Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem ezt meg a...

Hogyan beszéljem ezt meg a párommal? Azt hiszi, hogy sajnálom az ételt a lányától.

Figyelt kérdés

Ma el kellett mennie egy barátjának segíteni, én nála maradtam a lányával és a gyerekeimmel. Még reggel megbeszéltük, hogy ebédre rendelünk pizzát. 3-at rendeltem, egyet a páromnak, egyet a lányának és egyet magamnak és a gyerekeimnek. A párom végül késett és nekiláttunk nélküle. Kérdeztem a lányát, hogy kér-e kóstolót valamelyikből, de azt mondta, marad a sajátjánál. Megette a teljes pizzáját, én csak lestem és végül azt mondta, mégis enne egy szeletet az apjáéból. Itt követtem el a hibát, mert kibukott belőlem a kérdés, hogy "Nem lesz az már túl sok?". Erre felhúzta magát, hogy akkor ő már nem is éhes és elvonult a szobájába.

Fél órával később már úgy jött haza az apja, hogy tajtékzott, hogy, hogy képzelem én, hogy sajnálom az ételt a lányától. A lánya írt az anyjának, ő meg a páromnak, hogy mi történt, de úgy érzem, eléggé eltorzíthatta a történteket.

Most a párom szóba sem áll velem, azt mondta még túl mérges rám, majd beszélünk, ha lenyugodott, de hatalmasat csalódott bennem és megkért, hogy inkább menjek haza a gyerekekkel.


Tényleg ilyen hatalmas hibát vétettem? Én is kövér vagyok, eszem ágába nem volt a lányát a súlya miatt megsérteni, csak meglepett a mennyiség és féltem, hogy rosszul lesz.


2021. jún. 20. 22:16
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%

Ha valoban nem rosszindulatból szoltal oda, akkor csak rosszul fogalmaztal.

Azt kellett volna mondanod, hogy “nyugodtan egyel még, de nehogy rosszul legyel nekem”. Bar lehet ezen is megsertodott volna, de legalabb jobban hangzott volna.

A parodnak pedig irsz egy uzenetet, hogy nem ugy gondoltad ezt a lanyaval kapcsolatban. Ha tovabb hisztizik, es abszolut nem hisz neked, nem bocsat meg, akkor amugy sincs ertelme ennek a kapcsolatnak, mert a gyerek ugyis bábuként rangatna kesobb is, es mindig te lennel a xar, akkor is ha nincs igaza.

2021. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
67%

Azt írtad te IS kövér vagy. Akkor a lány is?

Ha igen, akkor azért lett túlreagálva, mert frusztrált minden szereplő.

Te is ezért szóltál rá, mert csak "lestél" hogy bír ennyit zabálni. Valljuk be egy fiatal lánynak egy egész pizza brutál.

A lány frusztrált mert kövér és zabál, te pedig szembesítetted.

Feltételezem, hogy az anyja is kövér, ezért reagált így.

A pali meg szégyelli valahol a kövér zabálós lányát, de ezt sosem vallaná be, ezért veled cirkuszol.

Persze lehet csak én értettem félre, hogy a lány kövér és jogos a duzzogás.

2021. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
87%

Tökmindegy igazából, dagi-e a leányzó vagy sem.

Megvolt mindenkinek a maga adagja. Ő a sajátját megette, pont, nincs több. Nem esszük el a másik elől a kaját, mert nincs itt.

És ez nem arról szól, hogy sajnálni kell bárkitől a kaját, alapvető illem még családon belül is.


A kicsaj meg gyanúsan elferdítette a történteket. Várd meg, míg lenyugszik a párod, és meséld el, mi történt valójában. Ha nem áll ki melletted, az legyen egy erős jelzés a kapcsolat minőségét illetően, mindig dróton fogja rángatni a lánya.

2021. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
96%
Érdekes hogy a te verziódra nem is kíváncsi. Én elgondolkodnék hogy ha egy kajálason így kiakad akkor később mi lesz nagyobb problémáknál.
2021. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem meg eleve bunkóság lett volna a lánytól, hogy eleszi az apja elől az ebédjét.

Te ott követtél el hibát, kérdező, hogy az elején kérdezted a lánytól, hogy enne-e a többiből is (kóstolót). Nem! Mindenkinek van egy pizzája, olyan, amit ő választott (a párodnak persze nyilván te választottál) és mindenki azzal lakjon jól.

Utána persze hülyén jött ki, hogy mégis akart enni, te meg ezt kérdezted.

Azért a párod is megér egy misét, hogy ahelyett, hogy megkérdezné a te verziódat is, rögtön ítélkezik, sőt tajtékzik. Nyilván a lányt sem a jóindulat vezérelte, mikor direkt az anyjának írt. Mondjuk ki: megrágalmazott téged az anyja előtt. Utána az anyja ezt nyilván még föl is tupírozta, és úgy adta vissza a párodnak, mert örült, hogy valami ellentétet szíthat közöttetek. Sajnos sikerült is neki.


Nekem nagyon rossz véleményem van azokról, akik végletesen ítélkeznek úgy, hogy meg se hallgatják a másikat. Nem tudom, titeket közös gyerek összeköt-e, de ha nem, én a helyedben nem erőltetném, hogy ebbe a darázsfészekbe beülhessek. Az a lány már most utál, és ezután is mindent meg fog tenni, hogy rágalmazzon - ami valószínűleg a mostanihoz hasonlóan sikeres is lesz.

2021. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
34%
Leültök megbeszélni, hogy nem teljesen ugy gondoltad.
2021. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
35%

Fiatalok,érzékenyek és igen úgy vette mintha sajnálnád tőle .

De igaza is van mit kell küszködni egy szelet pizzán ? Vagy egy pohár Colán akár . Minek,megy a rovására ? Az evés ?

2021. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyen mozaikcsaládok csak a legritkább esetben működnek. Pont a fent említettek maitt: mármint nem a pizzaevés miatt, hanem hogy a szülő mindig és minden helyzetben a saját gyerekét fogja előre helyezni, a saját gyereke verziója fogja érdekelni és semmi más. Én azért elgondolkodnék a kapcsolatodon a helyedben, mert elég aggasztó hogy a párod egy ilyen semmiségen puffog és meg se akarja beszélni veled.

Az én anyukám egyébként simán kivette a kezünkből a kaját, ha rosszullétig ettük magunkat, vagy ha úgy vélte, eleget ettünk. Nem sajnálta tőlünk az ételt meg semmi, nem volt semmi tiltólistán se, de a gyerek nem mindig tudja a mértéket (ezt kicsi gyerekkét a magam kárán tanultam meg 8 szelet meggyespite után, anya el se hitte hogy annyit megettem), így muszáj a szülőnek résen lenni szerintem, és elejét venni a rosszulléteknek. Én úgy gondolom, te jól reagáltál a helyzetre, párod meg hisztigép a lányával együtt.

2021. jún. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
92%

Én elmondanam, megirnam neki, mi volt.


Aztan hogy ettol meg hagyjon beken engem, igy lesz a jobb, legyen azokkal csak, akik hazudnak, manipuláljak


Nem fogsz győzni


Nekem forditva van ilyen. Apam velem uvolt noje kavarasa miatt, ha eddig mem változott, most se fog, en ilyenre nem is fecsérlem az idot...meg csak azt mondom meg neki, mar nem is beszelünk a no miatt, hogy a no az, aki igazan hulyenek nezi, de sok boldogsagot továbbra is..

2021. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
62%

"Valljuk be egy fiatal lánynak egy egész pizza brutál."


Nekem több barátnőm is gond nélkül betol egy sima (32 centis) pizzát. A saját húgom is, és olyan sovány, hogy meg lehet számolni a bordáit.

2021. jún. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!