Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Járhat -e hátránnyal, ha nem...

Járhat -e hátránnyal, ha nem kereszteltetem meg a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Férjem és én is római katolikusok vagyunk, a felmenők mind azok voltak, de senki nem volt vallásos. Van értelme folytatni a keresztelkedés hagyományát, ha nincs mögötte semmi? Nem járunk templomba, és nem foglalkozunk vallási kérdésekkel. Viszont a gyerek egyházi egyetemre nem járhat, keresztlevél nélkül, ha csak az lenne jó valamilyen oknál fogva.
2010. aug. 25. 10:08
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Én írtam azt h zavarhatja ha nincs megkeresztelve. Én még csak jövőre diplomázom, csak utánna fogok tanítani, de a rakat gyakorlaton látom h más órákon mennyit foglalkoznak a hittel. ott van a karácsony, a húsvét. Egy csomó szó esik róluk olvasás órán, technika és rajz órán. és úgy gondolom h az alap műveltséghez tartozik, h tudjuk ki is volt Jézus és társai. Még ha nem is lesz vallásos, legalább tud róluk vmit.

Azért írtam azt is h majd irassátok be hittanra is, mert jobban megismeri a hitet, és felnőtt fejjel fogja csak eldönteni h valóban fogja e gyakorolni a hitét v sem.

Ezzel és a megkereszteléssel, csak mutattok neki egy irányt, és h van egy ilyen dolog is az életben.

Én is jártam hittanra, voltam elsőáldozó és bérmálkozó is,, utánna én döntöttem arról, h vállalom h keresztény vagyok, hiszek istenben, de nem járok templomba, nem gyakorlom úgy a vallást. de a kereszténységgel kapcsolatos alap kérdésekre tudom a válaszokat, s azt annak köszönhetem h annó a szüleim e út felé tereltek!!!


Szerintem jól döntöttetek, és további sikeres gyermeknevelést!!!!

21/L

2010. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Kedves vagy, de még csak a keresztelkedésnél tartunk.

Mint írtam ez az első lépés. A többiről maga fog dönteni, de mivel nem járunk mi magunk sem templomba, én magam vasárnap is dolgozom, nem biztos, hogy a gyerek más szülői mintát követne. Az európai kultúra valóban a kereszténységre épül, ezért fontos ismerni a vallást. Viszont a kereszténység tanait könyvekből is megismerheti vagy akár tőlünk.

Általános iskolásként meg fogok kérdezni, hogy szeretne-e hittanra járni vagy zenét tanulni. A zenetanulás önmagában heti 3x elfoglaltság. Mivel mi is sportolunk, ő is jön majd velünk, hetente egyszer.

A nyelvtanulást azért nem írtam, mert én angolul beszélek hozzá ha kettesben vagyunk.

Ha ezeket összeadod az már önmagában heti 4x elfoglaltság, ami egy 6 évesnek bőven elég, ha mellette még hittanra is szeretne járni, elmehet, de szerintem nem nagyon fog, mert nem ezt az életformát látja itthon sem.

Az intézményesített vallásoktatás nekem inkább agymosásnak tűnik. A keresztelkedés mint az elején írtam nálunk inkább csak hagyomány volt, az utóbbi 100 évben szinte tartalom nélküli. Viszont egy kereszténységre épülő országban, ahol kb. 7 millió ember katolikus nem jó kilógni a sorból. A különbségek zavarhatják és nem lehet tudni, hogy egy pogányt milyen megbélyegzés ér 10-30- vagy akár 100 év múlva.

2010. aug. 28. 08:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!