Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám minél jobban...

Hogy tudnám minél jobban védeni a fiam érzelmeit?

Figyelt kérdés

Párommal két éve élünk együtt, közös megbeszélés után úgy döntöttünk, hogy elköltözik tőlünk.

A kisfiam 9 éves, nagyon extra érzékeny lelkű, sérülékeny,és azóta azon gondolkozom, hogy tudnám elmondani neki,vagy mit tudnék tenni annak érdekében, hogy minél kevesebbet sérüljön.

Elbucsuzzanak egyáltalán egymástól vagy csak úgy elköltözik amíg mi nem vagyunk itthon? :(

Kérlek bármilyen ötlettel segítsetek!

Köszönöm!


2021. szept. 13. 18:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Tudom, hogy nem leszek népszerű, de ha igazán védeni akarod a fiad érzelmeit, akkor talán ne kétévente cserélgesd a pótapukáit!
2021. szept. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Mert te tudod, hogy mennyi volt így névtelenül? :O

Nem gondolod,pont azért kérdezem mert nincs tapasztalatom ebben,ami annyit jelent azzal,hogy ő az első férfi mind az enyém és mind a fiam életében az apja után?

2021. szept. 13. 18:14
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképp búcsúzzanak el, beszéljetek vele mindketten, hogy ő nem hibás semmiben, nem miatta van a költözés. Ha a párod és te nyitottak vagytok az ötletre, akkor ajánljatok fel neki egyfajta "láthatást". Nem kell rendszeresnek lennie, de ha olyan a viszony köztük, akkor ezután is nyugodtan találkozhatnak.
2021. szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos eggyet kell értsek az egyessel.

Nyilván te is vágysz kapcsolatra, én az összeköltözést mart ilyen esetben csak akkor vállalnám ha tényleg hosszú távon tuti a dolog.

Szerintem inkább bucsuzzanak el, én azt csinálnám, hogy leülnék együtt és el mondanám, hogy mi fog történni a jövőben, hogy elkoltözik, de nincs semmi baj, csak így látjátok jónak stb. 9 évesen nem olyan kicsi már. Az szerintem a legrosszabb, hogy amig nem vagytok otthon elpakol, mert így azt fogja érezni a fiad hogy annyit sem ért, hogy elbúcsúzzon tőle. Ha a fiad nagyon szereti és ragaszkodik a pasihoz és a pasi is benne van esetleg ajánljátok fel, hogy találkozhatnak attól még. Egyszer kétszer találkoznak utánna úgyis abba marad az is idővel, mert a fiad megszokja, hogy nincs veletek és lappad az érdeklődése. Szépen lecseng nálla ez az egész és nem fog rossz érzés maradni benne, hogy csak úgy szó nélkül lelépett.

2021. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Sajnos nem tudod teljesen elkerülni azt hogy rosszul érezze magát, mert biztos megviseli.

Próbálj vele beszélni erről, mond el neki hogy így lesz jobb, nem az ő hibája és mindenképp figyelj oda rá és hallgasd meg. Éreztesd vele hogy fontos neked és szereted.

Egyik barátnőm kissebb korába depressziós lett mert azt hitte miatta ment el a nevelőapja.

Mindenképp tudasd vele hogy nem ő tehet róla nehogy bűntudata legyen!

2021. szept. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

De imádom az ilyen ítélkező embereket. Együtt éltek könyörgöm. Ti mit tudtok az életéről erkölcsös szent anyák, apák? Nem ez volt a kérdés.


Semmi esetre se lépjen le titokban. Kezeljétek felnőttként, ne kerteljetek. Mondjátok el neki, hogy mindketten szeretitek őt és ez nem az ő hibája. A gyerekek sokkal több dolgot megértenek mint gondolnánk, ha titkolóztok csak rosszabb lesz.

2021. szept. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A hosszú táv nem minden esetben rajtad múlik,egy emberen.

Egyértelmű, hogy az volt a terv, nem két éjszakás két éven keresztül :)

Nem, még mindig azt írom,h nem válogatom a párjaim, ő az első 5 év után, szóval 5 év alatt egy pár,se nem kalandozgatok kedvemre és ágyról ágyra ugrálás :)

Nem fognak sajnos tudni találkozni, másik országba költözik.

2021. szept. 13. 18:31
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Gyereknek egy iylen váltás sose jó.
2021. szept. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Az 1-es vagyok!


Nem tudom, észrevetted-e, de ez egy névtelen fórum! Úgy szemrehányod nekem a névtelenséget, mintha te bemutatkoztál volna!


Egyébként azt hittem, a kérdés a gyerek lelkivilágáról szól, és nem a tiédről.

Senkit nem érdekel, hogy kalandozgatsz, vagy ágyról ágyra ugrálsz, ha közben a nagymama, vagy nagynéni, vagy akárki vigyáz a gyerekre.


Az a baj, hogy nem is érted, hogy mit akarok mondani.

2021. szept. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Én aztán semmit nem hánytam a szemedre, csak közöltem, hogy így mint engem névtelenül mennyire jól ismersz, mennyi pasim/párom volt :D

Igen,a kérdés kizárólagosan a fiamrol szól.

De, tudom mit szerettél volna mondani, csak nem helytálló nálam ;)

2021. szept. 13. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!