Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meghívnak egy lagziba és...

Ha meghívnak egy lagziba és nincs még önálló kereseted, mennyi pénzt érdemes letenni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, diák. Ismerőseim meghívtak a lakodalmukba, de tanácstalan vagyok mennyi lenne az ideális összeg.

2021. júl. 24. 11:27
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Én most szervezem az esküvőmet. Egy fő a jelenlegi árak mellett nagyjából 30-35 ezerbe kerül a párnak (étel+ital). És ez egy közép kategóriás esküvői helyszín!


Nyilván én sem várom el, hogy mindenki fejenként 30-at adjon nászajándékba (főleg egy kereset nélküli 18 évestől nem várnám el...), viszont ezek után ha esküvőre megyek, el fogok gondolkodni, hogy én mennyit is vigyek. Hiszen ha elmegy az ember egy lagziba, ad 15 ezret, akkor még mindig mínuszban van a házaspár... Ergo ott tartunk, hogy a házaspár ajándékozott meg minket egy jó bulival, s én igazán nem adtam nekik ajándékot :)


Egyébként én azt gondolom, hogy ha meghívtak, akkor azt azért tették, mert szeretnék, hogy ott legyél, nem azért, hogy még 1 emberrel több legyen, aki viszi a borítékot... Most megintcsak magamból indulok ki, mi csak olyanokat hívtunk meg, akikkel együtt szeretnénk ünnepelni, nem azért lett meghívva a fél város/rokoni kör, mert "kötelező"!

2021. júl. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
43%
Még mindig csak pislogok némely válaszon. Esküvőre bonbont? Ilyet sem hallottam még. Ha nem tudok normális összeget rászánni akkor nem megyek el, de hogy bonbonnal meg sajátkezű rajzzal vagy üdvözlőlappal nem járatnám le magam az biztos. Ha annyira jól rajzolnék mint ahogy nem , akkor is a pénz mellé tenném pluszban a kreatívkodásomat és nem a pénz helyett. Mindig is jól énekeltem ( ének tagozatra jártam és érettségiztem belőle de eszembe nem jutna, hogy pénz helyett énekelek egy számot és legyen boldog tőle a pár.
2021. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
68%

32 pedig lehet emlékezetesebb és értelmesebb lenne egy olyan lagzi :) én azt is csipem mikor mindenki visz aprosutemenyt, olyan jó megbeszélni kinek melyik ízlett (falusi lagziemlekek)

De manapság máson van a hangsúly.

2021. júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!