Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék neki segíteni?...

Hogyan tudnék neki segíteni? Azt hiszem depressziós.

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm,akinek minap vágásokat pillantottam meg a csuklóján. Régebben nagyon mosolygós lány volt. Mindig nevetett,életvidám volt. Nemrégiben kezdett visszahúzódóbb lenni. Nincs kedve semmihez,és legtöbb idejét otthon tölti. Megkérdeztem,hogy mi az a kezén,miért csinálta. Először nem akarta elmesélni,de végül mindent elmondott. Otthon náluk semmi sincs rendben. Apja alkoholista,mindig ordibál vele. Tönkreteszi. Szülei elváltak,édesanyjával nem olyan jó a kapcsolatuk. Többször is próbált öngyilkos lenni. Szerencsére nem sikerült neki. Nagyon sokat gondolkodik az öngyilkosságon. Egész nap nem eszik. Ha mégis,akkor hányingere lesz tőle,és néha ki is hányja. Elég sokat fogyott az utóbbi időben emiatt. Mondtam,hogy szóljon a nagyszüleinek vagy bármi..de ez így nem mehet tovább. Depressziós lenne? Hogyan tudnék segíteni, vagy bármi?:S
2011. szept. 6. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A sikertelen öngyilkossági kísérlet figyelemfelhívás a környezet felé, hogy baj van. Figyelem és szeretethiány. Ha ebben tudsz segíteni úgy, hogy közben te magad nem sérülsz, akkor tedd meg! Legyetek együtt, ha van kedved, beszélgessetek! Éljétek az életet, s amennyire lehet, mutass jó példát, vidd el olyan helyekre, amiket te szeretsz, buliba, kirándulni stb. Bármi jó lehet, de főleg az, hogy ő látja, neked mi ad kedvet, energiát az élethez. Hátha kap jó tippeket tőled. Azt nem hinném a leírás alapján, hogy klinikai depressziós lenne, nem érdemes elcipelni orvoshoz, ha nem az a baja. A hányás is ilyen tünet. Persze ha halálán van tőle, az más. Akkor doki.
2011. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, biztosan depressziós, de ilyen családi háttérrel nem is csodálom.

Szerintem próbáld kimozdítani ebből az egészből, minél többször elhívni suli után, megérdeklődni mit szeret.

Szerintem az használna neki a legtöbbet ha párszor áthívnád magatokhoz, hogy ott aludjon.

Sajnos nehéz erre tanácsot adni, én is voltam régen depressziós, és így "tiszta" fejjel még nekem is nehéz elhinnem milyen mélyen lehet egy ember, pláne aki nem volt ilyen helyzetben.

De igazából ez csak ideig-óráig orvosolja a problémát, hiszen amíg otthon ennyire kaotikus a helyzet:S

2011. szept. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen ezek a depresszió jelei,ha igazán jó barátja vagy akkor ráveszed hogy menjen el pszichológushoz,nagy szüksége lenne rá.És rád is,ne hagyd magára!
2011. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!