Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A napokban azon veszekszünk...

A napokban azon veszekszünk anyámmal,hogy bekell e gyújtani bent,kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Sparhelttal van fűtve, 20 fok van bent ajtó nyitva de ő azt vallja begyújt mert mindenkinél füstöl a kémény.. Nyár van szerintem tök felesleges, délután háromkor szerinte égnie kell a tűznek,tegnap előtt a kandallót is megrakta a mi szobánkban, nagyapámnál ég a tűz hát nálunk is kell égnie. Ott meg olyan meleg van.. Ki gyujt be ilyenkor?

2021. aug. 30. 14:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha augusztusban be kell gyújtani, akkor inkább délibb országba vándorlok :D
2021. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell fűteni ha hideg van és fázik. Nem tudom hány éves, de nagy mamám isten nyugosztalja nyáron is kardigánban mászkált 35 fokban, mert fázott. Fiatalabb korában télen sem volt fázós.


Párom iszonyúan fázós, nálunk szeptember közepétől már vígan duruzsol a kazán mikor nappal sem akar 20 fok fölé menni a levegő akkor már vége. Olyan 24 foktól ő már pulóverben jár.

Mikor kell begyújtani mikor az ember komfort érzete megkívánja nem a szokás. Erdélyben pl juni közepén is vidáman füstölnek a kémények, mert reggel kell, mivel hideg tud lenni.


Nem mindegy hány éves anyukád, és hogy a komfort érzete igényli vagy a tudat hogy megy a fűtés. Előbbi esetében még most jobb lenne ha felöltözne, utóbbi esetben meg kell vele beszélni hogy ne, mert felesleges.

2021. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha anyád fázós és fűteni akar, neki van igaza.

Neked lehet meleged, ám ha ő fázik, csak a tűz melegíti fel.

2021. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap fáztam, de anyám nem akart fűteni (bár költözés miatt nehezebb is), de aztán megszoktam. Erdélyben pedig már fűtenek.
2021. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Én is fázom, 21 fok van a lakásban, ettől függetlenül nem fogok még befűteni, fel kell öltözni.
2021. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabályozott fűtés esetén valóban túl meleg lehet egy darabig.

Nálunk termosztáttal vezérelt gázkazán fűt; ma hajnalban bekapcsolt a 20,5 °C tartásához. Három napig nagyon hűvös volt nap közben is, hajnalra pedig nagyon lehűlt a levegő. Csak szellőztetésre nyitogattunk ablakokat. Igaz az épület késve követi a változást, de 72 óra már sok volt a külső hidegből.

Ma barátságos idő van, nem hogy nem esik az eső, hanem süt a Nap; kora délelőttől nyitva vannak az ablakok. Most, idebent 22,7 °C-ot mutat hőmérő. A következő éjjel valószínűleg nem indul el a fűtés.

Mindenesetre, határon kezd táncolni. Itt, falun, gyorsabb a lehűlés, nincs olyan hőtároló beépítettség, mint a városban. Tavasszal, még olyankor is vannak hófoltok, amikor a városban már el is felejtették a havat.

Mindenesetre, a termosztát nem a naptári évszakot nézi, nem azt figyeli, hogy másoknál füstöl-e a kémény, hanem szigorúan a hőmérsékletet figyeli, és a 20,5 °C-tól legfeljebb 0,5 °C-kal hidegebbet enged. Ha ehhez, július 25-én kell a kazánt molesztálnia, akkor megteszi. Ha december 6-án nem kell hozzá fűtés, akkor hagyja pihenni a kazánt. (Persze, hűttetni nem tud, így eltűrte a 27 °C-ot is nyáron, ha annyi volt. 21 °C elérésekor most is leállítja a fűtést, ha enélkül is tovább melegszik a levegő – mint ma is –, akkor vár, míg megint 20 °C lesz, akkor indít.) De, fűtés esetén nem lesz olyan kiugró kezdő meleg, mint egy kályha, vagy kandalló felfűtésekor.

2021. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkinek más a hőérzete, nekem a szüleim fázósak, én meg télen is rövidnadrágban megyek mindenhova. De szerintem azért 20 fokban pazarlás fűteni, egy fázós is vehet pulcsit.
2021. aug. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is kicsit faztam, de nem futunk be nyáron!

Nálunk még 21-22 fok van mert szigeteltuk a házat, de tegnap már éreztük a fustszagot az utcában, többen befutottek, és nagyon sok a szigeteletlen többszintes nyolcvanas évekbeli ház.

Szóval ezen is múlik.

Ja kinek van igaza? Aki fizeti a fát :)

2021. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
98%
Régen rossz ha az szempont mert hogy másnál füstöl vagy nem a kémény.
2021. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Ez nálam nem évszakfüggő. Ha fázunk, akkor kell. Mondjuk nálunk központi fűtés van, így nem mi döntjük el, hogy mikortól legyen, de szívbaj nélkül bekapcsolnám akár július közepén is az olajradiátort, ha fáznék. Főleg hogy van 2 kisgyerek, mert persze, öltözz fel, vegyél pulcsit, nap közben oké, de fürdeni is kell, és nem sok szarabb érzés van, mint amikor kilépsz a meleg kádból vagy a meleg zuhany alól, és már abban a pillanatban fázol is. Mint ahogy pulóverben altatni sem fogom őket, ráadásul mindegyik notórius takarólerúgó, 5 és 1 évesek.
2021. aug. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!