Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lepapírozn...

Szerintetek érdemes lepapírozni közjegyzővel/ügyvéddel ezeket?

Figyelt kérdés

Anyósnál lakunk 12 éve, van közös gyerekünk is.

Sajnos a párom egyéb okok miatt nem is akar külön életet az anyjától.

Anyósom sajnos olyan fajta, aki még a pénzügyekbe is képes beleszólni, qddig amíg vissza nem szólok neki, és megsértődik.


Nálunk az anyagi rész úgy van, hogy anyósnak minden hónapban leteszek X ezer Ft-ot a rezsibe, kajába. A párom is szintén ( hogy mennyit, az passz). Ha tüzelőt kell venni, vagy valami elromlik, azt már inkább csak a párommal ketten tudjuk állni. De még így is van, hogy elmegyünk bevásárolni és csak mi fizetünk.


De van úgy sokszor, hogy a anyós szóvá teszi, hogy miért kiltök magamra, a gyereknek miért veszek ruhákat ha van neki( turiból öltözködünk, normális ruhákkal) Vagy pl. nagyon szeretek olvasni. 2 havonta 1 könyvet ha veszek. Szóval anyósom irigykedik, vagy nem tudom. Szerinte csak vegetálnom kellene, biztos szeretné ha letenném a teljes fizetésemet.


Szóval a kérdésem arra lyukadna ki, ha anyósom azt akarná hogy tegyek le neki még több pénzt, ezeket mind lepapíroztathatom? Havi szinten? Vagy hogy?


Nekem nincs saját házam, nem is lesz ( de nagyon bízom benne hogy esetleg 5 év múlva lesz annyi félretett pénzem, hogy legalább a gyerekem nevére házat vegyek). Anyumék házát elárverezték (már nem laktam velük, de anyósom azt se vette jó néven ha a szüleimet segítem anyagilag!) Nekem más mentsváram nincs, ha esetleg szétmennék a párommal. De a házon is kellene felújítás, és a fizetésemből én is beleadok a dolgokba...

Mellesleg meg a párom költekezhet ész nélkül, neki megvan mindene, kis vállalkozás stb, jogosítvány, autó. Én is szeretném ezeket elérni, mert a jogosítvány nekem is fontos lenne.

Van egy megtakarítasi számlám, ahohová tavaly óta utalgatok hol többet, hol kevesebbet, de félek hogy majd ahhoz hozzá kell nyúlnom (nem saját részre!!)


Bocsánat ha kicsit hosszúra sikeredett, és ha egy kicsit zavaros esetleg.


2021. máj. 1. 17:02
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyóstól jófejség, hogy egyáltalán megtűr ott titeket ;) Az pedig, hogy a pasid anyucifia... te választottad, most miért jössz ide problémázni?


Értelmes nő elmenekült volna, nem még szül is neki.

2021. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Én már ott elakadtam, hogy a párod nem akar külön életét az anyjától. Hogy mi van? Na mindegy is...

Mivel te sem tudod, hogy párod mibe ad bele, és szinte a leírásod alapján csak kapizsgálod, hogy neki mennyi bevétele van, én a helyedben ezentúl kizárólag csak a rezsi rámeső részét fizetném. Magamra, meg a kisgyerekre főznék olcsóbb, egyszerűbb ételeket. Ha a párod is abból szeretne enni, akkor adjon neked konyhapénzt, ha meg anyuci főztje a finom, akkor annak tejeljen, ő meg főz rá. Így sokkal több pénzed meg marad, amit meg gyűjthetsz.

2021. máj. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Oh.. Tudod mikor élnék így..

Se anyóssal, de a kedves pároddal sem.

2021. máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!