Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem depressziós a...

Azt hiszem depressziós a párom. Mit tegyek? Hogyan segíthetek rajta? (többi lent)

Figyelt kérdés

2 éve vagyok együtt a párommal, már az elején is voltak rossz napjai néha, de most már szinte mindennapos dolog lett. Ilyenkor csak ül, néz maga elé a semmibe és nem lehet hozzászólni se. Kérdem tőle hogy mi a baj,de azt mondja ő sem tudja. Múltkor beszélgettem vele,hogy mit érez ilyenkor,azt mondja hogy semmit,mintha ki lenne kapcsolva,mintha üres lenne és elhagyná minden erő,akarat meg minden. Sokszor mondja azt is,hogy el kéne őt hagynom,mert így én is csak tönkremegyek. Mindent negatívan lát ilyenkor, hogy semmi se sikerül,meg úgyis rossz lesz,úgyis elhagyom majd,mert megunom ezt stb.

Nem mondom,hogy nincs oka a rosszkedvre,mert bár köztünk minden rendben,de pénzügyileg meg vagyunk szorulva és hát a múltjában sok csalódás és fájdalom érte, de nagyon nem jó,hogy így elhagyja magát.

Én támogatom,mellette vagyok és próbálom vigasztalni,de nem segít. és már én is egyre nehezebben viselem ezt. Feszült vagyok és néha már nem tudom sajnálni,hanem idegesít,hogy ilyen.

Nagyon szeretem,nem akarom elveszíteni és segíteni szeretnék neki. Mit tehetek? ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2010. jan. 11. 14:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Dolgozzon es sporortoljon, ne legyen ideje ulni es gondolkozni, ez a lenyeg.

Ha otthon nincs munkatok akkor irany kulfold, ott van eleg!

2010. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a baja, hogy nincsenek céljai. Vagy célja. Akár egy is.. mert hát ugye az hajt minket általában előre.. Jól látom?
2010. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

dolgozik,magánvállalkozó, de úgy érzi,nincs értelme... sokáig nem volt megrendelésük. Most van,de egyszerűen már elment a kedve is tőle, mivel nehéz megélni belőle.

Voltak céljai,de most már mintha mindent feladott volna.

Akkor is leül "gondolkodni" mikor nem lenne rá ideje,vagyis lenne mit csinálnia. Egyszerűen mindent abbahagy és tényleg,mintha kikapcsolták volna, ül és néz a semmibe.

2010. jan. 11. 14:19
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

én is szoktam leülni,és bambulni magam elé,pedig lenne dolgom,vannak céljaim,csak kedvem nincs hozzá

leginkább beleülnék egy kád forróvizbe,és csak lennék...akár napokon keresztül is

kedvem sincs az utcára menni,emberekhez sincs kedvem,egyedül párom az,akit szeretek hogy mellettem van,olyankor jó a kedvem csak,máskor egyáltalán nem

depresszió? talán...majd elmulik

L

2010. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a kiadós pihenés is segítene,ezt tudatosan bele lehetne iktatnia az életébe, hogy a nap egy bizonyos szakaszában kizárólag kikapcsoljon.Mert lehedt, hogy elfáradt.
2010. jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Össze kéne spórolnotok egy kis pénzt egy wellnes-hétvégére, ahol jól kipihenhetné magát, mehetnének masszőrhöz, meg hasonlók.

De masszírozni például te is tudod. Vagy jó meleg fürdő.

Bármi, amivel kipihenheti magát.

És több vitamint kéne fogyasztani, mert a helytelen táplálkozás is rizikófaktor.

Remélem jobbra fordulnak a dolgok nálatok.

2010. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sport, munka, reggeli séta mást nem igazán tud csinálni.


Egyébként azt nem mondtad, hogy ez a depresszió szezonális, avagy máskor (pl. nyáron) is rájön. Mert ha csak téli depresszió, akkor azért nem igen kell aggódni, sok embernek van, december-január környékén, aztán március-április körül hirtelen elmúlik. Addig is tartsd benne a lelket, ha telik rá, akkor irasd be konditerembe, sétáljatok a szabadban, stb.

2010. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

nem tudom h téli depresszió-e ez,mert tavaly nem volt,csak most.

Sajnos wellnesre most nem telik...bár lehet h jót tenne.

igyekszem tartani benne a lelket,csak sajnos már én is egyre nehezebben viselem ezt.

Várok még további ötleteket,tanácsokat,ha vannak.

2010. jan. 11. 17:05
 9/17 anonim ***** válasza:

És ha szakemberhez fordulnátok? Azért nem írom le azt amit előttem már leírtak sokan mert már elolvastad, azok is jó tanácsok.

Talán egy pszichológus sokat segíthet! (mielőtt azt mondod, nem csak az idegbetegek járnak pszichológushoz) ha valakinek problémája van akkor azt orvosolni kell. A pszichológus is egy ember akinek érzései vannak és nagymétékben tud segíteni:) csak a megfelelő embert kell kiválasztani....

jobbulást

2010. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy segíteni tudnál rajta,szakember irányítása nélkül.Hiszen egy ruhát se tudunk megvarrni,ha nem tanultuk.

Szakemberhez fordulni,minnél elöbb.

Ha nem tudsz hol elindulni,a háziorvos ad segítséget.

2010. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!