Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem ezt meg a...

Hogyan beszéljem ezt meg a párommal? Azt hiszi, hogy sajnálom az ételt a lányától.

Figyelt kérdés

Ma el kellett mennie egy barátjának segíteni, én nála maradtam a lányával és a gyerekeimmel. Még reggel megbeszéltük, hogy ebédre rendelünk pizzát. 3-at rendeltem, egyet a páromnak, egyet a lányának és egyet magamnak és a gyerekeimnek. A párom végül késett és nekiláttunk nélküle. Kérdeztem a lányát, hogy kér-e kóstolót valamelyikből, de azt mondta, marad a sajátjánál. Megette a teljes pizzáját, én csak lestem és végül azt mondta, mégis enne egy szeletet az apjáéból. Itt követtem el a hibát, mert kibukott belőlem a kérdés, hogy "Nem lesz az már túl sok?". Erre felhúzta magát, hogy akkor ő már nem is éhes és elvonult a szobájába.

Fél órával később már úgy jött haza az apja, hogy tajtékzott, hogy, hogy képzelem én, hogy sajnálom az ételt a lányától. A lánya írt az anyjának, ő meg a páromnak, hogy mi történt, de úgy érzem, eléggé eltorzíthatta a történteket.

Most a párom szóba sem áll velem, azt mondta még túl mérges rám, majd beszélünk, ha lenyugodott, de hatalmasat csalódott bennem és megkért, hogy inkább menjek haza a gyerekekkel.


Tényleg ilyen hatalmas hibát vétettem? Én is kövér vagyok, eszem ágába nem volt a lányát a súlya miatt megsérteni, csak meglepett a mennyiség és féltem, hogy rosszul lesz.


2021. jún. 20. 22:16
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
2%

Ne avval,foglalkozzál már menyit eszik,nem mindegy neked ? Te hordód azt a súlyt ?

Meg itt sokan,azon szörnyülködik,hogy megeszik egy nagy pizzát és ?

2021. jún. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
91%
8, ez nem család, a kérdező meg a pasija együtt sem laknak...
2021. jún. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
68%
Nem kellett volna a lányt megkérdezni, hogy kér-e vaamelyikből, maradjon csak a asajátjánál. Egyébként is elképesztő, hogy te a gyerekeiddel eszel meg 1-et, azaz legalább 3-an vagytok rá, a kiscsaj meg bezabál egyedül egy egész pizzát. Nem írtál róla ugyan, de feltételezem nem egy balerina alkat. Apucinak, anyucinak el kéne vele beszélgetni, hogy ne akarjon mindenképp túlsúlyos lenni, nem még megsírtődni azon, hogy a "kicsi" lányuk nem zabálhatja fel mindenki kajáját!
2021. jún. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem a pizzáról szól.

Ez egy tüskés kamaszlányról szól, aki elmegy az apjához láthatásra, aki apa nincs otthon - mert a barátjának megy segíteni -, és a lány az aktuális barátnő nyakába szakad. Sértett méltóságában egy vacak pizza miatt "beköpi" az anyja előtt az aktuális barátnőt, aki anya (azaz az exfeleség) leszedi a keresztvizet a papáról (vagyis a szülői játszma - "hogyan rúgjunk bele az elvált házastársunkba" - folytatódik.)

Apa pedig a frusztrációját az aktuális barátnő nyakába önti.

2021. jún. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 flora08 ***** válasza:
92%
Nem tettél semmi rosszat, kérdező. Az én anyukám is mindig megkérdezte tőlünk, hogy "nem lesz sok?" Soha nem sértődtünk meg rajta, tudtuk, hogy nem szeretné, ha túlennénk magunkat és rosszul lennénk. Sőt, az óvodásaimtól is meg szoktam kérdezni az étkezéseknél, ha úgy látom, hogy már csak a szemük kívánja. Egy szülő sem gondolta még úgy, hogy lekövéreztem a gyerekét 😏 A nagylánynak is meg kell tanulnia ezeket a helyén kezelni, nagybetűs hiszti, amit levágott. Még arra tudok gondolni, hogy ha túlsúlyos szegény, akkor sajnos piszkálták már azzal korábban, hogy túl sokat eszik, és pont betaláltál a kérdéseddel. De ha rosszul is esett neki, akkor is meg meg kéne beszélni vele, hogy nem rossz szándékkal kérdezted, csak nem akartad, hogy rosszul legyen. Az apja viselkedése nekem elég meglepő. A korrekt az lett volna, ha tőled is megkérdi, mi történt. Gondolom, felhúzta magát azon, hogy a lány már az anyjának is panaszkodott. Nem tudta a helyén kezelni a dolgot. Ha egy kamaszlány így viselkedik, előfordul, szeretik túldramatizálni a dolgokat, de egy felnőtt férfi ne vágjon már a fejedhez olyat, hogy csalódott benned, amikor csak az egyik verzióját ismeri a történetnek 😞 Kívánom, hogy jóra forduljon a dolog.
2021. jún. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
95%

24-es nagyon pontosan megfogalmazta!

És folytatva:

- Ha láthatás van, akkor apuka NAGYON-NAGYON KIVÉTELES ESETEKET LESZÁMÍTVA legyen otthon, hisz ŐHOZZÁ jön a lány, nem az új barátnőjéhez, és nem is azért, mert valakinek vigyáznia kell rá, mint egy kisgyerekre.

- Ill. jelen esetben a szülői játszmába apuka simán belesétált és nem vette észre, hogy ez nem a gyerekről szól és pláne nem a barátnőjéről, hanem a volt felesége és őközötte zajlik.

2021. jún. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
95%

A helyedben szakítanék.

Meg sem hallgat és hazazavar pusztán az egyik oldalt meghallgatva.

Sem nem tisztel, sem nem szeret. 🤷‍♀️

2021. jún. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
63%

Köszi kérdező, hogy megírtad, zsírdisznó a kis zabagép.

Tehát igazam volt, hogy frusztrált a lány, az apja is látja mi a pálya, tuti szégyelli és már kész is a balhé, egy nyomorult szelet pizza es egy ártatlan megjegyzés miatt.

Nem is értem miért pontoztak le. Talán a kövérek?

2021. jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
5%
28, kis zsírdisznó? A kérdező is. Mégis pizzával eteti a bandát...
2021. jún. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
90%
Én elgondolkodnék a kapcsolaton, és vszeg lelépnék, mert a lány egy manipulatív kis bunkó.
2021. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!