Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esett rosszul vagy nem?

Jogosan esett rosszul vagy nem?

Figyelt kérdés

Apám és a nevelőanyám tudják, hogy a sógornőmék nehéz anyagi körülmények között élnek, mi a párommal szoktunk nekik segíteni amiben tudunk, de a végtelenségig mi sem tudunk mindenben. Felfújhatós matracokon alszanak albérletben, gyerekkel. (Azzal, hogy mindenki a saját életének kovácsa egyet tudok érteni, de most nem ez lesz a lényeg)

Apukámék elkezdtek nappalit felújítani, én nem tudtam, hogy ez pontosan miből fog állni, gondoltam csak kifestenek meg vesznek egy új szekrénysort a másik 1000 éves helyett.

Amikor mentem látogatóba láttam, hogy a kanapét is lecserélték, pedig a kanapéjuk nem volt régi, egy jó nagy L alakú, ággyá alakítható kényelmes és hibátlan kanapé volt.

Kérdeztem, hogy mi lett a kanapéval, elajándékozták e? Erre röhögve elmesélték, hogy dehogy ajándékozták el, fizettek a bútorszállítóknak aki hozta az újat, nem is keveset, (25.000-et) hogy elvigyék.


Őszintén kicsit rosszul esett, hogy egy telefont nem emeltek meg miatta, hogy nem e kell nekünk, holott teherautónk is van, amivel azonnal érte tudtunk volna menni és elvinni sógornőméknek.


Tudom, hogy az övék volt és azt csinálnak vele amit akarnak, akár fizethetnek is érte, hogy megszabaduljanak tőle, de emberségből bánt egy kicsit a dolog.


2021. júl. 25. 17:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Jogos. Normális ember ha valami nem kell neki, inkább rászorulóknak adja ingyen, minthogy még ő fizessen azért hogy elszállítsák.

Főleg hogy az ő környezetükben van is olyan rászoruló akinek szüksége lenne rá.

Tudnak egyébként róla hogy a sógornődék matracokon alszanak? Szoktál nekik beszélni róluk?

2021. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen jogosak az érzéseid!

Ha tudták, hogy segíted a sógornődet, akkor legalább megkérdezhették volna ezt.

Vannak ilyen emberek. Remélhetőleg legalább nem direkt kerültek ki téged, csak megfeledkeztek sógornődről.

Szerintem nyugodtan mondhatod nekik, hogy az említett okok miatt szívesen fogadtátok volna. Talán legközelebb eszükbe jut és szólnak.

2021. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Van egy erős tippem, hogy anyukadek nem apolnak tul jo viszonyt sogornődekkel, így érthető.

Maskulonben nem hiszem, hogy lettek volna annyira hülyék, hogy inkabb 25ert elvitetik, minthogy ingyen megszabaduljanak tole, ha mar ugysem kell.

2021. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
3, ha a sógornője az ő férjének a testvére, akkor nem feltétlen ismerik az ő szülei.
2021. júl. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

Vannak fbn ingyen elvihető bútorok egész jó állapotban is.


Nézelődjetek ott hátha tudtok nekik valamit szerezni.

2021. júl. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem ismerik egymást személyesen, csak hallomásból. Tudnak róla, hogy hogyan élnek, de apámék soha nem voltak valami nagylelkűek senkivel, ők tipikusan azok a fajták, akik szerint oldja meg mindenki a maga életét, nekik nem kötelességük senkivel jót tenni.

Anyám itt nem téma, itt nevelőanyám van képbe.

Vérszerinti anyukám nagyon nagy lelkű, ő sem ismeri őket személyesen, de így is szokott venni a gyereknek meg sógornőmnek is dolgokat. Anno azt mondta pont ezért vàlt el apámtól, mert szívtelen.

2021. júl. 25. 17:55
 7/24 anonim ***** válasza:
59%
Ne haragudj, de miért kéne mindenkinek ugrani hogy segítsék azt akit te akarsz? Amúgy meg jól mondják: bőven lehet ingyen dolgokat szerezni. (sógornőék amúgy mindig ilyen csórók voltak? Hogy mertek a semmire gyereket vállalni? miért kéne m,ásnak megoldani az ő életüket? ) És egyébként de, az a lényeg hogy mindenki a saját életéért felel. De van az a kategória, aki gyerek mögé bújva évekig másokat pumpol, másokon élősködik.
2021. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%
Ja, szóval nem csak téged fejnek sógornőék, anyádat is pumpolják...
2021. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Soha nem kérnek semmit, magunktól adunk mi is, anyukámék is. A miértek és hogyanok szerintem magánügy, nem ez volt a kérdés.
2021. júl. 25. 18:02
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

7, azért az már egy szint, amikor valaki inkább fizet, csak hogy ne kelljen segíteni valakinek. Segíteni ingyen lett volna, nem segíteni 25 ezer ft-ba került.

Ilyen az, amikor valaki nemcsak nullás EQ-val rendelkezik, de még a saját maga ellensége is.

2021. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!