Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lepapírozn...

Szerintetek érdemes lepapírozni közjegyzővel/ügyvéddel ezeket?

Figyelt kérdés

Anyósnál lakunk 12 éve, van közös gyerekünk is.

Sajnos a párom egyéb okok miatt nem is akar külön életet az anyjától.

Anyósom sajnos olyan fajta, aki még a pénzügyekbe is képes beleszólni, qddig amíg vissza nem szólok neki, és megsértődik.


Nálunk az anyagi rész úgy van, hogy anyósnak minden hónapban leteszek X ezer Ft-ot a rezsibe, kajába. A párom is szintén ( hogy mennyit, az passz). Ha tüzelőt kell venni, vagy valami elromlik, azt már inkább csak a párommal ketten tudjuk állni. De még így is van, hogy elmegyünk bevásárolni és csak mi fizetünk.


De van úgy sokszor, hogy a anyós szóvá teszi, hogy miért kiltök magamra, a gyereknek miért veszek ruhákat ha van neki( turiból öltözködünk, normális ruhákkal) Vagy pl. nagyon szeretek olvasni. 2 havonta 1 könyvet ha veszek. Szóval anyósom irigykedik, vagy nem tudom. Szerinte csak vegetálnom kellene, biztos szeretné ha letenném a teljes fizetésemet.


Szóval a kérdésem arra lyukadna ki, ha anyósom azt akarná hogy tegyek le neki még több pénzt, ezeket mind lepapíroztathatom? Havi szinten? Vagy hogy?


Nekem nincs saját házam, nem is lesz ( de nagyon bízom benne hogy esetleg 5 év múlva lesz annyi félretett pénzem, hogy legalább a gyerekem nevére házat vegyek). Anyumék házát elárverezték (már nem laktam velük, de anyósom azt se vette jó néven ha a szüleimet segítem anyagilag!) Nekem más mentsváram nincs, ha esetleg szétmennék a párommal. De a házon is kellene felújítás, és a fizetésemből én is beleadok a dolgokba...

Mellesleg meg a párom költekezhet ész nélkül, neki megvan mindene, kis vállalkozás stb, jogosítvány, autó. Én is szeretném ezeket elérni, mert a jogosítvány nekem is fontos lenne.

Van egy megtakarítasi számlám, ahohová tavaly óta utalgatok hol többet, hol kevesebbet, de félek hogy majd ahhoz hozzá kell nyúlnom (nem saját részre!!)


Bocsánat ha kicsit hosszúra sikeredett, és ha egy kicsit zavaros esetleg.


2021. máj. 1. 17:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nem vagytok házasok es te vagy a nő. Teljesen külön kasszán vagytok, mintha semmi közötök nem lenne egymáshoz. Jól értem?

Én írtam a kiadasokat, tételesen mindent. Válaskor a férjem azt hitte, övé lesz minden, mert ő fizette az autó hitelet meg a lakásét, és ezekről ufye van hivatalos irat, kajáról-ruháról-mosószerről meg nincs. Azám, csakhogy rezsit és minden haztartási költséget meg énálltam egymagam. Az ügyvédhez vittem a táblázatokat, azt mondta, ez nem hivatalos irat, nem tud vele mit kezdeni, de házasok vagyunk és lakas-kocsi is összeházasodás után lett, így fele-fele. Így is lett. Ti viszont nem vagytok házasok. Keress fel egy ügyvedet és kérj tanácsot.

2021. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
JÉZUS
2021. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

ilyen kapcsolatba gyereket csinálni

nem semmi, na

2021. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Ennek jó vége sehogy sem lesz, hiába papírozod le, hogy fizetsz rezsit, meg egyebeket, amit írtál, az nem jár vissza, az a hozzájárulásod ahhoz, hogy ott lakhass, örülj, hogy lakbért nem kérnek töled!


Én biztos nem mentem volna bele ilyen helyzetbe, ahol teljesen kiszolgáltatott vagy, te meg még egy gyereket is belerángattál ebbe a kilátástalan dologba.

2021. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"De van úgy sokszor, hogy a anyós szóvá teszi, hogy miért kiltök magamra, a gyereknek miért veszek ruhákat ha van neki( turiból öltözködünk, normális ruhákkal) Vagy pl. nagyon szeretek olvasni. 2 havonta 1 könyvet ha veszek. Szóval anyósom irigykedik, vagy nem tudom. Szerinte csak vegetálnom kellene, biztos szeretné ha letenném a teljes fizetésemet."


Se az anyósod nem normális, se te, hogy ezt hagyod.


"Mellesleg meg a párom költekezhet ész nélkül, neki megvan mindene, kis vállalkozás stb, jogosítvány, autó. Én is szeretném ezeket elérni, mert a jogosítvány nekem is fontos lenne."


LOL

2021. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok házasok, külön kassza, 12 éve anyósnál laktok és van egy kisgyermek, valamint külön kassza. Az nem világos hogy a pároddal megbeszélitek az anyagiakat?

Úgy értem hogy tudod mennyit keres, mennyit költ, mennyit ad az anyjának?

Mert ha nem tervezgettek közös külön fészket, hát nem is tudom.

Mintha a pénzeden élősködnének egy kicsit, mondván, ott lakhatsz. Csak ez nem szabadna hogy így működjön.


Nem látom értelmét a lepapírozgatásnak közjegyző által, nem milliós adásvételekről beszélünk, a jövőbe meg nem lát senki, és persze a közjegyző horror plussz áfáért hajlandó akárcsak fél órát szánni ilyen ügyletre.

Talán megoldás lehet ezt megbeszélni hogy mi mennyi, és átutalással rendezni aminek nyoma van, minden hónapban bannkivonatot nyomtatni a tranzakciókról. Ez bizonyítéknak talán nem rossz.

2021. máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ti akartok egyaltalan kozos jovot, eletet? Mert nem ugy tunik. Ez nem normalis hogy azt se tudod mit fizet az anyjanak. Az is lehet h semmit, magara kolt, te meg kb egyedul tartod el a gyereket is. 12 ev alatt mar reg le kellett volna tisztazni. Uljetek le a paroddal es mindent beszeljetek at. Tetelesen. Aztan szamold ki hogy jossz ki jobban, kulon lenni vagy itt maradni
2021. máj. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

Tulajdonképpen MIT akarsz lepapírozni?

Mert a kérdésben a lakhatási költségekhez való hozzájárulásról írsz, az meg alapdolog, ha másoknál laksz.

2021. máj. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

Kedves utolsó, nem a rezsi, kajapénzről van szó, és nem is arról, hogy még ezeken felül sokszor mi vásárolunk be.

Hanem hogy majd a felújításokról ha úgy van szó. Mert volt már úgy hogy 4 ablakot kicseréltünk kellett az én pémzem is, de egy számla sincs az én nevemen pl.

2021. máj. 1. 17:48
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Ne adj bele, ennyi. Lepapirozhatod de mondhatjak hogy lakbert nem fizettel. Szerintem.

Egyebkent is minek fizetsz olyanba amihez semmi kozod? Nem kéne.

2021. máj. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!