Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek szerintetek ilyen...

Mit tegyek szerintetek ilyen esteben?

Figyelt kérdés

Hazaköltözik 10 év után a nővérem mert összeveszett a párjával. Na most születésünk óta panelban lakunk vagy lakok mai napig a szülőkkel mert nekik sem volt pénzük családi házra és nekem sincs fix munkám meg hogy albérletet béreljek hát még saját lakást vegyek. Úgy képzeljétek el hogy pár éve éjszakánként aludni nem tudok annyira zavar már a kicsi lakás meg hogy mindent áthallok és ez nem is élet így. Most hogy hazaköltözik a nővérem megint az lesz mint kiskorunkban. Csak hogy már ő is 31 éves én meg férfi vagyok és 28 éves a szüleink meg elmúltak 60 évesek és így élünk vagy megint fogunk élni ha hazaköltözik egy 2 és fél szobás panelban. Ebből meg aztán hatalmas veszekedések lesznek állandóan hiszen mindenkinek van egy szokása. A nővéremnek van fix munkahelye meg fizetése mégse megy albérletbe. Mondtam neki inkább adok neki az alkalmi fizumból havi 50 ezret plusszban csak ne éljünk megint úgy mint 10-20 éves korunkban. gyerekként. Viszont ő nem akar albérletbe menni egyedül azt mondta 31 évesen. Mit lehet tenni szerintetek? Nekem meg egyenlőre kiszámíthatatlan a munkahely és így nehezen tudnál albérletet bérelni és barátnőm sem volt soha.

28/f


2021. júl. 30. 21:37
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
95%

meg itt van egy Németországban, mondjuk hidegben kell dolgozni:


[link]

2021. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
96%
De ennél a cégnél más is van Németbe, mnézd meg, konyhai kisegítő is, az nem olyan rossz mitn a hús csomagoló.
2021. júl. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
81%

28 évesen nincs fix munkád???? Hát emeld fel a s3ggedet, és menj el dolgozni. És akkor nem anyád nyakán élsz.

A nővéred hazaköltözése csak egy testvér féltékenység (tipikus 3-év-korkülönbség-féltékenység), hogy mostmár ketten lesztek szerencsétlen anyádék nyakán, nem csak te, egyedül.

Elásnám magam, ha 28 évesen anyám nyakán élve akarnám a tesómat kitúrni.

2021. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
13-as: A nővérem 31 éves és úgy nem él külön hogy van fix munkahelye. Engem nem érdekel hogy itthon leszünk 4 felnőttként egy szűk panelba hanem én tudo m azt magamról és probálok mindig a megodásokon gondolkodni hogy hoygan lehet megoldani. Én mennék elbérletbe csak nekem nincs fix fizetésem. Nem azért nincs fix fizetésem mert lusta vagyok esetleg dolgozni hanem azért nincs mert fix rendes önletrajzos beküldös bejelentett munkaehelyekre túljelentkeés van. Ezért alkalmi munkákra kényszerültem rá amiből szintén kilehet hozni havi 200-300 ezer forintot tehát keresek annyit de ha megyek albérletbe vagy mennék akkor szerződést kell kötni hogy minimum 1 évg vállalnom kell azt hogy kibérelem és ott lakok mert a legtöbb helyen úgy van kiadva vagyis ezek a feltételek és mivan akkor ha elfogy a pénzem vagy éppen nem lesz munkám. Ezért írtam hogy ezt csak úgy lehet megoldani hogy ha a nővérem kibérel egy albérletet és én lakok ott meg fizetek is neki de én egyedül nem tudok, ő meg nem akar felnőtt 31 évesként. Tehát értsd: Én akarok 28 évesen külön élni ő viszont nem akar 31 évesen külön, egyedül lakni viszont ú utál engem ezért értelenszerűen én se vagyok vele jóban.
2021. júl. 30. 22:47
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Nővéredet ugyanúgy amegilleti az otthonlét, mint téged. Te milyen jogon ítélkezel felette, mikor te is a szüleid lakásában vered 28 évesen?
2021. júl. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Ures kifogasaid vannak a munkahely kereseses ellen.

Es a tipikus, hiszti-mancis testverfeltekenyseg, a tipikus 3 eves korkulonbseggel.

Lusta dog vagy, azert nincs munkad. Szegyelld magad. Nagyon.

2021. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Keress munkahelyet szerintem is.
2021. júl. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Na jólvan majd megfenyegetem a munkaáltatókat hogy ha nem engem választanak mert itt a gyk-n azt mondják keressek fix munkát. Rengetek hr-s ismerősőm is van mit gondoltok egy egy állásra mondjuk hányan jelentkeznek? Átlagban számítva 100-500 ember. Ebből a 100-500 emberből választanak ki egy párat akit behívnak interjúra. Amúgy jah őt is megilleti az otthonlét csak mivel ő sem lakott soha albérletben meg itthon is lakott azért ez már 31 évesen nem normális. Az se jó hogy én itthon lakok de az se jó a szülőknek nem jó és nem nekem. Ezért ajánlottam fel neki az albérletet aztán megyek én is de ő erre nem hajlandó.
2021. júl. 31. 07:50
 19/40 A kérdező kommentje:
MEg amúgy azzal erőlébb leszek hogy van fix munkám de csak 160-200 ezret fizet? Ugyanúgy egyedül nem elhet abból albérletet fenntartani, a nővérem is ennyit keres de ő diplomával keres havi 180 ezret és mindig azt mondja ő azért nem költözik albérletbe mert gyűjti a pénzt a lakásra. Én jelenleg 300 ezret keres alkalmi munkákból havonta és akkor mondom hogy én is gyűjtőm. Csak hogy ez ügye a szülőknek meg nem jó hogy itthon lakunk. Végeredményben ez nem az én hibám. Mert ha a tesóm jönne albérletbe aminek az ára havi 170 ezer Ft akkor annak a fele 85 ezer Ft és így kettő részre bontjuk az egyik felét ő fizeti a másik felét én és így maradna is. De ő ezt nem akarja és idegenekkel sem akar összeköltözni ahogy azt én sem. Tehát részben ő a hibás. MErt én költöznék scak egyedül nincs rá pénzem ő meg nem akar 31 évesen sehova se menni. És akkor majd az lesz hogy 40 évesen is otthon fogunk lakni a szülőknél ők meg lesznek 70 évesek?
2021. júl. 31. 07:56
 20/40 anonim ***** válasza:
76%

Akkor menj albérletbe egy haverral/ismerőssel.

Tessék máris fele annyi. Vagy költözz nagyszülőkhöz. Egyébként ha többet keresel tesódnál akkor miért ő menjen el?


Igen, örökre ott maradtok szerencsétlen szüleitek nyakán. Én csak őket sajnálom a törtenetben. Te szánalmas vagy.

2021. júl. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!