Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Járhat -e hátránnyal, ha nem...

Járhat -e hátránnyal, ha nem kereszteltetem meg a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Férjem és én is római katolikusok vagyunk, a felmenők mind azok voltak, de senki nem volt vallásos. Van értelme folytatni a keresztelkedés hagyományát, ha nincs mögötte semmi? Nem járunk templomba, és nem foglalkozunk vallási kérdésekkel. Viszont a gyerek egyházi egyetemre nem járhat, keresztlevél nélkül, ha csak az lenne jó valamilyen oknál fogva.
2010. aug. 25. 10:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Én egyet értek a hittan tanárral. Lehet h azért mert én is tanítani fogok, (nem hittant), de az óvodában és az általánosban hittan órán kívül is nagyon sok szó esik Jézusról, Mózesről,...

Mivel a keresztény a legnagyobb vallás, és itt nálunk is, nagyon sokat foglalkoznak ezzel a vallással.

Én megkeresztelném a gyerekemet, mert sosem lehet tudni h mikor lesz rá szüksége. Ha meg nem lesz, és nagyobb lesz, azt fogja kérdezni h ő miért nincs megkeresztelve, mikor a barátai mind megvannak.

A temploni esküvőhöz pedig nemcsak az kell, hogy meg legyen keresztelve, hanem az is h legyen elsőáldozó és bérmálkozó is az egyén.


Kereszteljétek meg, a suliban majd beiratjátok hittanra, és az évek során majd ő eldönti, h akarja e gyakorolni a vallást v nem.


21/l

2010. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Mi most házasodunk a párommal, és így is bonyolult a katolikus egyházi esküvőt elintézni, nemhogy keresztelkedés nélkül. Bárhova betettük a lábunkat ez volt az első kérdés. Nagyon ki... velünk volna a szüleink, ha nem keresztelnek meg. 21/L
2010. aug. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
A keresztelés elhagyása mellett szól, hogy hadd döntsön erről ő. A keresztelés mellett, hogy ha ő valamiért úgy dönt, akkor később neki több hercehurcával jár. De egyetemen vagy bárhol hivatalos hátránnyal nem jár, legfeljebb akkor válik szükségessé, ha ő akarja, akkor meg úgyis vállalná érte a hercehurcát. Én ezért nem keresztelném meg.
2010. aug. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
100%

Szia!


A keresztelés, első lépés a kereszténységhez azért szokták azt mondani, hogy azt nem az ember válassza magának hanem a szülei. A hitben megerősítés az áldozás, vagy a konfirmáció. ( Katolikus, Református ) Pl: A Tiszteletes Úr megmondta nekünk esküvői felkészítő beszélgetésünkön, hogy valójában a keresztséget úgy kellene felvenni, hogy saját akaratból. Amikor már megérett rá az ember. Mert akkor ő választ felekezetet, vallást. Amiben ha jobban belegondolunk van igazság, egy csecsemő nem tud döntést hozni. Ezért is van ha keresztelve van az ember az Keresztény, aki hiszi és vallja az Isten és leteszi az áldozást,konfirmációt, akkor lesz Keresztény Hívő. Katolikus, vagy Református vagy más keresztény iskolába persze a keresztlevél elengedhetetlen, ami persze érthető. Ott többet foglalkoznak a teológiával. Ha érzed magadban az elhivatottságot és a Istenben való hitet keresztelkedjetek meg, de ha csak az iskola miatt akartok akkor inkább keressetek más iskolát.

2010. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Végül úgy döntöttünk, hogy megkereszteltetjük.

Mivel ezt később neki kell megerősítenie, arról már maga dönthet. Mi csak kijelöljük számra, hogy a család római katolikus, a hit gyakorlása már rá lesz bízva. Kényszeríteni nem fogjuk semmire.

2010. aug. 25. 15:42
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek az egésznek semmi értelme... Aki vallásos, az egyház nélkül is hihet Istenben. Aki meg nem, az minek tegyen úgy, mintha? Mindig is gyűlöltem az képmutatást, illetve az egyházi intézményeket is.


Ha nekem gyerekem lesz, akkor biztosan nem fogom megkereszteltetni. Majd hogyha felnő és döntésképes lesz, akkor azt csinál, amit akar. Én is ezt választottam volna magamnak. Sajnos meg vagyok keresztelve, és visszacsinálni már nem lehet...


Anyóspajtás meg előre lelkendezik, hogy majd a jövendő unokákat időben el lehet kezdeni templomba járatni, hogy megszokják (a saját fiaival nem sikerült megszerettetni).. Na persze :P Még mit nem

2010. aug. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Azért döntöttünk végül a keresztelő mellett, mert így a lányunk is legalább elmondhatja, hogy egy közösséghez tartozik, szerintem ez még talán nem akkora képmutatás. Mi nem tartjuk a hagyományokat, és lehet az is, hogy ő sem lesz aktív tagja a közösségnek, mert nem lesz szüksége rá lelkileg vagy dolgozik és nem ér rá a lelki és vallási kérdésekkel foglalkozni, de legalább van egy hely, amihez bármikor csatlakozhat. Jobb kijelölni neki az utat, így talán kisebb esély van arra, hogy olyan egyházhoz csatlakozzon, aminek végképp nem örülnék.

Mi nem vagyunk vallásosak, vasárnap, amikor mások templomban ülnek én egy szállodában dolgozom. Viszont nem szeretném belekényszeríteni abba a helyzetbe, hogy felnőttként évekig kelljen hitoktatásra járnia. Most az első lépést általunk megteheti, utána ha hívő akar lenni, akkor a többi lépés már rá van bízva.

Az egyik hozzászóló írta, hogy iskolás korban zavarhatják majd a különbségek, hogy miért pont ő nincs megkeresztelve. Inkább akkor legyen, ne érezze magát kirekesztve. Ráadásul Európában a kereszténység nagyon elterjedt, jobb, ha nem lóg ki a sorból. Felnőttként pedig dönthet sokféleképpen.

2010. aug. 25. 17:42
 28/32 anonim ***** válasza:

Igaza van annak, aki azt írta, hogy gyerekkorában ez esetleg zavarhatja, ha a barátai, osztálytársai mind meg vannak keresztelve.

A mi általános iskolai osztályunkban én voltam az egyetlen, aki nem volt megkeresztelve, és mikor ez valami miatt kiderült (úgy 6-7. osztályban), akkor engem csúfoltak, kitalálták hogy pogány vagyok, és hónapokon át "pogány" volt a gúnynevem, és nagyon zavart és szégyelltem, hogy nem vagyok megkeresztelve.


Most már persze csak nevetek a dolgon, és a mai 23 éves fejemmel örülök, hogy nem kereszteltek meg, mert semmi közöm a valláshoz. Egyáltalán nem érzem magam kirekesztettnek, igazából csak általánosban volt meg ez (akkor is megunták a csúfolódást pár hónap után), amint gimiben rájöttem hogy nem én vagyok az egyetlen, már nem zavart :D

2010. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Egyébként ugyanez fordítva is megtörténhet: érezheti úgy, hogy jaj, miért van ő "lemoshatatlanul" megkeresztelve, mikor nincs köze hozzá. A páromat is megkeresztelték kicsiként, mondjuk őt az anyja próbálta is vallásosan nevelni. Mikor végre ki merte jelenteni, hogy ő nem hisz Istenben, és nem járt el többet templomba, a "közösség" tagjai még éveken át hívogatták, hogy ide-oda menjen, járjon keresztény énekkarba, stb., merthogy "visszavonhatatlanul keresztény".
2010. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

szerintem jól döntöttetek. :)


baja ebből nem származik, ez egy lehetőség számára. Isten addig is vigyáz rá, míg nem alakul ki tudatosan a hite. legalábbis én így fogom fel.


"Nem éltem még e föld színén: te értem megszülettél; Még rólad mit sem tudtam én: tulajdonoddá tettél; Még meg sem formált szent kezed, Már elválasztál engemet, Hogy társam légy e földön."


én református vagyok, mi ezt énekeljük. olyan szép, mindig könnybe lábad a szemem.

2010. aug. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!