Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem elég erős depresszi...

Azt hiszem elég erős depressziós vagyok, de nem tudok megbízni senkiben, egy pszihiáterben sem! Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
19/L
2010. máj. 6. 10:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szia tudom mit erzel,enis beteg vagyok mentalisan tobb diagnozisal(3)de nem irom inkabb le!Enis igy ereztem elejen ot nem akartam senkivel beszelni,meg most is erzem neha,hogy elegem van (pedig mar kezeles alatt allok 4honapja)es nem akarok beszelni,ha nagyon rosszul vagyok,de muszaj volt orvoshoz mennem az egyre sulyosbodo fizikai tunetek miatt!Mar akkor mentem el amikor 2 honapja csak 2-3 orakat aludtam ejjel,es sulyos fajdalmaim voltak testzerte!Nagyon vigyazz magadra! 21/L
2010. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ja meg valami muszaj lesz elmenned,mert a kezeletlen depresszio ulyos tunetekhez vezet,es noveli az ongyilkossagi rizikofaktort!Menj el mihamarabb egy barattal,mielott meg a korhazba talalod magad!Jobbulast mihamarabb!Elozo
2010. máj. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
már jártam 3éve rendszeresen egyhez mert pánik beteg voltam vagyok most már szerencsére egy ideje tünetmentesen.rexetint szedtem.de ő sajnos nyugdíjba ment:(
2010. máj. 6. 14:06
 4/18 A kérdező kommentje:
A Dr.Csicsel Magdolna:)
2010. máj. 6. 14:06
 5/18 anonim ***** válasza:

Nagy tudású integratív pszichoterapeuta szavait hozom ide, amely talán világossá teszi, hogy a lelki sérülések a gyógyszerrel nem gyógyíthatók,bár néha szükség lehet rájuk, hogy a tüneteket enyhítsék, bár gyógyulást nem eredményeznek. Ez a tény szinte teljességgel ismeretlen a lelki betegek előtt,ezért van a kilátástalan, örökös szenvedés.


" "Pedig ugye azt mondják, írják, hogy a depresszió gyógyítható, de hogyan?"


A depresszió, pánikbetegség kialakulása 4 fázisból áll.

1. Korai lelki sérülés, pl.: az újszülöttet a madam az anya érintése nélkül azonnal elviszi, ellátja, és leteszi az újszülött szobába. Miután a magzat 9 hónapon keresztül folyamatos kontaktusban volt az anyával, következett egy néhány órás küzdelem az életért, és anya eltűnt. Ezáltal a biztonság érzet tűnt el.

2. A korai sérüléstől a gyermek érzékenyebb lesz, és olyanokat is lelki sérülésként él meg, amelyek valójában nem azok lennének.

3. A halmozott lelki sérülések szomatizálódnak (hatnak a testre), ettől lecsökken az agyi hírmolekulák termelése.

4. A csökkent hirmolekulák hamis információkat közvetítenek az agyi idegsejtek között, ez jelenik meg személyiségtől függően depresszióként, vagy pánik betegségként.

A gyógyszer csak a harmadik fázisra hat, ezért gyógyulást nem eredményez, csak a tünetek változnak.

Gyógyuláshoz az első fázisban keletkezett bántó érzelmeket kell átalakítani, hogy elveszítsék ártó hatásukat. Erre való a megfelelő (pl.: integratív) pszichoterápia. "


Például... tapasztalatból és segítőkészségből mondom, érdemes ehhez fordulni.

2010. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem hülyeség amit írtál lehet benne valami!Én császármetszéssel születtem és anya csak fél naposan látott már csak.Addig inkubátorban voltam mert fáztam,és bekékültem.Az általános iskola se ment már ugy ahogy kellett volna a vége felé,pont a kamaszkor közepén és hát sok barátot elveszítettem.Lehet ezért tartok itt:)
2010. máj. 6. 14:31
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

14:07-es

Jajj. Szerinted ez hány emberre illik? Mert szerintem kb 10-ből 8-ra. Még sincs annyi depressziós.

Ezenkívül van viszont olyan, akire az első 2 pont nem igaz, mégis az.

Az ilyen betegségnek (mint egyébként mindegyiknek) az alapja a genetikai különbözőség. Aki alapból keményen hajlamos rá, ott nem fog használni semmilyen kuruzslás, csak a gyógyszer.

2010. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Eltévelyedett antipszichiátria hirdetőknek azt hiszem nem ez a megfelelő fórum, ugyanis itt valódi emberek vannak, valódi problémákkal. Ez nem játszótér, ha behordjátok ide a hülyeséget, az akár veszélyes is lehet. Amúgy gondolom Szendi Gábort sikerült idézéni, ha nem akkor elnézést. Szendi Gábor már jó ideje hitelét veszítette hozzáértő körökben, csak a népet butítja.
2010. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kuruzslás? Miről beszélsz 19:08?

Talán a fejeket reklámjaival agyonbombázó, hazug gyógyszeripar egyik oszlopos ügynöke vagy? Aki a gyógyszerzabálókból él, és ezért háborúzik a gyógyszer nélküli és végleges gyógyulást elérő, tehát eredményeket felmutató pszichoterápia ellen, mert esetleg egyre vékonyabb lenne a vaj a kalácson, ahogy a lelki gyógymóddal megismerkedik a tömeg? Hiszen az antidepresszáns csak addig hat, amíg szedik, aztán visszaáll az eredeti helyzet, gyógyulásról szó sincs! Remek üzlet a gyártóknak! Fogadok, hogy a homeopátiát szintén kuruzslásnak tartod.

2010. máj. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

23:24, tévedtél. Szendi Gábor NEM integratív pszichoterapeuta, tehát máris megmutatkozott, milyen hiányos ismeretek alapján pocskondiázol, osztasz igazságot.

Persze lehet, csupán nem figyelsz, úgy hülyézel. Biztosan van oka, igyekezlek megérteni.

2010. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!