Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esett rosszul vagy nem?

Jogosan esett rosszul vagy nem?

Figyelt kérdés

Apám és a nevelőanyám tudják, hogy a sógornőmék nehéz anyagi körülmények között élnek, mi a párommal szoktunk nekik segíteni amiben tudunk, de a végtelenségig mi sem tudunk mindenben. Felfújhatós matracokon alszanak albérletben, gyerekkel. (Azzal, hogy mindenki a saját életének kovácsa egyet tudok érteni, de most nem ez lesz a lényeg)

Apukámék elkezdtek nappalit felújítani, én nem tudtam, hogy ez pontosan miből fog állni, gondoltam csak kifestenek meg vesznek egy új szekrénysort a másik 1000 éves helyett.

Amikor mentem látogatóba láttam, hogy a kanapét is lecserélték, pedig a kanapéjuk nem volt régi, egy jó nagy L alakú, ággyá alakítható kényelmes és hibátlan kanapé volt.

Kérdeztem, hogy mi lett a kanapéval, elajándékozták e? Erre röhögve elmesélték, hogy dehogy ajándékozták el, fizettek a bútorszállítóknak aki hozta az újat, nem is keveset, (25.000-et) hogy elvigyék.


Őszintén kicsit rosszul esett, hogy egy telefont nem emeltek meg miatta, hogy nem e kell nekünk, holott teherautónk is van, amivel azonnal érte tudtunk volna menni és elvinni sógornőméknek.


Tudom, hogy az övék volt és azt csinálnak vele amit akarnak, akár fizethetnek is érte, hogy megszabaduljanak tőle, de emberségből bánt egy kicsit a dolog.


2021. júl. 25. 17:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor én is birka vagyok, de nem bánom, mert legalább egy jóindulatú birka.

Pár éve lecseréltem a házban három régi tévét laposra. Akkor hetekig kutattam hogy van-e valaki aki még hasznát tudná venni az egyébként tökéletes állapotban lévő, nagy méretű dobozos tévéknek. Egyszerűen nem akartam kidobni mikor semmi bajuk, örültem volna ha valaki még örömét leli bennük. Akkor adtam fel amikor már a hajléktalanszállón is azt mondták hogy ők is új, lapos tévéket használnak.

Sajnos muszáj volt kidobni, de bűntudatom volt hogy biztos léteznek olyan szegénységben élő emberek akik örültek volna nekik, csak nem találtam meg őket.

Rossz volt nézni mikor elszállításnál szó szerint bedobták a teherautóba, a többi elektronikus cuccból álló szemétkupac tetejére, az irányítóikat meg a házam előtti kukába dobták be.

2021. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen jogosan
2021. júl. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
42%
Nem, nem jogosan sértődtél meg. nem kötelességük minden kidobott holmiról értesíteni, hogy hátha kell a sógornődnek.
2021. júl. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
65%
Fogyasztói társadalom. Pont emiatt tart itt a Föld. Tönkretesszük, mert mindent kidobálunk ami másnak még jól jönne. Gyártjuk a szemetet.
2021. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!