Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotokban is vannak...

A ti családotokban is vannak ennyire életképtelen emberek?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, nálunk valami korábbi félrenevelés eredménye lehet az, hogy a szülők bennünket, a "gyerekeket" is tudattalanul próbáltak teljesen életképtelenné változtatni - ez rajtam kívül többnyire sikerült is.


Hatan vagyunk unokatestvérek, hárman-hárman, mindannyian a húszas éveink elején. Az unkatesóimnak és az egyik tesómnak még soha az életben nem volt barátja/barátnője, még soha az életben szinte egy napot sem dolgoztak (a másik tesóm annyiban kivétel, hogy ő azért már dolgozgatott, meg volt egy barátnője is).

Egyikük sem jár soha sehova az iskolán kívül, igazából nincsenek barátaik, egész nap csak otthon ülnek és tévét néznek vagy számítógépeznek, visszahúzódóak és tulajdonképpen nulla élettapasztalattal rendelkeznek, hiszen soha semmit nem csinálnak.


A múltkor beszerveztem egy koncertet unokatesóimmal, komolyan mondom, úgy viselkedtek, mint az öt évesek, akik életükben először járnak az állatkertben. Ez nyilván annak tudható be, hogy nálunk mindig jött a szöveg, hogy nem kell még pasizni, nem kell eljárni szórakozni sehova, nem kellenek barátok - én voltam az egyetlen, aki kamaszként igenis kiharcolta az, hogy elmehetett ide-oda, elkezdtem dolgozni suli mellett és nekem van párom is. Persze, ennek az a következménye, hogy én vagyok a "rossz" a családban ;)


Vannak nálatok is olyanok, akik egész nap csak otthon vannak és soha semmit nem csinálnak maguktól?


2013. dec. 20. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Amit itt leírtál,az nem egyenlő az életképtelenséggel.Simán lehet valaki visszahúzódó és zárkózott a húszas évei elején,ez nem feltétlenül befolyásolja a későbbi jövőjét,mert lehet,hogy később kinyilík,vagy a munkája révén olyan társaságba kerül,akik révén felpezsdül a szociális élete.Vannak,akik ilyenkor még tanulnak,a jövőjükre koncentrálnak,nem vonzza őket az intenzív bulizás,pasizás,csajozás.Ez nem jelenti azt,hogy az illető később lehúzhatja magát a klotyón.Rossz dolog az ítélkezés.
2013. dec. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nyilván ebből a leírásból nem feltétlenül az jön le, hogy életképtelenek, de mivel én majdnem napi szintű kapcsolatban vagyok velük, ezért ki merem jelenteni, hogy azok.


Nem azért, mert nem tesznek olyan dolgokat, amiket egy hasonló korú fiatal szokott, hanem azért, mert konkrétan SEMMIT nem csinálnak. Nincs életcéljuk, az egyetemre is csak azért járnak, mert "kell lenni valahol", semmilyen tervük, semmi késztetésük...

2013. dec. 20. 17:04
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Most nem tudom hogy mit akarsz elérni ezzel a kérdéssel. Másokkal együtt akarsz panaszkodni, kibeszélni a szülők félrenevelését, vagy az életképtelen testvéred/unokatestvéred személyiségét akarod kicikizni? vagy csak magadat akarod dicsérni, hogy milyen ügyes voltál?


Egyébként, igen, vagy egy unokatestvérem, lány és soha nem volt pasija, soha nem dolgozott, visszahúzódó, ugyanis van oka! A szülei engedtek neki mindent, csak ugyebár szinte nyomi szemét tinikkel volt körülvéve, akik állandóan a külsőjét cikizték (pedig gyönyörű, -gondolom irigyek voltak). Ettől függetlenül nem életképtelen!! Küzd azért, hogy felvegyék az egyetemre.


Másrészt meg. Huszonévesek könyörgöm! Úgy írsz, mintha már olyan öregek lennének... Teljesen fiatal korosztály!


Szerintem nem az ilyen "életképtelen" viselkedéssel kellene foglalkozni, hanem azokkal, akik azt hiszik, hogy mindenkinél nagyobb élettapasztalatot szereznek, ha minden héten eljárnak bulizni.

2013. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem kell félreérteni a kérdést, nem arra ment ki, hogy bárkit cikizzek (különben én sem járok bulizni, hol írtam ilyet?), a lényeg szerintem elég egyértelmű: máshol is vannak-e olyan emberek, akiknek nulla életcélja és nulla élete?


Nem kell azonnal belemagyarázni valamit és kiforgatni a szavakat.

2013. dec. 20. 17:11
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
A mai rendszer szerint 18 éves korig kötelező az iskola. És aki valamire vinni is akarja, az tanul, güzül, és nem kujtorog. Mellesleg az iskola mellett is vannak tevékenységek, amikt ki lehet ( kell ) használni. Így az sem üres 18 év. Aki mindent becsülettel végigcsinál, mindenben részt vesz, az megfelelően érett lesz az életre. Ott is lehet csajozni, pasizni. Szal nem értem te miért becsülöd le ezt?
2013. dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Ne foglalkozz az előző válaszokkal, Kérdező, itt egyesek úgy írogatnak, hogy még a kérdést sem értik és egyből támadnak. Már tapasztaltam. Én nagyon is tudom, miről beszélsz. Az öcsém 18 éves, konkrétan otthon a szobájában él. Elvégzett egy OKJ-t, azért mert a középsuliban konkrétan bukdácsolt, most munkanélküli..Semmi késztetése a munka után menni vagy terveket szövögetni, hogy hogyan lehetne otthonról kirobbanni :( Barátai sincsenek, senki nem jön hozzá látogatóba és ö sem megy. Elég keveset tud a világról.
2013. dec. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Sógornőm.

32 (!) éves. Elvégzett egy gimit. Van egy angol nyelvvizsgája. Végigjárt egy fősulit 4-5-sel, de nem diplomázott le, mert "úgysem sikerülne". Nappal alszik, éjjel van ébren. Szombaton éjszaka elmegy bulizni. Ez semmi másból nem áll, csak néhány hasonszőrűvel szerepjátékoznak. A nyugdíjas anyjáék tartják el.

És: qrvára fel van háborodva, ha mi kb. 2havonta egyszer otthagyjuk a két gyerekünket egy napra, mert "zajonganak a kölykök, és ez nem egy kib..ott óvoda".

2013. dec. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Velem is dettó ugyanez van, én is kiharcoltam magamnak mindent, hogy elmehessek és ne legyek állandóan bezárva, ezért engem utál az egész család és én vagyok a rossz mindenért. De hogy az uncsitesóiddal mit csinálj, arról gőzöm sincs.
2013. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Neked mi az életcélod?
2013. dec. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, sok szülő van, aki félreneveli a gyerekét.
2013. dec. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!