Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó anya vagyok? Bővebben lent.

Jó anya vagyok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

21 hónapos a kisfiam. A férjem jelenleg munkanélküli. Csak gyest kapok. Pestre járok suliba, 3 hetente szombaton. Most lenne egy munkalehetőségem, csak nagyon aggódom. H-P ig kell dolgoznom 9től 5ig. este 7óra lenne, mire hazaérnék. A hétvégéim szabadok lennének. Úgy érzem, hogy ha elfogadom a munkát, rossz anya leszek, mert nem tudok úgy foglalkozni a kisfiammal, ahogy azt kellene... Kérlek adjatok tanácsot mit tegyek. Fontos lenne ez a munka a pénz miatt, de a kisfiam is nagyon nagyon fontos nekem. Nem tudom mit tegyek!!!

Segítsetek....


2010. aug. 24. 23:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Mi is és a barátnőm is, 30ezres kisvárosban élünk. Akkor protekciót szerezz a bölcsivezetőhöz, ha másképp nem menne...hátha szemet húnynak, egy félnapos beadásra, azaz felvesznek a listára legalább.
2010. aug. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Én visszamentem dolgozni amikor a gyerek 2,5 éves lett, de még azt a fél évet is megbántam, nem érte meg a pénzt. Akkor örültem, hogy már nem kell otthon lenni, dolgozhatok, jó munka, jó pénzért, de a gyerek folyton betegeskedett közösségben, minden reggel sírtunk ő is, én is búcsúzáskor. Azóta eltelt 15 év, de még most is úgy gondolom, jobb lett volna ha vele maradok még fél évet, mert nincs az a pénz, ami pótolná az anyát. Nem leszel rossz anya, de gondold meg, hogy biztos annyira fontos-e a pénz, mert többet nem lehetsz vele olyan sokat, mint most.
2010. aug. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

A betegeskedést nem lehet elkerülni, bölcsi, ovi , iskolakezdés, azaz új közösségbe kerülésnél, még ha csak pár gyerek közé is kerül, ezzel sajnos sokáig számolni kell. Echinácia szirup, c-vitamin, magas vitamintartalmú italok, pl. cékalé...stb immunerősítésre.

Nálunk mi mindig sokkal jobban megbetegszünk ezektől a jó kis vírusoktól mint a gyerekek, nekik 3 nap, nekünk 2 hét...ez van:(

2010. aug. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

08.36os: Tényleg annyira fontos-e a pénz?Nem olvastad? Munkanélküli a férje!!! Az igaz, hogy később sosem lehetsz vele ennyit, nade nem is igényli, mert a közösség minden évben egyre fontosabb. A gyereked meg azért sírt annó, mert te sírtál, érezte a hozzáállásodat.Pszichológia!

Ez az élet rendje, túl hamar kinőnek a baba korból.

Csak az anyukák ezt hajlamosak elfelejteni, biztos sok a rossz emlék az ovis évekről? Férjem mindig emlegeti, hogy bölcsibe is mennyire szeretett járni, én is imádtam az ovit.

2010. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Ha otthon maradsz és a munkanélküli segélyt meg a gyest csak nagy szűkösködve tudod majd beosztani, az rámegy a hangulatodra, amit a gyerek azonnal átvesz és rajta fog jelentkezni a te nyugtalanságod.

Ha munkába állsz, csökkennek az anyagi gondjaitok, nyugodtabb életetek lehet amíg az apuka is munkát talál. Addig pedig játszani vele, altatni, ellátni, szeretni ugyanolyan jól tudja az apa is a gyerekét, mint te.

2010. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom,h először a férjed próbáljon munkát találni... Te most elsősorban anya vagy,úgyhogy csak végső esetben vállald el az ajánlatot...
2010. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én is anya vagyok, egyszer régen meg elhanyagolt lány.

Az én anyám egy idő után csak a munkával és magával foglalkozott, sose velünk.

Hiába vehette volna meg nekünk a legleget semmit sem kaptunk, bugyit sem, ellenben anya sem volt.

Nekem is a szívem szakad meg, ha majd újra csatasorba állok, imádom a munkám, de már csak a második helyen van az első a családom.

Ha azt nézem, hogy télen mind a fa mind a gáz pénz, hogy úgy nőnek, mint a gomba a ruha pénz, még a turi is, hogy ovi bölcsi majd iskola... Mind mind pénz.

És a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni, engem pl folyton cikiztek, mert nem volt szupi ruhám, ilyen babám olyan kütyüm, piszok szar érzés így felnőni.

Egyik oldala az életnek az anyagias oldal.

A másik az anya. Sokat kell melózni, néha nem csak 7re leszel otthon, ha olyan a munkakör, de ha akkor is lesz erőd babusgatni a gyermeked, hétvégén amikor tudsz vele vagy, és anya vagy, akkor nem lesz vele baj. Később is tudjon rád számítani, akár a mennyi 2+2, akár a szerelmi élete, minden...

Ha nem lennél jó anya nem merülne fel benned, hogy mit válasz, azért mert hiányolod a gyereked.

Nekem ma a szíven elfacsarodott, mert nem volt velem a fiam, csak a kis pocaklakóm... Szerinted mennyire várom a pillanatot, hogy dolgozzak újra, mikor 1,5órát nem bírtam ki nélküle... Az más kérdés, hogy most "megtehetem", mert a páromnak még van állása. Neked most kell elkezdened osztódni, mert sajna egyszer el kell kezdenünk, vár a régi életünk vissza, a gyerek ebben a világban csak egy hosszabb "nyaralás", pláne, hogy a férjeinkkel karöltve is néha vért pisilünk a megélhetésért a kiló kenyérért, meg a krumpliért, hátmég ha ő is kiesik:S

Én visszamennék dolgozni, és igyekeznék beletörődni, hogy apába fog csimpaszkodni, hogy lehet nem én hallom az első szót, nem én látom az első teljesen önálló ebédet.... És sajna ez az élet.

2010. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!