tökéletes és így lesz a legjobb, szerintem így kevésbé rossz mintha csak úgy elmenne és a gyerek meg semmit sem tud és csak annyit lát hogy volt nincs.

2021. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Te meg csak rólam és magadról ;)
2021. szept. 13. 19:00
 15/21 anonim ***** válasza:
30%

Szia!

Nekem egész könnyű volt feldolgozni a szüleim vállását, mert nem is tudtam róla. Egyszerűen csak egyik pillanatról a másikra apám máshol lakott, tartotta velem a kapcsolatot így szinte fel sem fogtam hogy mi a helyzet.

2021. szept. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%

A 1-es/9-essel ne foglalkozz, csak beleköt mindenbe, de a kérdést nem fogta föl.

Egyébként a kérdésre: a párod feltétlen köszönjön el a gyerektöl, esetleg néha találkozzanak, beszélgessenek ezután is, ha belefér.

2021. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképpen búcsúzzon el. Mondjátok el neki, hogy ahogy néha ő is másik barátot választ, most ti is így tesztek, mert rájöttetek, hogy más érdekel benneteket, nem akartok közös életet tovább. Fontos, hogy tudja, neki nincs szerepe a szakításban.
2021. szept. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%

Úgy gondolom, hogy ezt egyszerűen is meg lehet oldani. Írtad, hogy külföldre szeretne menni. Miért ne elég az egy 9 évesnek, hogy messze lesztek egymástól? Legfeljebb megbeszélitek, hogy amíg a gyerek nemnteszi magát túl a párod hiányán, addig néha felhívjátok. Egy 9 éves hamar elengedi a ilyen dolgokat.

Üljetek le közösen, és mondjátok el, hogy ő most messzire megy. Ezzel nem hazudtok, de mégsem azt az érzést kelti a gyerekben, mintha ő, vagy te lennél a hibás. Ha meg rákérdez, hogy miért, elég annyi, hogy munka miatt.

2021. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp legyen lehetősége elköszönni tőle, de amikor elcuccol és elmegy, inkább ne legyen ott!
2021. szept. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak úgy hipp-hopp eltűnne egy ember az életéből, aki 2 éve vele él, és még elköszönni se lenne lehetősége, az lenne ám csak az igazi trauma, nem gondolod...? Nem is tudom, hogy jutott ez eszedbe. Ha védeni akarod a fiad érzelmeit, akkor gondolkozz már egy kicsit, próbálj empatikusabb lenni.
2021. szept. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!