Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek szerintetek ilyen...

Mit tegyek szerintetek ilyen esteben?

Figyelt kérdés

Hazaköltözik 10 év után a nővérem mert összeveszett a párjával. Na most születésünk óta panelban lakunk vagy lakok mai napig a szülőkkel mert nekik sem volt pénzük családi házra és nekem sincs fix munkám meg hogy albérletet béreljek hát még saját lakást vegyek. Úgy képzeljétek el hogy pár éve éjszakánként aludni nem tudok annyira zavar már a kicsi lakás meg hogy mindent áthallok és ez nem is élet így. Most hogy hazaköltözik a nővérem megint az lesz mint kiskorunkban. Csak hogy már ő is 31 éves én meg férfi vagyok és 28 éves a szüleink meg elmúltak 60 évesek és így élünk vagy megint fogunk élni ha hazaköltözik egy 2 és fél szobás panelban. Ebből meg aztán hatalmas veszekedések lesznek állandóan hiszen mindenkinek van egy szokása. A nővéremnek van fix munkahelye meg fizetése mégse megy albérletbe. Mondtam neki inkább adok neki az alkalmi fizumból havi 50 ezret plusszban csak ne éljünk megint úgy mint 10-20 éves korunkban. gyerekként. Viszont ő nem akar albérletbe menni egyedül azt mondta 31 évesen. Mit lehet tenni szerintetek? Nekem meg egyenlőre kiszámíthatatlan a munkahely és így nehezen tudnál albérletet bérelni és barátnőm sem volt soha.

28/f


2021. júl. 30. 21:37
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Béreljetek közösen tesóddal. Akkor elgalább nem kell a szülőkkel IS osztozni, sem neki egyedül laknia. És szüleiteknek is lesz végre egy kis nyugtuk :D
2021. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
1-es: Ezt írom hogy én is ezt szeretném bérelni egy lakást de a nővérem nem akar és jelenleg neki van fix munkahelye.
2021. júl. 30. 22:03
 3/40 anonim ***** válasza:
97%
Azt írtad ő nem akar egyedül bérelni.
2021. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Igen egyedül nem de velem nem akar egy albérletben lakni.
2021. júl. 30. 22:12
 5/40 anonim ***** válasza:
95%

Menj el dolgozni rendes munkahelyre, ahol rendes fizetést kapsz. Ő megpróbálkozott a külön élettel, most segítségre van szüksége.

Te magadon tudsz segíteni ha zavar a kicsi lakás és az áthallatszodó hangok. Tessenek elmenni dolgozni, és akkor el tudsz menni albérletbe.

Nem csodálom, hogy nem akar veled élni a nővéred...

2021. júl. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
98%

Ahogy olvasom a soraidat, szerintem az lesz, hogy megvárjátok amíg a szülők meghalnak, aztán majd gyilkoljátok egymást a két szobás panellakásért, hogy ki maradjon benne!


Nagyjából ennyit nézek ki belőletek a leírtak alapján!

2021. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
96%
Vállalj olyan állást amihez jár szolgálati lakás. Pl marhákra vigyázót keresnek néha bentlakással, 300 ezer körüli havi fizuval. Láttam oylat többet is nemrég, én is szívesen mentem volna, csak nőként nem rám vágytak :D
2021. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

7-es: Én ilyen munkákat nem ismerek sajnos. Amúgy jah elmennék fixre ha fel is vennének. :D Egy egy állásokra annyian jelentkeznek ami rendes fix bejelentett munka mint égen a csillag. HA el is megyek vagy lesz fix munkahelyem akkor sem tudnék fenntartani havi 200 ezereből mondjuk egy albérletet ha önmagában kerül lassan 1 szobás albérlet havi 150 ezerbe. [link]


Ez a lakás is 160 ezer Ft és még nem is túlzottan nagy. Tehát egyedül nem lehet menni a 31 éves nővérem meg nem fog akarni. Így tehát óriási káosz lesz itthon. Mert nekem is van szokásom az apám sem alszik már az anyám szobájában mivel 1 és 2 fél szobás lakásban lakunk vagyis 3 összesen. Én egy fél szobában az apám abban a szobában ahol korábban a nővéremé volt anyám meg a naggyobbik szobában. Ha hazaköltözik mpst a nővérem egyrészt hozza a a cuccát ami nem fog elférni annyi van neki és akkor az apámnak át kell költöznie vissza az anyám szobájába és mivel együtt már nincsenek meg ezért elkezdödik egy családi veszekedés.

2021. júl. 30. 22:30
 9/40 anonim ***** válasza:
82%

Nem ez volt az, de most is van egy hasonló:


[link]

2021. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
97%

Én a szüleitek helyében megmondanám, hogy ti ketten fogtok a nővéreddel összeköltözni egy fél szobába!


Majd csak megunnátok előbb-utóbb!

2021. júl. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!