Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotokban is vannak...

A ti családotokban is vannak ennyire életképtelen emberek?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, nálunk valami korábbi félrenevelés eredménye lehet az, hogy a szülők bennünket, a "gyerekeket" is tudattalanul próbáltak teljesen életképtelenné változtatni - ez rajtam kívül többnyire sikerült is.


Hatan vagyunk unokatestvérek, hárman-hárman, mindannyian a húszas éveink elején. Az unkatesóimnak és az egyik tesómnak még soha az életben nem volt barátja/barátnője, még soha az életben szinte egy napot sem dolgoztak (a másik tesóm annyiban kivétel, hogy ő azért már dolgozgatott, meg volt egy barátnője is).

Egyikük sem jár soha sehova az iskolán kívül, igazából nincsenek barátaik, egész nap csak otthon ülnek és tévét néznek vagy számítógépeznek, visszahúzódóak és tulajdonképpen nulla élettapasztalattal rendelkeznek, hiszen soha semmit nem csinálnak.


A múltkor beszerveztem egy koncertet unokatesóimmal, komolyan mondom, úgy viselkedtek, mint az öt évesek, akik életükben először járnak az állatkertben. Ez nyilván annak tudható be, hogy nálunk mindig jött a szöveg, hogy nem kell még pasizni, nem kell eljárni szórakozni sehova, nem kellenek barátok - én voltam az egyetlen, aki kamaszként igenis kiharcolta az, hogy elmehetett ide-oda, elkezdtem dolgozni suli mellett és nekem van párom is. Persze, ennek az a következménye, hogy én vagyok a "rossz" a családban ;)


Vannak nálatok is olyanok, akik egész nap csak otthon vannak és soha semmit nem csinálnak maguktól?


2013. dec. 20. 16:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én mondjuk inkább szomorúnak tartom, ha valakinek nincsenek barátai, és soha nem jár el sehová.

Ettől függetlenül, ha kijárják az egyetemet, csak elmennek már dolgozni.

Az életcél meg... szintén a huszas éveim elején járok, és nincs életcélom. Még nem találtam meg azt, hogy mit is akarok csinálni, dolgozok, szeretem a munkámat, de nem ezt akarom csinálni életem végéig. Ők sem 50 évesek már, akik képtelenek változni.

És hidd el, a kényszer nagy úr. Ha már nem tudnak otthon lakni, mindent meg fognak csinálni, és még sok lehetőségük van. Nem kell rögtön leírni őket.

2013. dec. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem attól lesz valaki életképtelen, hogy nem volt még pasija/ barátnője és nem jár bulizni. Az életképtelen az, aki más segítsége nélkül semmit nem tudna megoldani, legyen szó komolyabb dologról vagy apró, hétköznapi teendőkről. Pl. ha képtelen egy mosást feltenni vagy egy hivatalos ügyet elintézni, akkor már azt mondom, hogy az.


Az meg, hogy nem dolgoztak még ennyi idősen, meg nem tudják mit csináljanak, nem a világ vége. Nem azt mondom, hogy ez az ideális, de ettől még nem kell örökre leírni őket. Még fiatalok. Egy életen át úgysem fogják a szüleik eltartani, szóval valamikor kénytelenek lesznek dolgozni.


A zárkózottságnak, visszafogottságnak pedig biztosan van valami oka. Csak úgy senki nem lesz ilyen. Próbáld meg kideríteni és segíteni nekik. Azzal többet segítenél, minthogy itt kritizálod őket.

2013. dec. 21. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!