Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Járhat -e hátránnyal, ha nem...

Járhat -e hátránnyal, ha nem kereszteltetem meg a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Férjem és én is római katolikusok vagyunk, a felmenők mind azok voltak, de senki nem volt vallásos. Van értelme folytatni a keresztelkedés hagyományát, ha nincs mögötte semmi? Nem járunk templomba, és nem foglalkozunk vallási kérdésekkel. Viszont a gyerek egyházi egyetemre nem járhat, keresztlevél nélkül, ha csak az lenne jó valamilyen oknál fogva.
2010. aug. 25. 10:08
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Nem írtam, de a kislányunk csak 6 hónapos, engem ebben a korban kereszteltek meg, ezért merült fel a kérdés, hogy mi legyen.

Szülőként sok kérdésről nehéz dönteni, ilyen például a keresztelő, aztán az iskolaválasztás és sorolhatnám.

Lényegében a gyerekünk helyett kellene dönteni és előre látni, hogy mi a legjobb neki.

2010. aug. 25. 10:35
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

hátrány ami eszembe jut, de lehet, hogy nektek nem is hátrány:


az iskola, amit említettél


nem lehet templomi esküvője (de ha nagyon szeretnének majd, akkor előtte is lehet keresztelkedni)


ha valami történik vele, meghal... nem fogja vállalni a temetést egyik pap sem (ezt tényleg szigorúan veszik)


de ha nektek a vallás nem jelent semmit, mindegyik variációnál van egyéb megoldás is.

2010. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek voltatok, köszi a válaszokat.
2010. aug. 25. 10:37
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok megkeresztelve, bátyám sincs, semmilyen hátrányunk nem származott eddig ebből.
2010. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
A Pázmányra jártam én is, a kutya nem kérte a keresztlevelem...
2010. aug. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
61%
Már csak azért megkeresztelhetnéd mert egy gyönyörű hagyomány
2010. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező rögtön megkeresztelni, de beszélgethettek erről egy arra alkalmas személlyel. Akár egy vallásos ismerőssel, aki gyakorolja vallását, akár az illetékes plébánossal. Nyugodtan el lehet mondani neki, hogy mik a kételyeitek (ha jó fej, ha szimpatikus nektek), mert biztosan segít tisztázni.


Egyébként volt olyan tanítványom, aki csak akkor lett megkeresztelve, amikor elsőáldozó lett. (3.osztályban) De ha majd elsőbe megy, akkor is lehet, vagy ha lesz kistesója, akkor ha már a tesót meg szeretnétek keresztelni, akkor őt is meg lehet. Veszteni nem veszít semmit, csak nyer. Az örök életet.

Keresztszülőt olyat válasszatok, akire rábíznátok a gyermeketeket, akiről úgy gondoljátok, megfelelő példaként áll majd gyermekeitek előtt. (érdemes vallását gyakorlót választani, hiszen ő tudja hitelesen megígérni, hogy támogatja a gyermeket hitbeli nevelésben)


"hitoktató" voltam

2010. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Se abból nem származik hátránya, ha meg van keresztelve, se abból, ha nincs. Én meg vagyok keresztelve, és nem érzem úgy, hogy ez bármi terhet róna rám. Van több ismerősöm, aki meg nincs, és nekik meg abból nincs semmi hátrányuk.

Amúgy meg élete során bármikor dönthet úgy, hogy megkeresztelkedik, szóval az, hogy ti most nem kereszteltetitek meg, nem egy életre szóló döntés, később ő is dönthet arról, hogy mit szeretne.

2010. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként katolikus vagyok, de megírom, hogy nem tartom butaságnak a felnőttkeresztséget , sőőőőt!

Ennek a kisbaba keresztelésnek az az alapja, hogy régen elég magas volt a csecsemőhalál (sajnos) és biztosítani akarták, hogy a baba ne "pogányként" haljon meg. (szörnyű leírni, de ez tény) Volt baba, akit ezért már 3 naposan megkereszteltek. (Többek közt azt hiszem Petőfi Sándort is, mert az orvos azt mondta hogy nem él 2 hete sem, annyira gyenge a tüdeje)

2010. aug. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Egyébként a kedves utolsónak igaza van, sokszor úgy keresztelték meg a gyermeket, hogy az édesanya ott sem volt, mert úgy gondolták, hogy ha netalán meghalna, akkor, mint Isten gyermeke a mennybe jusson.


Van egy ismerősöm, aki most, 34 éves fejjel keresztelkedett meg és bérmálkozott. Ugyan én egyszerűbbnek látta volna, ha akkor keresztelkedik, amikor a fiát keresztelték, de ő így döntött és szerintem felnőtt korban még nehezebben veszi rá magát az ember, hogy lépjen vallási téren. Viszont a gyermek keresztelést nem kell elítélni, hiszen a házasságkötéskor a szülők maguk vállalják, hogy elfogadják a gyermekeket és az Anyaszentegyház törvényei szerint nevelik őket.

2010. aug. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!