Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Különc vagyok? Nem hiszem!

Különc vagyok? Nem hiszem!

Figyelt kérdés
33 éves nő vagyok, de nincsen olyan igazi barátnőm.Én nem járok szomszédolni, nem járok bulizni, van egy nagy fiam, van férjem, kertes házunk, engem ezek lefoglalnak.Vannak kutyáink, van állásunk, stb.Én mindig találok itthon melót, nem is lenne időm szomszédolni.De kertvárosban lakunk, már észrevettem, hogy szóváteszik, hogy én soha nem járok át senkihez.De egyszerűen nincsen igényem ilyenekre.Engem kielégít a család ha összejön, a háztartás, a munka.És mégis úgy érzem, hogy ezért megszólnak, azt hiszik nagyképű, különc vagyok.Pedig nem igaz, csak jó a házasságom, a férjem egyben a legjobb barátom is, egyszerűen nem vágyom a felszínes barátságokra.De meg sem akarok senkit bántani, pedig előbb utóbb valaki megsértődik, amiért kívülálló vagyok.Komolyan azt hiszem, hogy féltékenyek ránk.Mi a férjemmel szinte össze vagyunk nőve, már 10 éve nem hiányzik senki, főleg a sznob ismerősök.Most is inkább itt ülök a gép előtt, mint a szomszéd nő kerti partiján dicsérjem a férjét, aki csalja fűvel-fával a feleségét, meg ő is a férjét.Különc lennék?
2010. aug. 24. 23:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Én is kertvárosban lakom, mégse tudok semmit a szomszédokról, csak azokról, akikkel találkozunk, és át is járunk néha egymáshoz bográcsozni :)
2010. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy föltetted itt ezt a kérdést, azt látom, hogy Te is érzed, hogy valami mégsem ok annyira veletek (a különcségre értem), mert ha biztos lennél a saját véleményedben, a kérdés meg sem fordult volna a fejedben. Tehát igen: Kicsit különc vagy, de senkinek semmi köze hozzá.
2010. aug. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én is kertvárosban lakom, 2 szomszédomhoz átjárunk, a 3. nak köszönök, a 4.et pedig akkor sem ismerném fel ha nekemjönne. 4-ből 1 szomszéd van akiről szó szerint mindent tudunk (mert ennyire jóban vagyunk) a 2.-ról eleget, a másik kettőről épphogy
2010. aug. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Szomszédolni udvariasságból nem muszáj, főleg ha nem szimpatikusak. Mindig is kisvárosban laktam, de a legtöbb szomszédommal csak köszönő viszonyban voltam, vagyok, mert nem láttam köztük olyat, akivel barátkozni is szerettem volna. Hozzájuk képest valószínűleg különc vagyok, de ez engem egyáltalán nem zavar, olyannyira nem, hogy nem is tudok róla, van-e véleményük rólam. Senkivel nem jutott még eszembe ilyesmikről beszélgetni itt a lakóhelyemen. Nem szoktam leállni pletykálni sem, mert nem érdekel a "ki-kivel-merre-mikor" témájú történetek. Sok barátom van, nagy a család is. Gyakran járunk a párommal és a barátainkkal kirándulni, kerékpározni, evezni vagy színházba, moziba megyünk, társasozunk, sütünk, főzünk barátokkal, családdal, így aztán a szomszédaimmal csak annyi a kapcsolatom, amennyi pont egészséges.
2010. aug. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Elég gáz hogy nincs igazi barátnőd, ez a férjem egyben a legjobb barátom is, ez kb annyira durva, mint amikor lányok mondják hogy anyukám a legjobb barátnőm, hát nem! A férjem a férjem, az anyukám az anyukám, a barátom a barátom. Nagyon furcsa ember lehetsz ha nem tudtál kialakitani egy baráti kapcsolatot ennyi idős korodra, mert ez egyben azt is jelzi hogy a középiskolai egyetemei barátaid sem tudtad megőrizni. Ha voltak egyáltalán. Egyszerűen nem tudsz barátokat találni.
2010. aug. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom megítélni, hogy különc vagy-e ettől, de elmesélem, milyennek látom ma a szüleimet. Egyidős vagyok veled, van párom, nincs gyerekem és egy év megszakítással immár 14 éve nem lakom a szüleim közelében. Öcsém egy évvel utánam repült ki. A szüleim akkor még aktív dolgozók voltak, anyámnak nem voltak barátnői, apámnak is csak inkább kollégái, a szomszédokkal sem voltak különösebben jóban, mint ti. Ma már mindketten nyugdíjasok. Testvéremmel a saját életünket éljük, évente háromszor teszem meg, hogy meglátogatom őket. Mindannyiszor azt látom, hogy bár egymással úgy-ahogy kijönnek, az életük beszűkült. Nem járnak sehova, az élményeik az én élményeim. Nem ilyen életet, nem ilyen öregkort akarok magamnak, ezt tanultam meg tőlük. Párom hasonlít a szüleimre, kettő darab barátjából az egyik 200 km-re lakik tőle. Sokszor erőmön felülinek érzem, hogy szinte csak én vagyok neki, miközben nekem négy-ötféle társaságom is van, s jó néhány barátom. Úgy képzelem el, hogy ha majd az én gyerekem jut el odáig, hogy önállósodik, ezek a barátok akkor is meglesznek, s ugyanúgy együtt töltjük a nyarakat, grillezünk és utazunk, mint most, mert úgy érzem, van élet a gyereknevelés és a "család" után is és nem tudhatjuk előre, mikor maradunk váratlanul egyedül...


A kérdésedre válaszolva: nem kell, hogy ettől rosszul érezd magad. Nem kell udvariasságból jópofiznod, ha nehezedre esik, néhány visszautasítás után úgyis ritkulnak majd a meghívások. Élj így, ha neked ez így jó. Nem gondolom még csak azt sem, hogy úgy jársz, mint a szüleim: később is meg fogod találni a ház körüli teendőket amivel kitöltheted az idődet. Vállad fel, hogy vannak emberek, akik szemében ez különcség, de ez nem baj. És ha az vagy? Neked így jó, mert találtál valamit az életedben, amit ők a sajátjukban nem, ezért nem is érthetik, hogy így is lehet. Ők azt hiszik, te nagyképű vagy, te azt hiszed, hogy ők csak sznob ismerősök. Egyikőtök sem akar több energiát fektetni a másik megismerésébe. De akkor meg minek ezen rágódni? El kell fogadni és kész.

2010. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!