Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » ELvették minden pénzem mit...

ELvették minden pénzem mit csináljak?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok amikor leérettségiztem gimibe anyukámék mondtáák mennyek el dolgozni!Először nem akartam de az egyik ismerősőm által sikerült elhelyezkednem egy boltba!Már az első fizetésemet mikor megkaptam anyuék mondták adjak oda 50 ezer forintot a kajára meg mindenre nekem maradt 20 amiből a netet nekem kell fieztni meg most elkezdtem egy sulit annak a részleteit de, anyu nem enged az 50 ezerből a maradék pénzből még a kajámat is nekem kell vennem mert, azt mondja a munkahelyemre ne vigyek kaját mert kiröhögnek vegyem meg ott meg hasonlók meg ha jön a barátom akkor kell vennem ropit meg ilyesmit mert anyu nem engedi meg hogy az ővéből kináljam őt meg. De, nem értem miért kérnek tőlem ilyet mikor apukámnak vállalkozása van ami jól is megy anyukám meg itthon döglik egész nap. Teljesen elvagyok kenődve. Pl most arra nincs pénzem, hogy feltötlsem a telefonom amin ingyen dumálunk a barátommal!Senkire nem számíthatok peddig én senkit nem bántottam meg soha!Most már arra nincs pénzem hogy kaját vegyek magamnak és mire haza jöttem még a hütő is üres volt!Annyira rossz nem tudom mit tegyek van valami ötletek????
2010. aug. 28. 21:01
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sürgősen költözz el! A szüleid ezért vállaltak gyereket, hogy 18 év után belőled éljenek meg? És te ezért adtad fel az álmod? Ha nem is a barátoddal, de egy szobát nyugodtan bérelhetnél és szűken meg is élnél a keresetedből és ha úgy alakul a barátoddal össze is költözhettek:) Én a helyedben ezt tenném! Merre laksz?

Kitartást!

19/L

2010. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Már párszor megkérdeztem tőle azt mondta nem ingyen van a víz meg a villany meg amit eszek meg ha barátom itt alszik nem ő fogja meg ebédeltetni meg mondta ha nem tetszik elmehetek olyankor mindig kiabál velem hogy takarodhatok el itthonról ha valami nem tetszik.és már inkább nem is szólok róla neki csak ha muszály de, nagyon rossz mert ha elmegyünk pl buliba én már a belépőt sokalom peddig igen ritka ha elmek buliba egy évbe 2 szer és inkább nem is iszok ott csak ásványvízet mert ha a barátom meghív valamire nekem is illik vissza hívni szerintem...
2010. aug. 28. 21:32
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

Anyám is dettó, de én elköltöztem a barátomhoz.

Nehezen léptem, ez volt 6 éve, de sokkal jobb így :)


Aztán később is lenyúlt anyám pénzzel úgy, hogy már nem nála laktam, és ritkán találkoztunk.. Csak kölcsönkért mindig, de nem adta vissza soha :)


Mellesleg anyám mindig szenved, hogy milyen szegény, de ha átmegyek hozzájuk nem ezt látom, mert mindig vesznek valami új cuccot a lakásba, olyanokat, amire nekem hónapokig évekig kéne gyűlytenem :)


Egy pár ilyen alkalom után elegem lett, hogy mindig átver, és most már ott tartok, hogyha kölcsönkér, hiába az anyám, még ha van is pénzem, inkább azt mondom hogy nincs :) És ennyi.


A barátommal meg segítjük egymást, a pénzünk közös, és ez így teljesen jó. Így boldogabb vagyok, már csak azért is, mert anyám nem szól bele mindenbe. Amíg ott laktam elég idegesítő volt, hogy ő mindent megmondott, hogy mit csináljak, hogy éljem az életem, az összes önbizalmamat elvette.


Szerintem amint van rá lehetőséged költözz el.

Akár a barátodékhoz, akár külön albérletbe lányokkal.

Nyugisabb lesz az életed :)

2010. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Azt azért kalkuláld bele, hogy egy albérletet sem úszol meg 50ezerből rezsivel együtt. Ha ketten mentek és mind a ketten kerestek, akkor talán. Beszélj a szüleiddel a problémáidról és közöld velük, hogy nem tudsz megélni a maradék pénzből.
2010. aug. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

De még mindig nem írtad h merre laksz!?

Mert pl Csongrád megyében,ha többen béreltek egy lakást,az max fejenkét 15e ft,de hallottam már olyat is h csak 10e ft.

2010. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Néhány lakótárssal biztosan olcsóbb lenne az albérlet. Ha másodállásban elmennél takarítani, talán fizetnének annyit, amennyit otthon fogyasztasz.
2010. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
veszprémbe lakok
2010. aug. 28. 21:48
 28/43 anonim ***** válasza:
2010. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim válasza:
35%
bocsi, nem kekeckedésből, de azt írtad, hogy kítűnő lettél, így valószínűleg azt is tudod, hogy a muszáj az pontos j... elég kamunak tűnik nekem ez az egész... egyébként, ha igaz, akkor meg semmi joga anyukádnak ilyet tenni. ülj le vele és beszéld meg a dolgot.
2010. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
37%

ennyi erővel a "mennyek" az menjek....


de ne a klaviatúrán dőljék már el a helyesírási tudása...

2010. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!