Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes e albérletkiadásnál...

Loki69 kérdése:

Érdemes e albérletkiadásnál kőzjegyzőhőz fordulni,és kb milyen kiadással számitsak?

Figyelt kérdés

2020. jún. 20. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Megtalálod a közjegyzői kamara (MOKK) honlapján az árlistát.


Érdemes közjegyzői okiratba foglalni a szerződést, mert akkor könnyen elindíthatod a kilakoltatást, ha felmondás esetén nem akar kimenni a bérlő.

2020. jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Első kiadásnál közjegyzőhöz mentünk. Én is rákérdeztem előtte tőle, azt mondta inkább a jó albérlőre törekedjek, semmivel sem könnyebb kirakni az illetőt.

A második kiadásnál már nem fizettem közjegyzőt ezek után.

Egyébként 24 eFt körül volt, ha jól emlékszem.

2020. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A közjegyző által készített bérleti szerződés előnye, hogy amennyiben a bérlő nem fizeti a bérleti díjat, vagy a szerződés megszűnését követően nem költözne ki az ingatlanból, a közjegyzői okirat alapján végrehajtás is indítható a bérlővel szemben. Azaz, ilyen helyzetben nem kell bírósághoz fordulni, és hosszú pereskedésbe kezdeni, hanem közvetlenül, gyorsan és jogszerűen fel lehet lépni a szerződést megszegővel szemben."


Nem igaz, hogy nem könnyebb kirakni!

2020. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 xswerdy ***** válasza:
95%
nem sokkal könnyebb. A végrehajtó akkor sem azonnal lakoltat ki, meg akkor is van számtalan lehetősége a lakónak húzni az időt. Meg lehet éppen téli moratórium... De a bírósági szakaszt meg lehet spórolni. Amúgy szerintem se ér annyit, én soha nem csinálom.
2020. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Bizony. Ha épp a téli moratórium alatt van bármi gebasz is, közjegyzői szerződés ide vagy oda, ugyanott vagy mintha sima két tanús szerződésed lenne. Én sem közjegyzőnél kötöm a szerződést.
2020. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A legolcsóbb, amit tavasszal találtam, 35 000 Ft - ha a kiköltözési záradékra gondolsz.
2020. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Látod hármas más is úgy tudja, hogy nem könnyebb kirakni. Nekem is közjegyző mondta, én is mutogattam, hogy miket találtam a neten, éles helyzetben szinte a semmivel egyenlő.
2020. jún. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A téli moratóriumra meg a befogadói nyilatkozat a megoldás. Ha az megvan, akkor télen is ki lehet rakni.
2020. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Csakhogy a befogadó nyilatkozat az már egy aránytalan elvárás, hiszen azért veszek bérbe egy lakást, mert ott akarok lakni, és nem azért, mert van hol laknom, csak jókedvemben költözködöm. Éppen ezért befogadó nyilatkozatot nagyon sok bérlőjelölt nem fogja neked biztosítani (és mivel rengeteg kiadó lakás van, ahol nem várnak irreális dolgokat, így max. majd megy máshova). Gondolom lakáskiadóként te sem adsz olyan nyilatkozatot, hogy ha valami gond adódnak a lakással (leég, eladod, stb.), akkor köteles vagy egy másik bérleményt biztosítani.
2020. jún. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

"azért veszek bérbe egy lakást, mert ott akarok lakni, és nem azért, mert van hol laknom, csak jókedvemben költözködöm."

Pedig a bérlők nagy része ilyen. Lakásfelújítás idejére vagy költözés közbenre, vagy turistaként veszik ki, vagy ingázóként munkahely miatt - miközben másik városban van az állandó lakcímük.

2020. jún. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!