Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meghívnak egy lagziba és...

Ha meghívnak egy lagziba és nincs még önálló kereseted, mennyi pénzt érdemes letenni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, diák. Ismerőseim meghívtak a lakodalmukba, de tanácstalan vagyok mennyi lenne az ideális összeg.

2021. júl. 24. 11:27
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem szerepel a meghívón, hogy pénzt várnak, akkor egy alkalomhoz illő apró házassági ajándék is megteszi (akár csak egy bonbon) egy kedves esküvői köszöntő kártyával (azt megrajzolhatod magad is), de én már mentem úgy esküvőre, hogy kizárólag a menyasszonytáncnál dobtam be, amit rászántam.
2021. júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
40%
21, komolyan elképedek azon, hogy miket írtok. Esküvőre bonbon???
2021. júl. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
37%
21. voltam, ha bőkezűek akarunk lenni, akkor megteszi egy üres boríték is, természetesen név nélkül. Vagy, ha ennél is adakozóbbak akarunk lenni, nyomtatsz két 20-ast, majd csak lbontogatásnál veszi észre, gondolom addigra már otthon kúrod a haverinát másnaposan.
2021. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
60%

#14

Bocs én leírtam, ők hogyan adták oda, nem mondtam, hogy ő is adjon ennyit..

Meg pl ők 32 évesek… Nekem meg pl 16 évesen is volt ennyi spórolt pénzem….


Nem, ez nem a pénzről szólt náluk. Tudod ha elmész étterembe, eszel levest 1-2000, főétel 3-4000, süti és ital pluszba, máris 10000-nél jársz és lagziban nem 1-2 órát tölt ott az ember.

Ez pusztán jó fejség, hogy annyi pénzt adtak, amennyi kb kettőjükre volt a fogyasztási költség. De emellett az esküvőn intézni kell a zenét, ruhát, díszletet, fotóst, helyszínt stb.


20.000 egy esküvőn csak a kaját fedezte 2 főre, akkor hogy szólna a pénzről? 😂


Azért ne legyünk már ennyire vakok, kicsinyesek, ingyenélők.. egy esküvő borzalmasan drága, nem tudom miért háborodtál fel ezen ennyire. Nem is akarom tudni..

2021. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
64%

10.000 Ft + ha van annyi fényképen, a linkben lévőhöz hasonló dobozt csinálnék (ha van némi kézügyességed). Egy ilyen doboz személyes, szép emlékek tárháza, mutatós, szerintem teljesen megfelelő. Vagy egy olyan emlékkönyv, amit kidekorálsz belül, de úgy, hogy például "az első közös otthonunk", és oda majd később beragaszthatják a képet, vagy a "készen van a baba szobája", vagy "első ultrahang", ilyesmi... Én kreatív ember vagyok, ha a barátnőm ilyet csinálna nekem, nem kedvességből örülnék neki, hanem mert tényleg jópofa és néhány év múlva jó lesz visszanézni.


Ők tudták, hogy nem vagy kereső személy, ennek fényében a helyükben nem számítanék többre 10-20 ezernél, inkább csak arra, hogy megosztják veled a pillanatot. Minden bizonnyal a többség dolgozó ember, az esküvőre kiadott pénz vagy annak nagy része visszajön, nem fognak csúnyán nézni, ha keveset adsz. Főleg ha anyagilag úgy álltok. Illik-nem illik, a pénz az pénz, van aki tud nélkülözni 30-40 ezret, van aki 10-et sem.

2021. júl. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
17%
25, minden jó lesz visszanézni, ha nem sikerül a baba...
2021. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
86%
Egy pelda volt a gyerek. Ezer masrol is lehet kepet berakni. Ennyi erovel eskuvoi fotokat se csinaljanak, mert mi van, ha 2 ev mulva elvalnak.
2021. júl. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
94%
#22, igen, valami apróságot lehet adni, mert azt is nézni kell, hogy aki adja, az miből adja!
2021. júl. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Semennyit.
2021. júl. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
10-15 ezer, esetleg ajándéktasakban egy jobb bor mellé
2021. júl. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!