Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek, mit...

Hogyan viselkedjek, mit tegyek, amikor megkapom azt a kérdést, hogy "Van már barátod?"?

Figyelt kérdés

Nincs barátom, nem is volt soha.

Nagyon félénk és bezárkózó vagyok, és nem vagyok túl érdekes mások számára, viszont megvan a kis baráti köröm.

Fiú barátom sincs, nem is volt, nemhogy még barátom!

Nyitnom kellene a többiek felé, különösen a fiúk felé, de nem megy, mert akárhányszor nyitottam, mindig csak rossz jött ki belőle. Soha semmi jó nem származott belőle.

És most, hogy egyre jobban idősödök, egyre jobban maradok ki mindenből. És ahogy egyre jobban lekések mindenről, egyre jobban fusztrál a dolog, ami mégjobban rányomja a bélyeget a baráti kapcsolataimra.

Mindenki megkérdezi, hogy "Van már barátod?", és akkor én meg ott állok és mondom, hogy nincs. Erre vagy az a másik kérdés, hogy "Van már szerelmed?", ott állok feszengve, meg elpirulva, és mondom, hogy nincs, mert tényleg nincs, de nem tudom, hogy miért feszengek meg mosolygok kényszeresen. Amikor ezen túljutottunk, és mindenki megjegyzi, hogy "Biztos hogy van, csak titkolod.", utána jön az "XY-nak már van barátja/barátnője", amitől ott rögtön sírógörcsöt kapnék legszívesebben, olyan megalázó.

Mit tegyek?


2021. jún. 3. 15:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
44%

"Van, de nem mondhatok többet, mert nem akarom, hogy a felesége megtudja valakitől."


Ezt mond! >:)

2021. jún. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
81%
én ezt mondanám: "nincs barátom, de ha látod, hogy kellemetlen helyzetbe hozol ezzel a kérdéssel, akkor miért teszed fel folyton?"
2021. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
97%
Semmi közük hozzá,meg kell nekik mondani,hogy ez magánügy. Ha lesz előbb-utóbb úgyis megtudják.
2021. jún. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%

Nálam ez a beszélgetés így folyna le:

Van barátod?

Nincs és a közeljövőben valószínűleg nem is lesz. (Egyébként ha megkérdezed, hogy neki van-e vagy hogy az övével mizu, akkor lehet hogy nem terelődik rád vissza a beszélgetés, mert az emberek sokszor jobban szeretnek magukról beszélni)


(Az én válaszomból következne a miért? Nem akarok. De ez a kérdés nincs ugye általad feltéve)


Van már szerelmed?

Nem.


Biztos, hogy van csak titkolod!

Ha így gondolod, akkor gondold.


XY-nak már van barátja!

És ezt azért mondod, hogy most menjek és vegyel el, ezzel tönkretéve a kapcsolatukat vagy mi volt ezzel a mondattal a célod?



Nem tudom, hány éves vagy, ha tinédzser, akkor lehet megnyugtat, hogy 16 éves lány vagyok, beszélgetek fiúkkal, mégsem találtam még olyat, akivel megérte volna számomra összejönni (ez alatt azt értem, hogy nem lett volna a kapcsolatunk hosszabb 3hónapnál). Ahogy pedig fent említettem, valószínűleg a közeljövőben nem is fogok ilyen személyt találni. Ez teljesen rendben van, akárhány éves vagy. Ettől függetlenül nyiss a fiúk felé, akár egy barátnőd barátjával ismerkedj, mert akkor a barátnő garantálni tudja, hogy a normális fajtából való.


Végezetül, tényleg ne érezd emiatt zavarban magad, ez nem egy olyan dolog, amiben van egy meghatározott év, ami után kínos. Mindenki a saját tempójában halad, ráadásul lehet hogy XY-nak van barátja, de teljesen szarik rá vagy mondjuk toxikus. Sosem tudod, hogy kinek mi van a kirakata mögött.

2021. jún. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak magamat látnám 20 évvel ezelőtt.

Azt hittem, már leakadtak erről a "barátok", rokonok, ismerősök, de ezek szerint nem, mindig zavarba kell hozni a fiatalt, aki nem jár senkivel:((

2021. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
96%
Tök mindegy, hány éves.
2021. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ezt túlbonyolítani.

A világért se kezdj el magyarázkodni. Röviden, tömören mondd hogy nincs.

Miért nincs? Csak.

Senkinek semmi köze hozzá.


Engem is csesztettek ezzel, volt hogy úgy jött ki a szöveg hogy "barátod csak van"?

Na erre már nem tudtam mit mondani. Vagyis mondtam hogy nincs.

2021. jún. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is szokták kérdezgetni, mondjuk inkább ismerősök, távolabbi rokonok, távolabbi barátok meg random emberek, akikkel valami folytán beszélünk. Én igazából nem szoktam ebből problémát csinálni, csak szimplán válaszolok és ennyi. Nem is ragozom túl, elmondom, hogy nincsen párom és ennyi. Ha megkérdezik miért, akkor lezárom valami olyasmivel, hogy nem tudom, ki tudja stb. vagy, ha olyan kedvem van és olyan emberrel beszélek, akkor mondok valami vicceset, frappánsat. Engem igazából nem zavar, hogy kérdezgetik, csak nem tudok vele mit kezdeni és nem nagyon értem, hogy ez miért fontos vagy miért akar valaki erről beszélgetni.
2021. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
94%

szerintem erre ne gorcsolj ra. en most leszek 9.-en 20 eves, es meg sosem volt baratom. na es? megvagyok nelkule. ne azert akarj baratot, hogy masoknak megfelelj, vagy kivivd a "tiszteletet" a barati korodben azaltal, hogy majd te leszel a tema. " juj de jo, van mar baratod? beszeljuk meg a reszleteket"

illetve felfoghatod ugy is, hogy mas vagy mint ok. ok nem tunnek ki, ugyan azt csinaljak mint a masik (jelen esetben baratjuk van). csupan gondolkodasmod kerdese hogyan fogod fel. lehetsz a "gaz" kislany (amugy nem az, egyaltalan nem) akinek meg sosem volt baratja, de lehetsz az is, aki kitunik a tobbi atlag kozul

2021. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Más kérdés, hogy valojaban senkinek semmi köze hozzá, meg kell mondani, nincs és pont.
2021. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!