Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek, mit...

Hogyan viselkedjek, mit tegyek, amikor megkapom azt a kérdést, hogy "Van már barátod?"?

Figyelt kérdés

Nincs barátom, nem is volt soha.

Nagyon félénk és bezárkózó vagyok, és nem vagyok túl érdekes mások számára, viszont megvan a kis baráti köröm.

Fiú barátom sincs, nem is volt, nemhogy még barátom!

Nyitnom kellene a többiek felé, különösen a fiúk felé, de nem megy, mert akárhányszor nyitottam, mindig csak rossz jött ki belőle. Soha semmi jó nem származott belőle.

És most, hogy egyre jobban idősödök, egyre jobban maradok ki mindenből. És ahogy egyre jobban lekések mindenről, egyre jobban fusztrál a dolog, ami mégjobban rányomja a bélyeget a baráti kapcsolataimra.

Mindenki megkérdezi, hogy "Van már barátod?", és akkor én meg ott állok és mondom, hogy nincs. Erre vagy az a másik kérdés, hogy "Van már szerelmed?", ott állok feszengve, meg elpirulva, és mondom, hogy nincs, mert tényleg nincs, de nem tudom, hogy miért feszengek meg mosolygok kényszeresen. Amikor ezen túljutottunk, és mindenki megjegyzi, hogy "Biztos hogy van, csak titkolod.", utána jön az "XY-nak már van barátja/barátnője", amitől ott rögtön sírógörcsöt kapnék legszívesebben, olyan megalázó.

Mit tegyek?


2021. jún. 3. 15:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, én is így vagyok vele. Mindig mindenki kérdezgeti, legszívesebben elbújnék előlük, mert szégyellem.
2021. jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Ennek elvileg magánügynek kellene lennie, csak sajnos sok a kíváncsi ember. Meg kell próbálni leszerelni őket azzal, hogy "úgy érzem, még nincs itt az ideje", vagy valami. Ha pedig másképp nem megy, akkor meg kell mondani, hogy "semmi közöd hozzá".
2021. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves vagy kérdező?
2021. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
94%

Nem tudom hány éves vagy, de igazából annyira nem is fontos, mert mindenkinek más a tempója. Ismerek olyat aki húsz évesen lett először szerelmes, de olyan huszonévest is aki még nem volt kapcsolatba. Nem kell sehova sietni, mindennek eljön a maga ideje.

A barátaidat kérd meg, hogy ne zaklassanak téged ezzel, mert kellemetlen helyzetbe hoznak. Ha nem értik meg, akkor nem igazi barátok.

Ha a tinédzseréveidben vagy, akkor sokkal fontosabb a barátokra koncentrálni szerintem. Ők megmaradnak, az első szerelem (álatalában, tisztelet a kivételnek) nem. :)

2021. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%

Ígyvagyok én is

21f

2021. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

Kíváncsi lennék mennyi idős vagy.


Nincs benne semmi, ha nincs még barátod. Én fiú vagyok, de csak 23 évesen lett barátnőm először, sajnos csak egy évig tartott nem miattam... Viszont nem bánom, hogy nem volt előbb.


Lehetett volna sok barátnőm, ha akartam volna. Igaziból én csak komolyabb dolgot kerestem mindig azért nem volt, illetve elég érzelmes srác vagyok.


Vannak emberek akik összefekszenek mindenkivel max ők cikiznek olyen miatt, hogy nincs barátod, de szerintem összefeküdni mindenkivel fiúként vagy lányként gázabb, mintha nem lett volna még senkid.


Az ha kapcsolatokban inkább minőségre, mint mennyiségre mész szerintem jó dolog.


Manapság amúgy szerintem a legtöbb embernek csak a 20-as évei elején lesz valakije. Nekem középsuliban voltak osztály társaim, akik bekamuzták, hogy volt barátnőjük :D Aztán a gyerek még dezodort se használt lol...


Próbálj nyitott és barátságos lenni megismerni embereket aztán majd alakul a dolog. Azon meg ne parázz, ha eddig nem volt semmi, igaziból ez teljesen a te dolgod nem másé.


Ha lesz barátod akkor is fognak cikizni csak akkor más miatt, mindig kitalálnak valamit... Szóval ne foglalkozz vele ki mit mondd...


Például ha egy lány ha középsuliban összefeküdt mindenkivel az cikizni fog téged, ha neked nem volt még senkid, csak azért, hogy ő jobban érezze magát amiatt amilyen volt régen. Lényegében normalizálni akarja az ő viselkedését szóval nem is rólad szól a dolog. Attól még, hogy neki az a normális, neked nem kell, hogy az legyen a normális dolog.

2021. jún. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
22%

"Van már szerelmed?"

ezalapján max 15 lehetsz, ez gyereknyelv, egy felnőttől ilyet nem kérdezne senki. tehát nem vagy elkésve egyáltalán.

2021. jún. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Konstantinromeo válasza:
98%

Hú, hát reciprok helyzetben levő fiúként lehet nem én vagyok a legjobb tanácsadó.


De ha lány lennék, szerintem azt mondanám, hogy nem az az életcélom, hogy legyen barátom, hanem sikeresnek lenni pl. valamilyen sportban, művészetben, szakmai előmenetelben.


Vagy mondd azt, hogy a XXI. században már nem az definiál egy nőt, hogy milyen férfi párja, hanem a saját eredményei.


Vagy azt is mondhatod, hogy tök jól megvagy a barátnőiddel, nem kell neked más társaság.


Egyszer meg majd úgyis lesz párod.

2021. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%

Azért szerintem is lényeges információ lenne a korod.

Nem mindegy, hogy egy 30-hoz közeledő nő vagy, vagy egy elkeserdett 16 éves.

2021. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
48%
Kérdezz vissza, hogy "miért? Váltani szeretnél?"
2021. jún. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!