Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » ELvették minden pénzem mit...

ELvették minden pénzem mit csináljak?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok amikor leérettségiztem gimibe anyukámék mondtáák mennyek el dolgozni!Először nem akartam de az egyik ismerősőm által sikerült elhelyezkednem egy boltba!Már az első fizetésemet mikor megkaptam anyuék mondták adjak oda 50 ezer forintot a kajára meg mindenre nekem maradt 20 amiből a netet nekem kell fieztni meg most elkezdtem egy sulit annak a részleteit de, anyu nem enged az 50 ezerből a maradék pénzből még a kajámat is nekem kell vennem mert, azt mondja a munkahelyemre ne vigyek kaját mert kiröhögnek vegyem meg ott meg hasonlók meg ha jön a barátom akkor kell vennem ropit meg ilyesmit mert anyu nem engedi meg hogy az ővéből kináljam őt meg. De, nem értem miért kérnek tőlem ilyet mikor apukámnak vállalkozása van ami jól is megy anyukám meg itthon döglik egész nap. Teljesen elvagyok kenődve. Pl most arra nincs pénzem, hogy feltötlsem a telefonom amin ingyen dumálunk a barátommal!Senkire nem számíthatok peddig én senkit nem bántottam meg soha!Most már arra nincs pénzem hogy kaját vegyek magamnak és mire haza jöttem még a hütő is üres volt!Annyira rossz nem tudom mit tegyek van valami ötletek????
2010. aug. 28. 21:01
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok(k) az az 50eFt. Talán ha 15-20eFt adnál segítség képen, talán ha rászorulnának, de így??? Kérdezd meg mi jogon, mi céllal kérik el tőled azt a sok pénzt. Ha nem tetszik neki amit mondasz akkor max. megmutatod a gyk válaszait, s talán elgondolkodik ezen. Anyud parazitát játszik.
2010. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Besegíttek sőt mindig én mosogatok ha dunos vagyok haza érek uszik a konyha ő soha nem csinál semmit multkor jöttem haza a kupiba olvasta az újságot még el se mosogat az ablakot is én puculom egyedül a mosogépet inditja el de ha nem teregettek ki még 40 fokba is elindítja a szárítógépet....
2010. aug. 28. 21:13
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne egyedül elköltöznöd, keress olyan lakást, ahol lakótársat keresnek lányok, azt sokkal olcsóbban megúsznád, és a barátodat sem kéne belevonni.
2010. aug. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

50 ezer forintot? Mire?


Kérd el az összes számlát. Víz, villany, gáz, meg még ami van. Oszd el annyi részre ahányan vagytok. Tehát ha csak 3-an, akkor 3 felé, ha van tesód is, akkor 4 felé. Ha nem eszel a kajájukból, csak annyit adj nekik, amennyi a te részed a rezsiből. Ha eszel a kajájukból, számítsd ki azt is, mennyi jut rád. Ne hagyd, hogy átb.sszanak. Szégyen, hogy vannak ilyen szülők, komolyan mondom. Az lenne a dolga, hogy segítsen a gyerekének, hogy félre tudjon tenni annyi pénzt, amennyiből önálló életet lehet kezdeni. A helyedben átgondolnám a külföldi munkavállalást (persze normális munkát, szakmunkást pl. rengeteget keresnek - igaz, nyelvtudással), mert 70 ezres fizuból albérletben sem vagy előbbre. Még ha vannak bérlőtársaid, akkor is legalább 30, de inkább 40 a bérleti díj + rezsi. Pesten ennyi, vidéken kb. ennek a 2/3-a lehet. Még egy 20-as a kaja legalább, ugyanott vagy. Milyen sulit kezdtél amúgy?

2010. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azért ne menj albéreltbe mert félsz! Mitől félsz? Hogy rossz lesz az életed? Miért, most annyira jó? Ennyibe az albérlet sem kerül! Az emberek sajnos hajlamosak a meglévő rosszban benne maradni, mert félnek az újtól. Ami akár jobb is lehetne, de ezt soha nem tudják meg. Most gondolkozz el azon, hogy azokat az embereket akik sikeresek lettek de a nulláról indultak, vissza tartotta a félelem? Nem, pedig ők is megtehették volna, hogy inkább maradnak a rosszban, mert félnek az újtól. De nem tették..
2010. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, de hogy költözzön el, ha mindig elveszik majd a pénzét?


Amúgy hogyan kapod a fizut? Számlára? Mert akkor tedd azt, hogy leveszel mondjuk egy huszast, azt odaadod anyukádnak, a többit meg nem veszed le. És amikor megkérdezi, hogy miért csak annyit adsz, akkor mondd meg, hogy kaucióra gyűjtöd, mert még ott is könnyebben kijössz a pénzedből, mint otthon.

Így talán elgondolkodik kicsit. Amúgy ha nem, akkor tényleg jó lenne, ha el tudnál menni, mert ez az 50 ezer durva, én egy egész lakás lakbérére fizetek 30 ezret. Oké, persze rezsi, meg enni is kell, stb., de ha nem egyedül akarsz elköltözni, hanem lakótársakkal, akkor lehet, hogy még mindig jobban jössz ki. Bár nem tudom, ha suli részleteket is fizetsz, akkor az a havi 70 ezer tényleg nagyon kevés.

Elég nehéz ez a helyzet, mert anyukád megteheti, hogy azt mondja, szállj bele a költségekbe, viszont azért a fizetésed nagyobbik részét elvenni elég durva. Viszont tényleg kevés ahhoz a fizetésed, hogy elköltözz, és suli részleteket is fizess belőle.

2010. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
50ezer az nagyon sok. Nálunk annyi az össz villany+gáz+víz 1 hónapra... jó hogy nem már te tartod fenn az egész lakást... nem tudom, milyen a kapcsolatod anyukáddal, de légy határozott és mondd meg neki, hogy ez így nem mehet tovább. Ne hagyd magad kihasználni!
2010. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
A boltvezetőit kezdtem el juniusba mert, egyszer fodrász akarok majd lenni és a fodrász az ugye elég drága így nekem... Először tesi tanár akartam lenni fel is vettek volna szerintem mert kitünő lett kivéve a nyelv ami 4es lett de, nem támogattak a szüleim hogy egyetemre mennyek.peddig nagyon akartam
2010. aug. 28. 21:22
 19/43 anonim ***** válasza:
Melóra simán vigyél ebédet, rengeteg helyen tesznek így és teljesen normális. Anyukádnak semmi köze hozzá... és tényleg légy határozott, kérdezz rá, hogy mégis mire kell az ötvenezer?
2010. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj 50 ezret, az nagyon sok.Nekem egy 100m2-es lakás rezsije nincs annyi, csak télen. 50e úgy lenne reális, ha a kaja benne van. 2-3 hónapig ne adj többet 20-nál, mit tehet? Ez már elég elindulni albit keresni, lakótárssal.

Nem tudom, hogy hol laksz, kisváros vszínű, nagyobb településen jobban fizető állást is találsz.Költözz a jobb lehetőségek után. A neten nézz körül állás ügyben.

2010. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!