Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógornőm 40 éves Se...

A sógornőm 40 éves Se kutyája se macskája. A szüleivel él. Igazából barátja sem volt még mert senki sem megfelelő számára. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A mi családi életünkbe üti folyamatosan az orrát. Nagyon okosnak képzeli magát. Kérés nélkül tevékenykedik a mi udvarunkon, a mi házunkban. Szo szerint mindenhol és mindig ott van. Meg akarja mondani hogy hogy neveljük a gyerekeinket holott neki egy sincs. Lassan csak az ágyba is befejezik közénk. Ha a férjemmel eltölt 1-2orat utána nem szól hozzám. Nagyon durván nyomja. Megkértuk már hogy ne segítsen. Elmondtuk hogy nem kérünk a segítségébol. Oda se kell jönni. Ennek ellenére jön, folyamatosan. Nem hagy bennünket élni. És én vagyok a rossz mert én nemet merek neki mondani. És amiben nincs igaza azt is megmondom. Anyósom aposom és a férjem szerint egy zseni, szó szerint mindent tud. És fogadjan el hogy neki nem lehet nemet mondani. Na a én meg úgy gondolom hogy teljesen meg én sem vagyok hülye. Egyszerűen már nem tudom hogy hogyan állítsam le mert a családomat már szetzuzza.
2021. aug. 24. 20:06
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
8%

-Próbálj szerezni neki 1 pasit.

-Ha nem sikerül szerez neki 1 kiskutyát.

-Ha semmi nem sikerül.A férjed állítsd választás elé vagy ő vagy te?

2021. aug. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
95%
Miért van bejárása hozzátok? Abszolút nem kéne kulcsot kapnia. Amúgy meg vond kérdőre a férjed, neki kéne ezt elintéznie, nem neked. Vagy ilyen életképtelen anyámasszonykatonája?
2021. aug. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elválni nem szeretnék mert megértjük egymást, szeretjük is egymást, a családi életünkben minden rendben van. Kivéve ez az egy dolog. Kisgyerekkènk kezelni sajnos. És olyan jól manipulálja a környezetét, hogy nem veszi észre. Anyósom és aposom is ilyen de azokat legalább le lehetett még frissiben állítani. Ezt a nőt viszont komolyan nem lehet. Szó szerint semmi sem hat. Mondtam szépen nem egyszer, mondtam csúnyán, már mindenhogy. A férjem is mondta neki de mindig csak finoman mert ő nem az a típus, hogy csúnyán mondogassa esetleg vagy veszekedjen. O a békére törekszik csak nem veszi észre hogy a nagy béke miatt mi vagyunk egymással szemben. Sajnos még ott nem tartunk, hogy elvehessuk a kulcsot mert nincsen még keritesünk és kapunk, éppen csináljak, tehát nyitott a kert. A házba gyakran pedig akkor jön ha én nem vagyok otthon csak a férjem, sokszor nem is egyedül hanem az anyosommal, nyilván O meg beengedi az anyját és a testvérét. Én is felnőtt vagyok, gyerekes családanya. Van halistennek annyi eszem, hogy a gondjaimaz és a munkámat meg tudom segítség nélkül oldani. Ha úgy adona egyedül is meg tudnék élni, tehát annyira hülye csak nem lehetek mint amennyire beállìt. A férjem két helyre akár megfelelni, amivel nincs is baj mert a családja, szeresse őket. De velük kisfiuket viselkedik ami nagyon nem jó, úgy is kezelik. ( Kései, véletlen gyermek volt). Nagyon nehéz ez így és borzasztóan idegesíto. Volt olyan kedves válaszoló aki azt tanácsolta, hogy üljünk le és beszéljük meg, ez is megtörtént, a csoda kb két napig tartott. Nem fér a fejembe hogyha valakit ennyiszer elzavarnak, hogy van arca visszajönni. Én arra is gondoltam, hogy bennünket akar szètmarni. Nem lehetetlen.
2021. aug. 25. 05:59
 24/31 anonymousreview60 ***** válasza:
86%

#20-nak igaza van. Szerintem egyrészt a férjedet kell egy kicsit tökösebbre alakítani, ne maradjon kisfiú, hogy megvédje a te és ő szféráját a nővérével szemben és a szüleivel szemben is. Mivel már a felesége vagy és gyereketek is van, ez a férjed elsődleges felelőssége. A Biblia is ezt írja, hogy a férfi elhagyja a szüleit az asszonyáért. Ha ezotériás lennék, azt mondanám, hogy a felnövésben ez neki a karmikus feladata, de így csak azt mondom, hogy ez az ellenállás lenne egészséges. Ha kell, akkor ehhez vegyen igénybe pszichoterápiát a férjed.

Akik ennyire beavatkoznak mások életébe, mint a nővér, azt azért teszik, mert nekik nincs vagy nagyon szar az életük. Ezen csak ő - a nővér - tud változtatni (segítséggel = terápiával), mielőtt elmegy mellette az élet. Az ellenkezőjét a szülei sem akarhatják! Ezt kell illedelmes hangnemmel, de a nővér és a szülők arcába tolni. Ha kell, többször. Egészen addig, amíg vagy vissza nem vesz az arcából vagy terápiára nem megy. Ha egyik sem, akkor a kapcsolatot kell szigorúan kontrollálni (bejelentkezés, hívatlanul be nem engedés stb.).

Az autisták nem avatkoznak be más életébe megmondóemberként.

2021. aug. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
93%

23-ra:

Azért gátat kéne vetni annak is, hogy anyósodnak és sógornődnek rendszeres délutáni program, hogy nálatok ülnek. Amúgy nem is értem: mindegyikük ennyivel hamarabb hazaér a munkából, mint te? Különösen a férjeden csodálkozom.


De az előzőektől függetlenül: ha ott ülnek, a sógornőd LEGELSŐ beleszólós mondatán föl kéne csattannod és olyan veszekedést csinálnod, hogy mindenki azonnal haza akarjon menni. Ha a kertben rendezkedne, nyugodtan vedd ki a kezéből a szerszámot és mondd meg neki, hogy legközelebb hozzá is fogod vágni, ha meglátod ott dolgozni.

Keménynek tűnik, amit javaslok, de el kell érned, hogy a sógornőd ne érezze magát jól nálatok. Csak így tudod leszoktatni az odajárkálásról.


Amúgy, jót mosolyogtam azon, hogy EGYÉBKÉNT minden rendben köztetek. Szerintem a férjed egy szélsőségesen konfliktuskerülő ember lehet, és ennek - mondjuk meg őszintén - te is haszonélvezője vagy. Magyarán: amíg nincs itt anyós és sógornő, addig te dirigálsz otthon, ezért tök jól megvagytok. Ha sógornő megjelenik és dirigál, akkor van konfliktus a két dirigens között. Ha a férjed egy karakán ember lenne, akkor a sógornőd nem járkálna oda észt osztani, viszont köztetek lenne több konfliktus, mert a férjed veled szemben is markánsan képviselné az álláspontját (gyereknevelésről, kerti munkáról stb.). Hidd el nem véletlen, hogy ilyen konfliktuskerülő emberbe szerettél bele, ill. hogy férjed megszokta, hogy otthon a nők erős egyéniségek és ő is tudat alatt ilyet választott magának.

2021. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem meg nem a te dolgod, a férjed dolga és nála kellene kiverned a balhét azért, hogy állítsa le a rokonait.


Az tök normális, hogy vendégségbe mennek a szomszédba, azt kellene tisztázni csak, hogy melyik napon jöjjenek, vagy ha kell valami, akkor szóljanak oda, te/ti átviszitek, vagy átjönnek érte és mennek is.. Ezt mind a férjednek kellene rendezni, nem neked, az ő rokonai. Ha te ott pattogsz, ő meg tűr, akkor persze, hogy ellened beszélnek, te lázítod a férjed ellenük, úgy érzik a férjed szeretné ezeket, csak te nem.


Érdekes helyzet, mert itt a nővére meg az anyja mintha a férjed "barátai" is lennének, nem csak a rokonai, szóval annyira nem lehet őket kiszedni az életetekből.


Egyébként az érződik, hogy nem a legélesebb kés vagy a fiókban, és lehet, hogy a nővérnek vannak jó meglátásai, de meg kellene ezeket tartania magának, alap emberi illem, hogy csak akkor traktáljuk a másikat, ha kérdez. A férjed kikéri a véleményét szerinted? Megkérdezted már erről? Lehet ő kezdeményezi a megbeszélős dolgokat.


Egyébként frászt kaptam, hogy én is erre haladok, 40 évesen kapcsolat nélkül, mert senki sem elég jó.. de persze ott az ellenpélda, a ti kapcsolatotok borzalmas, nem te vagy a férjed bizalmasa, nem te és a gyerekeid vagytok a férjed családja, a férjed egy kisfiú, akit vagy te vagy az anyóség irányítanak, a férjed nem osztja meg veled, miről beszélget a barátaival, csak hallgat.. inkább egyedül, mint ilyenben. A férjemnek én szeretnék lenni a bizalmasa az én tanácsom kérje ki, én kérhessem ki az övét, az én és a gyerekeink érdekeit vegye előre, ahogy én is előre veszem az övét és a gyerekekét..


Én is ebben a helyzetben vagyok, ezért a sógornővel valamennyire együtt érzek, nekem sem elég jó semmi és senki, de így sem lehet élni, hogy örökké egyedül, az meg nem oké, hogy rátelepszik másokra kéretlen véleménnyel.. De szerintem ez nem kéretlen, minden a férjeden bukik, szerintem ő szereti az ilyen megbeszéléseket és magától nem ellenkezne, csak azért teszi, mert te mondod neki. A férjed az egész okozója, nem a sógornő! Ha a férjed kiállna magáért, és megmondaná, hogy majd akkor mondjanak véleményt és beszéljék meg a dolgokat, ha ő kéri, akkor a rokonság leállítaná magát.. De ő ilyet nem tesz!

2021. aug. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
94%

"Sajnos még ott nem tartunk, hogy elvehessuk a kulcsot mert nincsen még keritesünk és kapunk, éppen csináljak, tehát nyitott a kert."


Szerintem te is tudod, hogy ha kerítésetek lesz és zárható kaputok, akkor épp ugyanígy be fog járni hozzátok a sógornőd, amikor akar, mint ahogy most bejut a kulcsra zárható házba.


Nem ezen múlik, hanem azon, hogy ti - elsősorban a férjed - tud-e annyi egészséges határtartást felmutatni, amivel el lehetne érni, hogy a sógornőd és az anyósod tiszteletben tartsa a privát szférátokat, ne lógjanak rajtatok kéretlenül, és főleg ne rendezkedjenek nálatok.


Ez a férjed fejében dől el, nem pedig azon, hogy van-e kerítés és kapu.


De nyilván nem véletlen, hogy a férjed felnőtt férfiként is a családja közvetlen szomszédságában képzelte el az életét, aminek most te is viseled a következményeit.

2021. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
67%

Hát kérdező, vakfoltod van, de akkora, mint a Nap! "Van halistennek annyi eszem, hogy a gondjaimat meg tudom segítség nélkül oldani." Itt az élő példa, hogy dehogy tudod! Hát képtelen vagy elérni, hogy a saját életedet, a saját házadat ne mérgezze tele a férjed hívatlan rokona! Ez pedig minden, csak nem nagy probléma! Ha ennyivel nem bírsz, mit kezdesz egy ténylegesen nagy problémával?

"Ha úgy adódna, egyedül is meg tudnék élni." Hát akkor győzködd magad erről intenzívebben. Valójában te rettegsz a válástól, ezért eltűröd, hogy a férjed egész pereputtya vele az élen zsigerig alázzon! Konkrétan kirágják az életedet, és te ezt tűröd. (Ami a technikát illeti, én ennyi szép szó után konkrétan megtépném a nőt, megfognám a feje tetején a hajat, és szó szerint kirúgnám a hátsóját az ajtón úgy, hogy a haja a kezemben maradjon.)

"A férjem két helyre akár megfelelni, amivel nincs is baj." Hát hogyne lenne! Nem lehet megfelelni valaminek és ugyanannak az ellenkezőjének is. József Attilával szólva "ügyeskedhet, nem fog a macska egyszerre kint s bent egeret." A férjednek neked kell megfelelnie, mivel TE vagy a választott családja. Ha a kettő megfér egymás mellett, ideális állapot. Ha nem fér meg, akkor egyértelműen köteles téged választani. Vagy válni. Itt téged nem szeretnek. Sőt: utálnak. Én biztos nagyságrendekkel többre becsülném magam annál, mint hogy boxzsáknak használjanak. Innentől a te döntésed, nem a férjedé. (Vagy ex férjedé.)

2021. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
75%
Elköltözni nem lehet? Ha papucsban át lehet menni, már régen rossz. Itt az a probléma, hogy túl közel vagytok, így a családja feljogosítva érzi magát, hogy bejárjon a házasságotokba is. Ha beleszól valamibe, te próbálod leszerelni, és a férjed elkezdené őt védeni, akkor mindig azt kell mondanod: "Eltűrnéd, hogy az én testvérem/anyám beleszóljon ebbe? Hogy viselnéd, ha az én anyám/testvérem ülne itt nálunk minden nap órákat?" Azt kellene megérteni a férjednek, hogy ti egy külön család vagytok.
2021. aug. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
75%
Csak nem gondolod, 29-es, hogy ennyiből áll, hogy a férjnek meg kéne világosodnia? Csak nem gondolod, hogy a férj beleegyezik a költözésbe?!
2021. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!