Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha életképtelen vagyok kár is...

Ha életképtelen vagyok kár is élnem?

Figyelt kérdés

Normális válaszokat kérek, nem pedig beszólogatásokat.

Egyszerűen én sosem voltam egy ügyes, talpraesett ember, mint az emberek többsége, akikre irigykedtem mindig is. Mindig voltak gátlások bennem. Régen is ha az iskolában megbántottak sosem szóltam vissza. Habár jó tanuló voltam, még sem mentem sosem tovább tanulni, így csak egy szakmám van. A szüleim szerint sem állnám meg sose a helyem az életben. Ha a munkára gondolok, igen szeretnék dolgozni, de gyomorgörcsöm is van tőle, de az emberek miatt.

Én sose az az ember voltam, akit csak úgy megkedveltek. Habár már volt munkám, de az közmunka. Most a koronavírus óta semmi. Van egy barátom, de még ő is különb annyival tőlem, hogy legalább neki még most is van munkája, és dolgozik. Azt mondja így nem lehet velem semmit sem tervezni, még hitelt felvenni sem tudnánk. Egy fél éve vagyunk együtt. Azt mondta másoknak már ennyi idősen (28 évesen) már gyerekük van. Ha albérletbe megyünk és meglátja milyen életképtelen vagyok, el fog hagyni az biztos, ha összeköltöznénk egy megyeszékhelyen, és ott se felelnék meg egy munkára sem.


2021. aug. 13. 19:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
95%

Taplra fogsz tudni állni, hidd el! Csak tegyél érte, kezd kis lépésekkel! Akár tanulj valamit és akkor abban jó leszel!

Viszont valami szemet szúrt... szerintem a barátod elég önző... megérti egyáltalán a gátlásaidat? Segíthetne inkább leküzdeni ezeket, ahelyett hogy még plusz nyomaszt hogy mindjárt gyerek kell és te még sehol nem vagy ehhez. Mi? Veled akar lenni vagy csak kell valaki hogy ne maradjon le a többiektől?

Elsősorban téged kellene szeressen, és ha segítség kell - akár testi, akár lelki - akkor segítsen, ne azon agonizáljon hogy nem felelsz így meg neki. Nem vagy annyira szarul hogy biztatással és szeretettel ne lehetne rajtad rengeteget segíteni! Ez most így sajnos csak tovább rombol! (Tapasztalat.)

2021. aug. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak te változhatsz meg, feltéve ha tenyleg akarsz.
2021. aug. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Én bátorítalak, légy magabiztos!
2021. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!