Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Járhat -e hátránnyal, ha nem...

Járhat -e hátránnyal, ha nem kereszteltetem meg a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Férjem és én is római katolikusok vagyunk, a felmenők mind azok voltak, de senki nem volt vallásos. Van értelme folytatni a keresztelkedés hagyományát, ha nincs mögötte semmi? Nem járunk templomba, és nem foglalkozunk vallási kérdésekkel. Viszont a gyerek egyházi egyetemre nem járhat, keresztlevél nélkül, ha csak az lenne jó valamilyen oknál fogva.
2010. aug. 25. 10:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok megkeresztelve, semmi hátrányom. De, ha akar, akkor később is megkeresztelkedhet. Majd ő eldönti. Nekem ez a véleményem.
2010. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Hátránya nem lesz belőle társadalmilag. Egyébként egyházi (róm.kat) felsőoktatási intézményben se 100%ban megkeresztelt , vagy csak katolikus hallgatók vannak, ez butaság. Hátránya egyházi esküvőnél lehet pl, ha róm. kat templomban lesz vagy keresztszülőség elvállalásánál. (ugyanitt)Viszont felnőttként is meg lehet keresztelkedni, saját akaratából.
2010. aug. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha hátránya nincs a keresztelönek akkor miért ne?

Ki tudja mit hoz a sors...

2010. aug. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

De járhat egyházi egyetemre! Én felvételiztem és a kutya se kérte a keresztlevelemet, pedig a Pázmány az ország egyik legjobb egyházi egyeteme.

Annyi, hogy ha egyházi esküvőt akar, akkor több a macera. Ezen kívül semmi hátránya nincs, és ezt is el lehet intézni utólag.

2010. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz semmi hátránya belőle, én sem vagyok megkeresztelve és eddig ebből semmi gondom nem adódott. Ha valamikor mégis hiányozna neki a keresztlevél,akkor meg megkeresztelkedhet felnőtt korban is,ha ő szeretné.
2010. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

"Egyébként egyházi (róm.kat) felsőoktatási intézményben se 100%ban megkeresztelt , vagy csak katolikus hallgatók vannak"


Annak idején kb. 10 évvel ezelőtt még a budapesti Pázmány Péter Katolikus Egyetemen kértek a felvételinél keresztlevelet. Már nem így van?

2010. aug. 25. 10:19
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. aug. 25. 10:24
 8/32 anonim ***** válasza:
73%

úgy tudom, hogy persze előny a keresztlevél egy vallásos egyetemen, de nem lehet kizárólagos feltétel.


Ha még kicsi a gyerek, akkor azt tudnám javasolni, hogy írassátok be hittan órára. (Biztosan van lehetőség az iskolában, s a tanárral beszéljétek meg, hogy szeretnétek, ha a gyermek ott lenne, ha hallana Jézusról. Feltéve, ha valóban szeretnétek. Persze ebből majd következik, hogy néha járjon misére is a gyerek, s a legjobb, ha a szüleivel megy, vagy a nagyszüleivel. Az a nyerő, ha a barátai is ott vannak az órán, mert akkor szívesen megy, s ha olyan a tanító néni (hittanár), aki lelkes, aki nem csak tanít, hanem nevel is, élményszerűen adja elő, játékosan, változatosan. Az én óráim 1-2-3.osztályban inkább hasonlítottak egy játszóházra, technika órára, mint hittanórára. De persze nem csak a magunk kedvére festettünk, ragasztottunk, diavetítőztünk, játszottunk, hanem volt tanulság, élmény, ami megmaradt (Jézusról is).


A hit nem alakul ki rögtön. Ha vallását gyakorló családról van szó, akkor persze könnyebb, mert a gyerek otthon már hall Jézusról, Istenről, Máriáról.

Volt olyan anyuka, aki nyíltan a szemembe mondta, hogy ő csak azért járatja a gyermekét hittanra (hiperaktív gyerekről van szó), hogy később, ha nagyobb lesz, ne mondhassa azt, hogy ő nem kapott meg mindent. (ha egy vallásos lánnyal ismerkedik meg, akkor ne nézzen hülyén, hogy ki az a Jézus és mit ünneplünk Karácsonykor)

Így is fel lehet fogni, ez is egy fajta szülői szemléletmód.

Később a gyerek majd eldönti, hogy mit profitál a hallottakból. De addig is jó példát lát, erkölcsi nevelést is kap, s az alapvető műveltségre is szert tehet, s ha egy kis szerencsénk van, akkor lesz Istenbe vetett hite, hogy végig tudja küzdeni a mindennapokat, lelkileg erős és boldog gyermek lesz.


egy hitoktató

2010. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
77%
Hidd el nekem, én katolikus fősulira jártam és a csoporttársam (egyben barátnőm) nem volt megkeresztelve, egy másik meg református volt. A felvételinél plusz-pontszámot jelentett, ha vki bemutatott keresztlevelet, de igazán nem volt jelentősége, csak ha azon a mittomén 10 ponton múlott. (de ez ritka volt. Szerintem azóta sem változott a rendszer...)
2010. aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki milyen egyházi fősulira-egyetemre jár, én a Pázmányra, és senki nem kért keresztlevelet! Nem járt érte plusz pont sem, semmi. Ha valaki teológiára akar menni vagy mittudomén, hitoktatónak, az más, de máshová nem kérik, hidd el.
2010. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!