Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esett rosszul vagy nem?

Jogosan esett rosszul vagy nem?

Figyelt kérdés

Apám és a nevelőanyám tudják, hogy a sógornőmék nehéz anyagi körülmények között élnek, mi a párommal szoktunk nekik segíteni amiben tudunk, de a végtelenségig mi sem tudunk mindenben. Felfújhatós matracokon alszanak albérletben, gyerekkel. (Azzal, hogy mindenki a saját életének kovácsa egyet tudok érteni, de most nem ez lesz a lényeg)

Apukámék elkezdtek nappalit felújítani, én nem tudtam, hogy ez pontosan miből fog állni, gondoltam csak kifestenek meg vesznek egy új szekrénysort a másik 1000 éves helyett.

Amikor mentem látogatóba láttam, hogy a kanapét is lecserélték, pedig a kanapéjuk nem volt régi, egy jó nagy L alakú, ággyá alakítható kényelmes és hibátlan kanapé volt.

Kérdeztem, hogy mi lett a kanapéval, elajándékozták e? Erre röhögve elmesélték, hogy dehogy ajándékozták el, fizettek a bútorszállítóknak aki hozta az újat, nem is keveset, (25.000-et) hogy elvigyék.


Őszintén kicsit rosszul esett, hogy egy telefont nem emeltek meg miatta, hogy nem e kell nekünk, holott teherautónk is van, amivel azonnal érte tudtunk volna menni és elvinni sógornőméknek.


Tudom, hogy az övék volt és azt csinálnak vele amit akarnak, akár fizethetnek is érte, hogy megszabaduljanak tőle, de emberségből bánt egy kicsit a dolog.


2021. júl. 25. 17:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
Talán mert azt látják, hogy ez is ad nekik, az is ad nekik, de magukért semmit sem tesznek, csak várják a sült galambot? Nekem is megvan akit támogatok- de volt olyan hogy hagytam a fenébe emberkéket, mert láttam hogy eszük ágában sincs tenni magukért. Onnan meg veszett fejsze nyele, pénznyelő.
2021. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%

11, az megint más mikor az ember úgy tesz valakiért valamit, hogy az neki plusz erőforrásba kerül. De jelen esetben ez lett volna nekik is a legegyszerűbb, kellemest a hasznossal.

Ha valami felesleges és meg akar tőle szabadulni az ember, akkor neki is jobb ha ingyen elviszi valaki, minthogy fizetnie kelljen azért hogy elvigyék.

2021. júl. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
91%
Ebben teljesen igazad van.
2021. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
Amikor selejtezek, valahogy soha nem szoktam azon gondolkodni, hogy egy általam nem ismert, konkrét személynek szüksége lenne-e valamire.
2021. júl. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%

14-es, nekem meg első gondolatom az, hogy ki tudná még hasznosítani.

Nem is okvetlen azért, mert filantróp hajlamaim lennének. Egyszerűen sajnálnám kidobni. Legyen szó bútorról, kinőtt gyerekruháról, feleslegessé vált babakocsiról stb. Feleségem a védőnőt kérdezgette, hogy ki az, aki örülne pl. a babakocsinak ingyen. Pénzt nyilván nem kérünk érte, csak azt szeretnénk, ha nem olyan kapná, aki a száját húzogatja utána.

Egyébként vonzzuk az ilyen embereket mi is, és rengeteg játékot kaptak így a gyerekeink. Annyit, hogy egy részét feleségem az óvodába vitte be. A második szomszéd műanyag kismotort adott nekünk, mert az unokája már kinőtte. Nyilván ugyanilyen jó szívvel fogjuk mi is továbbadni.

Én azt vallom: jó érzés adni, jó érzés segíteni. Ha meg semmibe sem kerül, sőt megszabadulok attól, ami otthon a helyet foglalja, akkor meg duplán jó érzés.

És meggyőződésem, hogy a gyerekeknek is jó, ha ezt a példát látják a szüleiknél.

2021. júl. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem jogos. Vagy nem jutott eszükbe, vagy kényelmesebb volt így. Lehet, hogy az új kanapét ahogy hozták, plusz pénzért azzal a fuvarral el is ment a régi, kicipelték a bútorszállítók, apádéknak megmozdulni se kellett, nem kellett szervezkedni, téged hívogatni, időpontot egyeztetni stb. Persze, kényelmes lett volna a sógornődnek, de saját tulajdonával mindenki azt csinál, amit akar. FB-n, jófogáson rengeteg ingyen elvihető bútor van, jó állapotúak is.
2021. júl. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%

Csatlakozom az előzőekhez. Pár éve mikor vettem a lakásomat, az előző tulaj nem vitte el a régi bútorait, mondta hogy csináljak vele amit akarok. Nekem nem kellettek, hónapokig hirdettem ingyen elvihetőnek. Teljesen jó szekrényeket, ágyat, asztalt, székeket, foteleket. A kutyának sem kellettek. Végül rokonok jöttek, fölaprították tűzifának. Sajnáltam, mert szép régi bútorok voltak, teljesen jó állapotban, csak nem az én stílusom.

Sógornődék, ha akarnának, marketplace-en, jófogáson biztos hamar találnának pár ágyat.

2021. júl. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
34%

Én még ruhánál is először végigkérdezek mindenkit a családban, rokonságban, baráti körben, hogy kell e valakinek és csak azután adom fel eladásra (vagy anyunak odaadom, ha nem tudnék sokat kérni érte, hogy adja oda rászorulónak, mert ő több olyan családot ismer). Párom anyja pedig pont az ellenkezője: ő még szét is vagdossa a ruhákat mielőtt kidobná a kukába, csak hogy aki kikukázza se tudja felvenni...

Szóval szerintem jogosan esett rosszul, de sajnos ez van. Én is azt tudom ajánlani, hogy ingyen elvihetős csoportokba nézz fel facebookon.

2021. júl. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
74%
15, én is eladományozom, ami használható, de szerintem nem elvárható, hogy egy olyan személy eszembe jusson, akit nem is ismerek. Pl. én a védőnőt nem kérdezgetem, hogy ki a rászoruló, hanem simán odaadom a védőnőnek, amit oda szánok. Az én gyerekem ezt látja, nem azt, hogy mások magánéletében vájkálunk. (14-es voltam)
2021. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%

Pedig nagyon nem mindegy hogy önhibájukon kívűl ilyen szegények vagy mert nem tesznek ellene.

Én egyáltalán nem gondolom jogosnak a felháborodásod.

Édesapád nem is ismeri sógornődet, ugyan miért is kellene neki számon tartani, hogy hogyan él?

Az, hogy titeket nem kérdezett nos mert gondolom tudja nem vagytok rászorulva..

Szép dolog kisegíteni a családot. De állandó jelleggel már palimadárság,mert így semmi ösztönzés, hogy egymaga többre vigye, akarjon változtatni..mert igazából mindig van egy birka aki kisegíti..

2021. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!